Gran Turismo 6 vyšlo pro Playstation 3 + intro

novinka  35
Martin Šmíd, 6. 12. 2013 16:30
Společnost Sony Computer Entertainment Europe dnes oznámila celosvětové vydání nejnovějšího pokračování veleúspěšné série Gran Turismo, které vychází exkluzivně pro Playstation 3. Úplný seznam nových funkcí obsažených ve hře Gran Turismo 6 představil evropským médiím tvůrce série Gran Turismo a prezident studia Polyphony Digital Inc. Kazunori Yamauchi na slavnostním uvedení hry v historickém městě Ronda. „Je úžasné sledovat, čeho jsme za posledních 15 let dosáhli, ale s inovacemi jsme rozhodně neskončili,“ řekl Kazunori Yamauchi. „Sérii Gran Turismo jsme postavili na myšlence, že bychom mohli vytvořit nový typ závodní hry, posouvající hranice realismu a inspirující nadšení milovníků aut na celém světě. Skutečnost, že se ze série stal v automobilovém světě opravdový pojem, naplňuje studio Polyphony odhodláním pokračovat v určování a transformaci žánru vydáváním her jako Gran Turismo 6.” Celou tiskovou zprávu naleznete níže v novince, kde si můžete pustit i úvodní video.

Rozsáhlá nabídka vozů – GT6 nabízí více než 120 nových vozů a 1200 strojů celkově. Fanoušci se mohou těšit na ještě větší výběr aut, mezi kterými nebudou chybět historické, běžné i závodní kusy z populárních závodních seriálů jako FIA GT3, Le Mans, World Rally Championship a Nascar. Zážitek jako z jiného světa pak hráčům přinese speciální soutěž zahrnující unikátní lunární vozidlo.

Světoznámé okruhy – Nové pokračování série Gran Turismo nabídne legendární Nürburgring, nádherné scenérie Andalusie, neonem osvětlené originální tratě pro motokáry a mnoho dalších úžasných kousků. GT6 pokračuje v tradici vytváření tratí dle skutečného světa, těšit se můžete třeba na Silverstone, Ascari Race Resort, Goodwood Hillclimb, Willow Springs International Raceway, Brands Hatch či australský okruh Bathurst Mount Panorama. Mezi originální tratě pak patří Gran Turismo Arena, Matterhorn a vylepšená verze Apricot Hill Raceway.

Propracovaná hra on-line – Hráči Gran Turismo 6 budou mít možnost se účastnit on-line závodů a komunikovat v síťových místnostech s hráči z celého světa. Budoucí aktualizace také přidá komunitní funkci kompatibilní s mobilními zařízeními.

Nejnovější technologie přinášející nejlepší zážitek – GT6 přinese nejlepší zážitek z jízdy díky spolupráci s předním výrobcem pneumatik Yokohama a experty na závodní podvozkové systémy KW. Tento inovativní přístup se navíc spojuje s vylepšenou simulací aerodynamiky, adaptivní teselací a HDR.

Zcela nové uživatelské rozhraní – Zcela přepracované uživatelské rozhraní přispívá k lepší přehlednosti, intuitivnosti a sociální interakci.

Pravidelné aktualizace Gran Turismo 6 zlepší a rozšíří – Gran Turismo 6 přinese skvělý zážitek již při vydání, ale díky pravidelným aktualizacím, přidávání nových vozů, funkcí, vlastností, tratí a dalšího obsahu se bude hra neustále vyvíjet.

Přínos budoucnosti: Vision Gran Turismo – Studio Polyphony Digital uzavřelo dohody s 28 globálními automobilovými a dalšími značkami za účelem vytváření nových automobilových návrhů v rámci inovativního projektu Vision Gran Turismo, které podtrhnou unikátní postavení hry Gran Turismo ve světě automobilismu. Mercedes-Benz již před dvěma týdny odhalil model svého AMG Vision Gran Turismo na losangeleském autosalónu. Nové nákresy pak představil i pan Yamauchi. Tento program oslavuje 15 let série Gran Turismo. Majitelé GT6 se mohou těšit, že budou prvními, kdo otestuje nové vozy přinášející budoucnost automobilismu. Mezi participujícími společnostmi nechybí: Alfa Romeo, Alpine, Aston Martin, Audi, Bertone, BMW, Daihatsu, Ford, GM, Hyundai, Honda, Infiniti, Italdesign, Jordan, Lamborghini, Lexus, Mazda, Mercedes-Benz, Mitsubishi, Nike, Nissan, Peugeot, Subaru, SRT (Chrysler), Tesla, Toyota, Volkswagen, Zagato.

GT Academy: 5 let úspěchů - Koncept GT Academy vznikl v roce 2008 jako produkt průlomové spolupráce mezi automobilkou Nissan a hrou Gran Turismo. Cílem bylo udělat z hráčů Gran Turismo profesionální závodníky. GT Academy se podařilo vychovat řadu úspěšných šampiónů. U příležitosti vydání Gran Turismo 6 nechyběli vůbec první šampión GT Academy, Lucas Ordoñez ze Španělska, evropský vítěz z roku 2012 Wolfgang Reip a poslední evropský rekrut, Portugalec Miguel Faisca. O úspěšnosti programu svědčí fakt, že Ordoñez přiletěl z důležitého testování pro Nissan, Reip se účastnil posledního kola světového vytrvalostního šampionátu a Jann Mardenborough, který zvítězil v roce 2011, se kvůli týmovým povinnostem zúčastnit nemohl vůbec.

BMW M4 Coupé ožívá v Gran Turismo 6 – V Rondě a na trati Ascari Race Resort byla při příležitosti vydání Gran Turismo 6 přítomna kamuflovaná verze chystaného BMW M4 Coupé. Ohromující nový vůz byl veřejnosti zatím představen pouze jako koncept a uvedení se dočká v roce 2014. Díky inovativní spolupráci se společností BMW „M“ GmbH získalo studio Polyphony Digital bezprecedentní přístup k vozu již ve vývojové fázi, aby se M4 Coupé dočkalo v Gran Turismo 6 přesné simulace. Vůz bude k dispozici díky aktualizaci zdarma krátce po vydání GT6 a nadšenci z celého světa se v něm tak budou moct projet ještě před uvedením automobilu do prodejen BMW. Na další novinky se můžete těšit již brzy!

Odhalení Red Bull X Series – Výsledkem spolupráce s Red Bullem při uvedení GT5 byl ultimátní závodní vůz navržený Adrianem Neweym, který nesl název Red Bull X2010. Gran Turismo 6 na spolupráci navazuje, jde ještě dál a přináší tři nové vozy Red Bull: Red Bull X2014 Fan (X2014/F), Red Bull X2014 Standard (X2014/S) a Red Bull X2014 Junior (X2014/J). Tyto tři vozy navrhlo studio Polyphony Digital Inc. ve spolupráci s Adrianem Neweym, hlavním technickým ředitelem stáje Red Bull, která se pyšní čtyřmi mistrovskými tituly F1.

Zdroj: null

Gran Turismo 6

ps3
Sony Computer Entertainment, Polyphony Digital
Datum vydání hry:
6. 12. 2013
Žánr:
Závodní, Simulátor, Sport
KARTA HRY
9/10

Komentáře