Wii U verze Project CARS v problémech, možná dojde ke zrušení
novinka•pondělí 25. května 2015•Martin Šmíd•

Zdroj: Slightly Mad Studios
REKLAMA
REKLAMA
Tvoje reakce na článek
Galerie












Reklama























novinka
PlayStation vydá první hru Bad Robot Games, jde o kooperativní akci od tvůrce Left 4 Dead
novinka
Vyšla hra Metroid Prime 4: Beyond, podívejte se na launch trailer
novinka
Gameplay trailer na nedávno oznámenou závodní hru RIDE 6
fórum
Gran Turismo 7
novinka
Oznámena kooperativní akce Cast Outs od bývalých vývojářů SCE London Studio
novinka
Představena akční RPG hra The God Slayer
recenze
Metroid Prime 4: Beyond
fórum
Silent Hill f: Artistická nekrofilie
novinka
Představena aktualizace Spec III pro Gran Turismo 7
fórum
Think before you sleep
Komentáře (42)
Eran kde jsi to dohledal tu specifikaci o wii u
V roce 2013, zde v článku tvrdili ze na Wii u to bude vypadat pěkně a ze to muže běžet klidne v 60 snimku za s a ted tohle
Jak tady můžete tvrdit takové blbosti o WiiU? nejdříve si zjistěte všechna fakta o výkonu konkurence i WiiU.... oproti konkurenci má daleko jednodužší udržení FPS díky cca dvojnásobnému datovému toku takže 1080P 60fps neni problém... grafika je dosti silná! jediný problém může být 3jádrový intel ...(o systém se stará ARM procesor který nintendo nezmiňuje) oproti PS4 a XOne kteří machrují s 8jádrem ovšem mají pro hraní oba dva pouhé slaboučké 4jádro od AMD na platformě AM1 tedy spíše netbook/ lowcostPC druhý úplně stejný procesor se stará o nahrávání hry pro share... a dále se stará OS ..
Takže výkon procesoru je jen o trochu menší.
Hráč133, bodejť ne, když jsou ty screeny ze hry na Wii, ne na WiiU. To na tom není výkonově zas tak špatně, ale prostě se na PS4/XO nemůže hardwarově chytat. PCars by tam vyjít klidně mohlo, ale v grafice z roku 2005, nebo s velkými kompromisy v počtu aut na trati, dynamického nasvícení a podobně. To ale tvůrci zřejmě nechtějí a to musíme(te) respektovat. [s6]
já myslim že tu hru nakonec vydaj,ale zatím co na novou generaci stačí PC verzi upravit, tak na Mezi generaci jí budou muset předělat a kdyby Nintendo oznámilo novou konzoli tak by to udělali na ní.Nejsou jediní kteří hlásili že hra měla být jenom na PC, protože konzole by to nezvládli a nakonec jsou jim konzole dobré![s8]
link
nevím jestli je to jediná co vyšla na Wii..ale když se podíváš po screenech naskočí ti úsměv :)
Formule na to vycházeli..
Tady se zas vyjadřuje odborníků na téma, o kterým nic neví do hloubky, ale pořád sem budou cpát ty svoje moudra, aby si připadali zajímaví. Takže pro upřesnění - Wii U verze PC byla ohlášena na konci roku 2012, 3 měsíce po oznámení X360/PS3 verze, kdy se teprve rozjížděla Kickstarterovská kampaň a v jednu chvíli dokonce z Wii U verze byla konzolová exkluzivka, poté co oznámili zrušení X360/PS3 verze. Nikdo přesně neví, kolik backerů investovalo a tím pádem hlasovalo pro Wii U verzi z celkově vybraných 3 milionů dolarů, ale odhadem to bylo 600-800 tisíc dolarů, což dělá skoro 1/3 z celkové sumy a dává to i smysl, protože by jinak SMS hru pro Wii U zrušili již tenkrát společně s old-genem, respektive by tuhle verzi ani neoznamovali!!! Před rokem proběhla dokonce anketa, ve které se vývojáři ptali, na jakou platformu berou PC, až vyjde. Největší počet hlasujících volilo Wii U verzi.
Nejde ani o to, jestli by to vývojáři rozjeli (kvůli 7FPS opravdu stačí jen trochu ubrat na detailech a třeba snížit počet vozidel na jedné trati, apod.), ale o to, s jakou drzostí a pokrytectvím, vývojáři odrbali svoje backery, kteří jim přispěli svojí částkou, kdysi. Na začátku vývoje se SMS nechalo slyšet, že hra jede na Wii U perfektně, že se jedná o nejlepší verzi, že ostatní vývojáři neumí využít plný potenciál HW, bla bla bla... Člověk si tak už nějak zvykl na ojebávky od EA, Ubisoftu a jim podobní, ale lhaní a ignorování svých backerů, bych od nezávislého studia opravdu nečekal, protože tohle může jejich reputaci dosti ublížit do budoucna.
At to osekaj a hodí na 3DS, tam by možná cosi prodali. Na wiiu něco portovat je zbytečná ztráta času a peněz.
Vůbec ne neschopni...jenom viděj že za to úsilí co by je to stálo by po tom asi moc majitelů WiiU nesáhlo..A to je poměrně logický..nemá cenu lámat přes koleno něco, kde přímá úměra snaha/výdělek chybí..vidina práce velká..vidina zisku mizivá...nicméně nechápu proč to vůbec na WiiU ohlašovali..
Uz aby to wiiu zdechlo a bude klid.Jeste project zero at vyjde v evrope a pak uz jen oznameni nove nintendo konzole s dvakrat tak vetsim vykonem a hotovo
Ja zde nechci hanobit Nintendo,ale u me jsou nej konzole Nintenda stale SNES a N64.Ikdyz jeste stale mam GameCube a neprodam je to u me posledni konzole Nintenda.To,ze prodaly Rare a na X360 s timto nejlepsim studiem v letech 1992-2001 MS svazal ruce a krom Perfect Dark Zero se soustredilo na Kinetic je nejvetsi promarneny potencial MS.
WiiU ma nejen ekonomicke problemy,ale jak nastupuje PS4 a XOne se rozdil neuveritelne zvetsuje.EA,Ubi Soft i Activision uz od podpory ustoupily a neni se co divit vzdyt jde hlavne o penize.Pristi E3 2016 bude ohlasen nastupce WiiU,ale uz to nezmeni nic na tom,ze bude hrat druhe housle a nakonec skonci jako SEGA nebo se vrati k hernim kartam jak zacala tato firma v Japonsku koncem 19 stoleti.
Ja osobne Nintendu nikdy neodpustim prodej Rare a tim i podvod na tehdy nove vlasniky GameCube.
Bohuzel si radeji zahraju pecky ze SNES a N64 nez abych si kupoval umirajici WiiU,ktere je na urovni old generace.
Všechny firmy na světě chtějí přece vydělávat peníze. V herní branži to platí taky. A když mají spočítané, že jim vydání hry na WiiU nepokryje náklady (což se nedivím), proč by to jako měli dělat? Nedivím se jim.
Barack, ono by to možná opravdu jakž takž šlo, ale kolik lidí by si to na WiiU ve finále koupilo? Nemyslím, že by SMS byli nějak ve ztrátě po vydání na PC/PS4/XOne. Ba naopak. Prodeje jsou hodně vysoko. A udržet stabilní framerate na několikanásobně slabší konzoli, pří změně času a počasí by byl zázrak. Prostě podle vyjádření vývojářů, třeba PCars vs. Forza 5 je jednoduché udržet 60fps, když máte statické nasvícení, žádné změny času a počasí. Ono to dynamické nasvícení sežere asi opravdu hodně výkonu, PS4 aXO s tím mají malé problémy, ale WiiU by to asi už nedalo.
Fast Racing NEO běží už teď na Wii U v 720/60fps a vypadá takto link zatímco Project CARS má problémy si udržet 30fps? Ovšem, že má, jenom v tom nehraje roli výkon, nýbrž "ekonomické problémy" a nejspíš i samotné "dovednosti" Slighty Mad Studio:
“We could reach a fairly solid 30FPS but it might take a hell of a lot of work. On the other hand, about halfway through us finishing, Nintendo might announce a new console (I have zero knowledge on this BTW but I’ve heard ‘rumours’). Our work might just be the best thing that ever hit that new console in the driving sim genre.
“So we’re playing a waiting game at the moment and yes, economics do come in to it.”
Ve zkratce vývojáři říkají: "Ono by to šlo, ale protože se nám nepodařilo dostatečně ojebat Wii U backery, tak na port házíme bobek, protože by nás to stálo příliš mnoho úsilí a to si Wii U hráči nezaslouží" (Koho přece zajímá, že Wii U verze byla na začátku oznámení hry ta nejpropagovanější a nejlepší verze ze všech, podle samotných vývojářů?).
Ok asi je pro nekoho slovo ,,sulin,,moc drsne,nicmene co jsem napsal ne i jen muj pocit,at uz ze sledovani komentu zde ci jinde. At se jedna o navazeni do nintenda nebo co sedi za hry lidem co si nintendo poridilo je prave to konstatovani ... Tot k nasi male prestrelce a pomerovani pindiku:)
Bananek: asi mas pravdu v sirsim pohledu na vec, nintendu asi nejde jen o fan ale i o casualy ... Tak jak vsem i jim jde o € ale i tak dnes neni problem 2 konzole coz ma dost lidi...
phil: tak to mas velmi zly dojem :D
charvisan: na multiplatformní hry nesázelo ani Wii, tam jim to prošlo, ale Wii U si troufám říci na tohle doplatilo.
charvisan: Vyjádření tvých pocitů a názorů pomocí nadávek neznamená konstatování faktů...
phlips: hmm duchaplné ale pleteš si pláč s konstatováním faktů ...
Sorry, ale srovnávat Mario Kart s Project Cars se opravdu nedá, byť jsou obě hry "závódní" a obě špičkové. Nintenďáci by měli trošku sklidnit hormony.[s6]
VulcanR: Mám dojem, že nebýt těch vašich řečí o exkluzivitě a božskosti nintenda, tak vás ty hry snad ani nebaví. :D Jak že to je? 100x opakovaná lež se stává pravdou ne? (ovšem bohužel jen pro vás)
charvisan: Přestaň brečet...
toz skoda no, jeste ze v patek budu vystrikanej :D Prepare to dye
Haha zase ta stejná písnička od stejných či obdobných lidí stříkající jen ze své sony ... každopádně hoši, žádná trága toto není, chodit močit na nintendo můžete chodit až tehdy co se dropne hra vyvíjená jen pro wiiu. Pak to bude fatk špatné, jak tu již padlo, tuto generaci Nintendo zdaleka nesází na multi platformy a jen zoufalce by v to doufal. Nebo nenávistnej šulin co chce aby se pak mohl posmívat :-P jak je to nejslabší, nejhorší a pokud vůbec to je ...
Nevadi, WiiU ma najlepsiu zavodnu hru co na next-gen vysla takze.... [s1]
Brano: 84 ti přijde málo? O.o
Bocian, pozri metacritic.
Brano : no tak to by mě zajimalo jaky recenze si četl :D
No jedna z hier nebude na wii u, svet sa preto nezruti, podla recenzii to nie je az taky trhak, uvidime o rok ci o nej niekto vobec bude este hovorit.
Špatný :(