Konzolista.cz

The Last of Us: Remastered ovládl žebříčky prodejů

novinkapondělí 4. srpna 2014Martin Šmíd
Hlavní obrázek článku: The Last of Us: Remastered ovládl žebříčky prodejů
V minulém týdnu se v Evropě a Severní Americe začala prodávat akční hra The Last of Us: Remastered pro konzoli PlayStation 4, a jak se tak nějak čekalo, ovládla žebříčky prodejů. Na prvním místě je za poslední týden i v UK, kde doposud byl několik týdnů Watch Dogs od Ubisoftu. „Startuje na prvním místě, jako to udělala PS3 verze před rokem. Jde o pátou nejrychleji prodávanou hru letošního roku, a čtvrtý nejlepší start hry pro konzoli PlayStation 4, hned za inFamous: Second Son,“ stojí ve zprávě UK žebříčku. Přesná čísla prodejů zatím neznáme, ale určitě se s nimi Sony v brzké době pochlubí. Jak je vidět, o The Last of Us: Remastered je velký zájem, což musí Sony těšit.
REKLAMA

Tvoje reakce na článek

Načítání...
Pro hodnocení článku se musíte přihlásit

Galerie

Komentáře (51)

Pro přidání komentáře se prosím přihlaste.
Jardasonyx

Asi nejlepší hra co jsem kdy hrál na PSku!!!Doufám že bude další taková...:-)

kaktusak_cz
👍1

link

tady je neco pro tebe ,myslim ze se v tom poznas ,a myslim ze pokud si to precte i nekdo jinej kdo sleduje tvoji psaci formu tak te v tom pozna take

kaktusak_cz
👍1
👎1

eee ty jsi proste sasulka mala vid xDDD,pod na skype tam me to pod vysvetlit,jenze tam bys musel mluvit a to ti asi moc nejde,takze radeji pises a delas intelektuala ,tady delas ramena jak jsi inteligentni ,pritom jsi obycejnej kafomlejnek ,kterej se nekde zasek ,uplne me dostava to tvoje ty tomu nerozumis atd . xD no hlavne ze ty jo xD .Dokonce ani nepoznas sarkazmus ohledne toho lea no tak omg xD.Nedelas ty v cirkusu? docela by jsi se tam hodil jako vrchni sasek[s6]Uplne ohybas slova a slovickaris a delas moudra ,pritom jsi obycejnej trouba ,a to je hodne slusne napsano ,proste meles porad dokola jak tomu nerozumim nebo nekdo jinej nerozumi ,ty opravdu veris te sve vete co?pro me si zbabelec co se schovava za par ecek ,a povysuje se tu ,lepe receno se oto snazi nad ostatni ,pritom jsi asi nejakej zakriknutej trumbera kterej si tu honi ego i kdyz mu to moc nejde no,vis jak ,zkus napsat krom tve jedne formy take neco jineho ,ne porad dokola nerozumis ,musel bych vysvetlit atd xD,no ,ale to ty nedokazes no,jinejm tu vyhrozujes soudama atd,nebud trapka ,tak jo tak se sejdem ne? nebo sem postujes ten sebeprostor ve vytahu ,ty jsi proste nemocny ,zakomplexovany ,psychicky nestabilni jedinec ,ktery si tu buduje ego a kope kolem sebe nic vic ,takovej narcis,vse co kdo napise neco postrada logiku atd nebo tomu nerozumi ,si monotoni clovek co se rad posloucha ,to je ovsem kamarade psychickej problem tak s tim neco delej ,a nato nemusim byt ani psycholog abych to poznal.Kdyz to shrnu tak jsi vlastne k politovani ,tak tady mas nuncicaka a ted me to natri ,rad si poctu ,nudim se xD.K the last of us ,proste zavidis uspech jinym ,nic vic v tom neni,njn smir se stim .Nekdo je hold dobrej ,sere te to co? xD.Jeste podotek ,ty opravdu veris te sve vete ze hraci tunelu neznaji otevreny svet? ty veris ze jsem nehral wow nebo jine mmo ,ci otevrene svety? hehehe .Tak ja verim ze ty tomu veris xD.Vis jak ,mohl bych sedet jako ty hodinu a napsat to jinak ,tak nejak uhlazene ,inteligentne ,abych vypadal jako vrcholovej intelektual,ale proc? kvuli tobe? ne ..taci pochopi jen tuto formu,je to plytvani meho casu a intelektu nad nekym tak politovanihodnym jako jsi ty,takze se smir s touto formou.Ocekavam min, 20x ze tomu nerozumim a aspon 15 ze by jsi me to musel vysvetlit ,vis co jsem zatu dobu zjistil? ze se proste vyhybas jasne odpovedi a normalni konfrontaci ,jsi vlastne takovy kojot v zaloze no.Shrnu to ,ty jsi proste narcis vid.No kazdy jsme nejaky.

eeeee
eeeee #můj názor
👍2

majsta: to co rikas postrada logiku :-). Jestli nemam subjektivni nazor, pak ho mam asi objektivni, ne? Fanatik je odvozeno od fanum, posvatne misto a jako svatost tu vystupuje TLoU, jehoz fanaticti obhajci zaslepene nepripousti zadnou jeho nedokonalost a nestrpi, aby na nej nekdo mel kriticky nazor. Jako projev fanatismu mi prijdou spis tvoje srdicka, a chapu, ze na lasku nebo viru je jakykoliv argument kratky a cim bude trefnejsi, tim vic z nej budes zdesenejsi a o to vic ti bude vadit. Ze muj nazor nikoho nezajima neni pravda, napriklad tebe zajima velmi a to nejspise proto, ze se dotyka tve svatosti. Diky za inspiraci, budu se zabyvat myslenkou hry jako moderni nabozenstvi v ateisticke spolecnosti, zajimave tema.

eeeee
eeeee #můj názor
👍1

Mitsu: dnes ano, tehdy nikoliv a hlavne, neslo o dukazy, ale o viru a v podstate i veda je pouze druh viry. Porad je to krasnym prikladem toho, ze vetsinovy/masovy nazor nemusi byt pravdivy ci lepsi jen proto, ze je vetsinovy nebo kolektivni.

eeeee
eeeee #můj názor
👍2

oplan: za prve nejsem jediny, kdo si mysli, ze existuji lepsi hry. Za druhe i kdybych byl jediny, o pravdivosti nazoru nerozhoduje vetsina. Kdo mel pravdu Giordano Bruno, ktery stal jediny proti cele rimskokatolcke cirkvi nebo ta cirkev, ktera ho nechala pro jeho kacirske nazory upalit? Nezamenuj kvantitu s kvalitou.

kaktusak: jasne, nerozumim hram, protoze v tlou vidim radu nedostatku, ktere umim pojmenovat - hram rozumi jen ten, kdo je nevidi a koho nezajima hratelnost. Mozna jsi to prehledl, ale nikmu neupiram pravo, myslet si o tlou co chce, jenom jsem konstatoval, ze je to smutne.

Co se tyce Lea, tak to neni kniha, tragede. Rict o tlou, ze ma slaby pribeh, vubec neni mimo misu, ale jestli znas jen leo, tak chapu, ze jsi nadseny.

Obavam se, ze nerozumis slovu hratelnost, hratelnost se neproziva. Uz sis nedy prozil hratelnost tetrisu nebo sachu nebo minecraftu? Hratelnost ma tlou prumernou. Prace s predmety, kdy sbiras jen par veci a muzes udelat jen par veci, je jednoducha, nenarocna, mohlo to jit vic do hloubky, ale neslo. Nic co by jinde nebylo zpracovano lepe, ale chapu, ze hraci linearnich koridoru, kteri neznaji komplexnejsi a propracovanejsi hry, z toho jsou paf.

Nehral jsem na easy, ale nejvyssi dostupnou obtiznost a mas pravdu, hru jsem si nedokazal prozit, protoze z ni na me kricela spousa veci, ze je spatne. Spatnou ai pocinaje, pres zjednodusene herni prvky aby to obstalo v ocich konzumni masy az po neslucitelnost mezi pribehem a herni naplni. Holt jsem narocnejsi a nesmirim se jen tak s necim, a u hry zvlaste s odflaknutou hratelnosti, protoze kvuli pribehu a podobnym vecem hry nehraju. Chapu nutna omezeni hry jako media pro podavani pribehu a te hre to nevycitam. V podstate se da rict, ze cim vic se hra snazi klast duraz na pribeh, tim vic tim trpi hratelnost. Muzeme obdivovat hry, ktere se z techto omezeni snazi vymanit a prijit s necim, co je vic, treba Heavy Rain, ale TLoU to oprvdu neni, to je becko.

Her, ktere nejsou linearni tunel, jsou mraky. Napriklad pradavny system shock a stacil mu k tomu nicotny vykon a pamet, to kdyby se nekdo chtel vymlouvat na hardware. Tunel neni treba ani inFamous, Red Dead Redemption, Borderlands, GTA, TES, Stalker, Dark Souls a mraky dalsich. Nechapu, jak se muzes vlastne ptat, co neni tunel.

Ale i linearni tunel muze byt smysluplny a prijit s necim zajimavym, treba ten Heavy Rain nebo MGS.

Obavam se, ze jsi to prave ty, komu unika co je to hra a hratelnost. A ze bych mel prestat hrat proto, ze tu vidim spousty lepsich her nez konzumni TLoU zemereny na masy? Dovol abych se zasmal :-). To je jako rict, abych prestal poslouchat hudbu, kdyz se mi nelibi popularni Justin Bieber a nepovazuji ho za nejlepsiho zpevaka vsech dob.

Jestli se chces ohanet respektem, pak respektuj muj nazor,ze TLoU neni nejlepsi hrou vsech dob a ze je smutne, kolik lidi podleha jeho produkcni hodnote a nevadi jim jeho nizka herni uroven.

cajtekane: snazis se mi rict, ze mensina nesmi projevovat sve nazory, aby tim vetsina nebyla dotcena?

stillalive: od tebe bych takovy detinsky projev necekal. Ale pletes se, me komercni uspech TLoU netrapi a naopak ho Sony preji. Mne se primarne nelibi popirani nedostatku te hry, ale chapu, ze je to projev zamilovanosti, ktera zaslepuje. Sekundarne se mi nelibi zamenovani kvantity za kvalitu, kdy podle mnohych zde je masovost znamkou kvality. Ale podle teto logiky je nejkvalitnejsi konzole wii, nejkvalitnejsi potraviny jsou ty nejlevnejsi, nejkvalitnejsi cesky film je tankovy prapor a tak dale.

majsta: rec je o prumerne hratelnosti, nikoliv hre. Hru hodnotim jako nadprumernou 8/10. A jinak ma TLoU pribeh beckovy, hratelnost prumernou, postavy se spatnou ai a uveritelny svet - to myslis z hlediska vizualizace nebo jeho promyslenosti? Co se tyce pribehu a promyslenosti postapokalyptickeho sveta, tak se tlou muze hodne ucit od walking dead. TLoU je proti tomu cernobile schematicke. Je jasne, ze adventura muze podat lepsi pribeh nez akcni hra, ale tim spis je legracni na TLoU vyzdvihovat prave jeho beckovy pribeh na urovni akcnich beckovych filmu s drsnakem, ktery kosi vsechno, co mu stoji v ceste okorenene jednak dojakem ochranovane mlade divky (na to asi spousta chlapcu slysi) a jednak brutalnimi scenami (opet, na to asi spousta chlapcu slysi), je to dost pruhledne, ale mnohym to evidentne staci. Nedavno jsem to pribehove srovnal s filmy Stevena Seagala, je to to same schema.

One
One #☯☯☯
👍1

Nevím, proč je kvůli této hře takový rozruch.

Harnet
Harnet #SONY

Dekuju za Remaster TLoU [s7]

bf333
bf333 #Ravens

Nereste houna,stillalive to napsal naprosto presne a trefne...ale jinak eeeee je v poho,az na TLoU[s6]

meidevil
meidevil #MrJelly77

Dandy505: Bug to není, moc si to nepamatuji ale objěví se až po dohrání všech obtížností.. Nebo tak nějak :)

Dandy505
Dandy505 #dandy505

Ahoj. Mimo tému. Na úvodní obrazovce s oknem byl oprenej nůž . V ps3 verzi tam někdy byl a někdy ne. V ps4 verzi sem ho tam ještě nevidel . Je to blbost ale všiml sem si toho a jen mne zajímá proč tomu tak je. Jestly je to jenom bug nebo ma někdo vysvětlení ?

stillalive
👍8

A teď si přeji, aby se ta hra držela v prodejnosti na prvních příčkách opravdu dlouho proto, že rád sleduju jak to eeeee trápí :) Jeho šíleně vysoký intelekt by se dal krájet a rozdat mezi nás všechny hloupé konzumní ovce :)

Ovšem za inteligentního považuji člověka, který rozumí pojmu "mít právo na to se bavit bez ohledu na individuálně vnímané hodnoty ostatních na jakoukoliv věc, zážitek, činnost atd." Protože inteligentní člověk nesoudí, ale prostě se baví tím, co ho skutečně baví, bez vnějšího vlivu názorů.

Lapaj_svk
👎3

Zas až tak špičková hra to nebola a vraziť prachy za ňu ešte raz?Taký blázon som neni.

GAME MANIAC
GAME MANIAC #Skully_CZ
👍1

Za pár dní taky opět přispěji :) Nejlepší!! [s7]

CaJTeeKaNee
👍4

eeeee: Ano, my všichní vímé tvůj názor na TLOU, už se ti ho ani nesnažim vyvracet, jelikož si meleš svoje. Nechápu proč to musíš psát pod každej článek o TLOU. Když se mi nějaká hra nelíbí a naprosté většině ano. Budu to všem cpát do običeje???

Pedro_CZ
👍1

Ja si to koupim az na ps7 v ultrad deluxe remastered edici v 8K rozliseni.

kaktusak_cz
👍4
👎1

eee ,jak rikam nerozumis hram ,a tady to dokazujes tecka.Ze je to pronekoho hra stoleti? a proc ne ,muze byt ,to je ten rozdil mezi tema co to proste chapou a nevnucujou jim svou obracenou psychologii a mezi tema co to berou,pro me je to jedna z nejlepsich her co jsem kdy hral,nemuzu napsat nejlepsi hra pro me ve vsech dobach ,miluju vic zanru tak to ani napsat nemuzu ,ale to ze pro nekoho jo me problem nedela.Ty tu zminujes knihy ,promin,ale v LEO sis asi moc nepocet co?nebo jake myslis knihy.Kdo cte knizky tak si pribeh dela v hlave,rict o tomdle ze to ma slabej pribeh je vic nez mimo misu.Hratelnost ,no to nesmis hrat jako matej a musis si umet hru prozit ,coz tobe znacne dela problem ,holt todle neni bezim strilim atd.pripadas me jak taci co z bodu a do bodu be se portujou ,hru probehnou ,a druhej den reknou dohrany co dal ,trapas nejvetsi ,nebo platinaci to same,nic proti ,ale je to blbost.Hratelnost to ma naopak naprosto dokonalou ,at co do itemu ,ci potrebe jich ,jde oto to nehrat na easy a jako prase,bavil te rezident? je to modla mezi hororama ,myslim ted 1 a 2 dil ,a pritom podle tvych kriterii je to take tunel ,a co neni? jak rikam tobe unika pojem hra a hratelnost a jak tak koukam tak vubec celej smysl proc hry hrat ,tak se nato v..a udelas nejlepe,uplne nejlepe si proste uvedom ze tebe treba bavi mario ,a co ...bavi te je to pro tebe hra stoleti ,ja to respektuju ,ale ty neumis respektovat jine ,snad zavist? njn hold nekdo umi a nekdo jen blbe remca

eeeee
eeeee #můj názor
👍1
👎1

martinrush: to proto, ze reaguju porad na ty same trapne reci.

modjo75gajo

veru pecka hra ja som to tiež na 3ke nehral a som dokonca teraz rád že som tak urobil lebo teraz si to vychutnávam - zvuk , príbeh, grafika :) a samozrejme MP keď dám dole nieko z kamarátov a ON mi to potom vráti :)

eeeee
eeeee #můj názor
👎3
👍2

kaktusak: ja mluvim o hratelnosti a ty na me s pribehem a postavami. Kdejaka kniha ma lepsi pribeh, hry hraju kvuli hratelnosti, to dela hry hrama. Hra bez hratelnosti je film a film bez obrazu je kniha. TLoU jako film nebo kniha je velmi slaby. A jako hra je to sedivy prumer s podprumernou ai. Jo, j to jednoduchy, hodne lidi to oslovi, ale znalec her, ktery hleda herni kvalitu - no, myslim ze to jsi ty, kdo hram nerozumi, je zaslepen pozlatkem a nevidi pod povrch.

cermi85cz
👍2

Tak,touhle zpravou doufam ze prival info o Renastered zacne slabnout,Tlou zeru ale ceho je moc toho je prilis

weskerumbrella

Jen houšť a větší kapky.. takových her není nikdy dost !!

kaktusak_cz
👍7
👎3

eee ses vul a pis si co chces,ukaz me kde do sebe tak pribeh zapada ,kde jsou ty postavy tak dobre napsane ,shrnuto ,nerozumis hram mej se maslo.

ps " ocekavam od tebe slohovku s 256 slovama ,vsak vime ze to mas spocitany i do tecky xD

eeeee
eeeee #můj názor
👎9
👍2

Je smutne, kdyz dnesni hraci maji tak male naroky, ze primitivni linearni koridor jako TLoU oznacuji za nejlepsi hru vsech dob. Holt herni prumysl prevalcoval konzum a misto komplexnich her s s propracovanymi hernimi mechanismy tu budeme mit jednoduche filmove akcni hry s beckovym pribehem. Diky béhu za indie scenu, ktera komercnim tlakum podleha mene a dokaze prichazet s hrami, ktere se jeste porad zameruji primarne na zabavnou hratelnost.

kaktusak_cz
👍1
👎1

a zaslouzene, na ps3 jsem nehral ,tendle skvost jsem si zahral az na 4ce ,driv jsem nemohl zas tak reagovat ,ale ted pokud nekdo napise ze je to tupej tunel tak je i. a hram nerozumi tecka [s14]

davik76
davik76 #PS5
👍3

Tak,tak - je to opravdu nejlepší hra všech dob.[s16][s16]

bobosek

mam rozehráno.

Krox
Krox #noping out
👍6
👎2

hru sem hral ale za nejlepsi hru poslednich 10 let bych ji neoznačil ...

wepopo
wepopo #vita

mám v plánu si to pořídit s japonským budnlem ps4 :)

AmaZee
AmaZee #Marie Rose
👍2

Jo taky v brzké době pořídím [s14]

Související články

Nejčtenější články