novinkaSony Interactive Entertainmentps5
Studio Deviation Games se rozrůstá, otevřelo pobočku v Kanadě
Martin Šmíd
Před zhruba rokem nové studio Deviation Games, které je složeno z bývalých vývojářů Call of Duty série, oznámilo spolupráci se Sony na nové velké hře pro konzole PlayStation. Práce na ní jdou dobře, jak nedávno oznámili přímo vývojáři. Zatím nevíme, o co se jedná. Spekulovalo se o multiplayerové střílečce, což by se vzhledem ke zkušenostem vývojářů nabízelo, ale v posledních týdnech to vypadá spíše na akční adventuru se silným důrazem na příběh. Zdá se, že po tolika letech práce na Call of Duty chtějí vývojáři zkusit něco jiného. Na upřesnění si musíme počkat. Každopádně tento týden studio Deviation Games oznámilo svoji expanzi, protože otevřelo svoji druhou pobočku v Kanadě, kam nyní nabírá vývojáře, na což láká i na twitteru - https://twitter.com/DeviationGames/status/1486445280236957698 .
ZdrojTisková zpráva
REKLAMA
REKLAMA
Tvoje reakce na článek
Hra v článku
- Vývojář
- Sony Interactive Entertainment
- Vydavatel
- Sony Interactive Entertainment
Reklama


Komentáře (11)
Ono to neni pouze o poctu studii, ale take hodne o tom, ze v tech studiich potrebuji cim dal vice lidi. Kde jsou doby, kdy na velkou hru stacilo par desitek vyvojaru, dneska jsou to stovky.
Sony ma fistrona....nejdriv si proveri vyvojare par hrami a kdyz fakt umi a rozumeji si,tak je koupi Nekupujou jak smyslu zbaveny Philda
Singleplayer bez kooperace (vývoj s výrazně menší námahou) a silným příběhem. Jak překvapivé...
@BarackObama: řekl bych, že je to do určité míry i tím, kolik nových studií vzniklo za poslední roky. Dříve bylo pár vydavatelů, kteří měli pár týmů a tam se dělali hry. Dnes si studio může založit prakticky každý. Si vem Blizzard. Z něho odešlo prakticky celé vedené a vzešlo z toho dalších 5 možná víc nových studií.
@Kachlo: No a kdy se ten problém vyskytl? Je to proto, že by nebyl obecně zájem pracovat v herním průmyslu nebo to je uměle vytvořený nedostatek kvůli například pracovním kvótám (rasa/pohlaví)?
@Darth_Štófi: Podobná oznámení budou bohužel čím dál běžnější vzhledem k tomu, jak je těžké sehnat kvalifikované lidi. Ta studia je musí nalákat na konkrétní projekty. Mají s tím problém nyní naprosto všichni, i třeba Blizzard, který tento týden oznámil novou značku, ačkoliv z ní má pár konceptů. I když třeba Deviation Games neoznámilo žádný konkrétní projekt ještě, pro hodně vývojářů je lákavé pracovat na nové značce pro PlayStation. Řada z nich by třeba do toho studia ani nešla, kdyby nemělo oficiálně tak silného partnera, který vydává hit za hitem.
Nemám rád tahle oznámení ze kterých se něco vyklube až za 5 let.
@LGT: Své studio musíš platit, i když nemají vývojáři zrovna do čeho píchnout...
Dost mě zajímá co tam vzniká za hru.Snad po tolika letech u CODka nebudou vyhořelí a přinesou něco nového a neokoukaného.
Nerozumím tomu, jak se to Sony vyplácí z finančního hlediska, protože všechno tohle platí. Zaměstnance, prostory, nové pobočky, všechno, a to studiu, které není jejich a které po první hře může v klidu zamířit ke konkurenci. Samozřejmě do toho nevidím, ale uniká mi ta finanční rentabilita oproti založení studia přímo jako svého.
Po uspechu koupit, ale Sony uz vi nejlip co udelat :)
Napsat komentář
Chceš se zapojit do diskuze?
S účtem můžeš komentovat a hodnotit, sledovat hry ve wishlistu, sbírat achievementy a psát do fóra.