Konzolista.cz

Playstation 5 (21986)

Pro přidání komentáře se prosím přihlaste.
Evžen Detox

Ja to vidim uplne prirozene, ms udela to same, jen to nereknou 2 roky dopredu.

Viribusunitis89
Viribusunitis89 #PC ♥️

@oko23 já to vidím na nějakou sázku. Sony a Microsoft se vsadili kdo víc nasere svojí komunitu.😁

oko23
👍3

@ΛNĐ3RLΛ Hele to měli ve vedení Sony poradu, kde padlo rozhodnutí naštvat úplně všechny lidi co jen půjdou?

Heymi9615
Heymi9615 ##nolife

@Acemax67 Tak Xbox mám jako doplněk skoro pořád. Je ale pravda, že pokud pojedou fyzické hry, změním hlavní konzoli, tu na multiplatformy.

Acemax67
Acemax67 #VYDIS
😁3

@Heymi9615 Vitej u nas v pristi generaci:D

Heymi9615
Heymi9615 ##nolife
👍1

Xbox s mechanikou?

link

Heymi9615
Heymi9615 ##nolife

ReCast?

link

Bajo
Bajo #Only PS💙
😁1

@Heymi9615 Ja už to mám rozmrdané minimálne 3 týždne 😮‍💨

Heymi9615
Heymi9615 ##nolife
👍4

Sony se skvěle daří, úplně rozmrdali playlisty i playtime u spousty her na konzoli PS5 asi i PS4, kluk měl asi 1000h v PS5 verzi GTA 5, má tam teď 2h, já mám v The Crew Motorfest celých 7minut. Ve hraných hrách má syn jen 21 her, hrál jich určitě jen na PS5 okolo 60. Já koukám, že jsem ani nehrál dohraného Bonda, Hell is Us, rozehrané Gearsy a podobně.

Ale daří se.

ΛNĐ3RLΛ
ΛNĐ3RLΛ #BLOOD RAIN
🤬1

Sony už si došlápla i na prodej fyzických nosičů s anime - link

"You don't hate them enough!"

マルツェル
マルツェル #KNOWLEDGE
😁3

@Mushi V menšině... 🤔

Takže MMIWG2SLGBTQQIA... bla bla maj právo veta. Přidal bych D jako Discophile. Tim by se donutilo Sony zase dělat disky, sice by byly asi duhový, ale klidně bych se pak k tý skupině přidal. 🤣🤣🤣

Mushi
👍1

@マルツェル V těch západních společnostech probíhá nějaká řízená kolektivní sebevražda, jinak si to nedokážu vysvětlit.

Ale, bohužel, podobně smýšlející lidé jako my tady jsou v menšině a Sony má v tomhle pravdu, že většina jejich oveček to skousne.

マルツェル
マルツェル #KNOWLEDGE
👍2

@Mushi * Zároveň se domnívá, že není nutné o tomto rozhodnutí přímo komunikovat s fanoušky, protože důvěřuje síle své značky a loajalitě své komunity.

Tohle je největší hnus, co jsem kdy četl. Moc si přeju, aby jim to pak hackli a net byl plnej keygenů. Jen ať pak viděj jak jim to (ne)sype.

@ΛNĐ3RLΛ Jak. Nijak. Obaly si nakupte, kde chcete, můžete od nás. Ofiko Covery na tisk Vám za poplatek pošleme. Balík kódů, co u nás nakoupíte, si vytisknete, a nůžky snad máte. I tak ale máme nově v nabídce licencovaný scissors s logem SONY.

Takže ti obchodníci si svůj výdělek uměle nastaví sami.

Viribusunitis89
Viribusunitis89 #PC ♥️
😁1

@arnold myslím že žádné výprodeje už nikdy nebudou.

arnold
😁1

@vn25 No tak u tebe už to víme, že nenaspoříš více než 10 tisíc na konzoli. Koupíš to nejdříve za 5 let ve výprodeji.

vn25

@Venom71cz jestli bude cenovka 30litrů tak ani náhodou

Mushi

@ΛNĐ3RLΛ Vůbec bych se nedivil, kdyby Sony počítala s tím, že se jim na krabičky s kódy spousta obchodů vykašle, stejně tak, že lidé krabičku bez disku kupovat nebudou, takže to dříve či později všechno pod ten jejich store tak či tak přejde.

Je též klidně možné, že se Schreier plete a Sony nebude vydávat ani ty krabičky s kódem.

Venom71cz
Venom71cz #REQUIEM
🤮1

@oko23 Ale pak stejně vyjde ps6 a bude se prodávat líp než rohlíky. Takže tak no. 🫤

oko23
👍2

Lépe to ani nejde vystihnout. 😭 link

ΛNĐ3RLΛ
ΛNĐ3RLΛ #BLOOD RAIN
👍2
❤️1

@Mushi "Firma neplánuje měnit způsob distribuce do obchodů – obchody budou nadále prodávat krabičky, ty však budou obsahovat pouze kód ke stažení hry."

"V současnosti, když Sony prodá maloobchodníkovi fyzickou kopii své first-party hry, obchod získá přibližně 30 % z prodejní ceny (70 USD). U plně digitální distribuce by si Sony ponechala veškeré tyto příjmy."

To tady nikdo nevidí ten oxymoron? V podstatě jediné, co se mění, je, že Sony zruší disky, ale těch 30 % i nadále bude zůstávat maloobchodníkovi, nebo jak ten maloobchodník bude vydělávat? Akorát už nebude moci přeprodávat bazarové kusy, žádný rozdíl tu jinak nevidím...

Mushi
👍6

Jason Schreier sdílel nové informace o budoucnosti fyzických her na PlayStationu:

* Společnost Sony se domnívá, že její základna hráčů preferujících digitální distribuci je už dostatečně velká na to, aby si mohla dovolit přijít o zákazníky, kteří stále kupují fyzické hry.

* Firma neplánuje měnit způsob distribuce do obchodů – obchody budou nadále prodávat krabičky, ty však budou obsahovat pouze kód ke stažení hry

* V současnosti, když Sony prodá maloobchodníkovi fyzickou kopii své first-party hry, obchod získá přibližně 30 % z prodejní ceny (70 USD). U plně digitální distribuce by si Sony ponechala veškeré tyto příjmy.

* Díky tomu společnost očekává výrazné zvýšení svých ziskových marží.

Další informace z jiných zpráv:

* Sony je přesvědčena, že většina hráčů časem přijme přechod na 100% digitální ekosystém.

* Firma věří, že uživatelé budou PlayStation podporovat i bez možnosti kupovat fyzické kopie her.

* Zároveň se domnívá, že není nutné o tomto rozhodnutí přímo komunikovat s fanoušky, protože důvěřuje síle své značky a loajalitě své komunity.

Bohužel, ten poslední odstavec je nejvíc odporná a zároveň asi nejpravdivější věc.

Buk Lau
Buk Lau #I HATE SNICKERS

#forthecucks 💙

lagZz
lagZz #PC/Switch 2 ❤️

@Harnet #fortheplayers

Harnet
Harnet #SONY

Tak tohle je docela podel, pokud ani sve partneri neinformovala a ja mel opravdu mylnou predstavu, že tahle komunikace s vydavateli probehla a padlo nejaké společne rozhodnuti na základe dat z prodeju a Sony to jen oznamila 🤔

Viribusunitis89
Viribusunitis89 #PC ♥️

Tak Sony nejen Plejkám ukazuje fakáč ale ten také ukazuje vydavatelům ale i svým vlastním partnerům.link 😁

f5eg

@Banan Akorát Sony si bere 30% i z prodeje fyzických her.

Banan

Někde jsem četl, že fyzická distribuce stojí +-30-40% nákladů.

Ale když to prodají digitálně, tak SONY si také bere 30% z ceny ne ?

arnold
👍2

Data z Insomniac Games z konce roku 2023 ukazují , že 31 z 33 exkluzívních PlayStation her mělo víc prodaných fyzických než digitálních kópií. To si rozporuje v tom co tvrdí Sony, ta tvrdí, že digitální verze dlouhodobě vede nad fyzickými prodeji.

Ale do digitálních prodejů započítávají i digitální rozšíření, mikrotransakce, nákupy ve free-to-play hrách a předplatné PlayStation Plus, nebo digitální tituly, které nikdy fyzickou verzi neměli.

U velkých her z poslední doby se lépe prodávaly fyzické verze.

Uncharted 4: A Thief's End - 83% fyzických kópií

Sackboy: A Big Adventure - 77%

Ratchet & Clank: Rift Apart - 76%

God of War Ragnarök - 76%

Demon's Souls - 70%

Marvel's Spider-Man + Miles Morales - 66%

The Last of Us Part II - 61%

ΛNĐ3RLΛ
ΛNĐ3RLΛ #BLOOD RAIN
MigelCZ
MigelCZ #SONY SUCKS

Co se PS5 her týče tak mi to ukazuje jen digitál, z krabičky akorát 007, kterýho hraju aktuálně