Konzolista.cz

Studio Bungie oznámilo velké propouštění, o práci přišli téměř všichni vývojáři Destiny 2

novinkačtvrtek 25. června 2026Martin Šmíd
Hlavní obrázek článku: Studio Bungie oznámilo velké propouštění, o práci přišli téměř všichni vývojáři Destiny 2
Společnost Bungie dnes oznámila velké propouštění v rámci velké reorganizace. Podle dostupných informací o práci přišel prakticky celý tým, který se staral o akční hru Destiny 2, ale také několik vývojářů Marathonu a zaměstnanců Sony, kteří s hrami pomáhali. Studio v oznámení rovněž zmínilo, že v současnosti nemá žádnou velkou hru ve vývoji, ale reorganizace byla nutná, aby se mohlo co nejlépe připravit na budoucnost. Tu nastíní později.

 „S velkým zármutkem oznamujeme snížení počtu zaměstnanců v rámci reorganizace společnosti Bungie. Jako současní i bývalí vedoucí představitelé Bungie si uvědomujeme, že Destiny 2 v posledních několika letech nenaplnilo očekávání. Po vydání naší poslední obsahové aktualizace pro Destiny 2 a vzhledem k tomu, že naše budoucí projekty jsou stále v rané fázi vývoje, jsme bohužel nemohli pokračovat s tolika zaměstnanci. Jsme si vědomi toho, že toto rozhodnutí má velký dopad na dotčené zaměstnance, jejich rodiny, přátele i kolegy. Ačkoli jsou tyto změny nezbytné k tomu, aby bylo studio co nejlépe připraveno na současnost i budoucnost, nijak to nesnižuje tíhu tohoto okamžiku ani dopad, který má na všechny zasažené. Později se s vámi podělíme o více informací o této budoucnosti, ale dnešek není tím dnem. Dnes bychom rádi vyjádřili svou vděčnost a soucit všem členům týmu Bungie, kterých se tyto změny dotkly, i těm, kteří ve společnosti zůstávají,“ stojí v oznámení.

„Rozhodli jsme se snížit počet zaměstnanců ve společnosti Bungie, což se dotkne významného počtu pracovníků, včetně většiny týmu Destiny a části týmu Marathon. Ke snižování stavů dochází také v týmech SIE, které podporují provoz Bungie. Dotčení zaměstnanci v Bungie i v rámci SIE jsou o této skutečnosti informováni dnes. Toto rozhodnutí bylo přijato až po rozsáhlých diskusích a pečlivém zvážení a rád bych poskytl určité vysvětlení, jak jsme k němu dospěli. Během posledních několika měsíců jsme společně s vedením Bungie přezkoumávali dlouhodobé směřování studia, vývojové priority, potřeby zdrojů a jeho roli v rámci naší širší strategie. Jak Bungie nedávno uvedlo ve své aktualizaci k Destiny 2, studio zahájilo novou etapu po vydání poslední obsahové aktualizace. To, čeho Bungie s Destiny během posledních deseti let dosáhlo, je skutečně pozoruhodné. Tato značka zanechala trvalou stopu jak mezi hráči, tak v herním průmyslu, a každý, kdo se podílel na jejím úspěchu, může být hrdý na to, co pomohl vytvořit,“ dodal v oznámení Hermen Hulst, který má na starost PlayStation Studios.

UPDATE: Bloomberg přišel s informací, že šéf studia Bungie Justin Truman, který se funkce ujal teprve v minulém roce, odstoupí ze své funkce.

Zdroj: Tisková zpráva
REKLAMA

Tvoje reakce na článek

Načítání...
Pro hodnocení článku se musíte přihlásit

Galerie

Komentáře (18)

Přidejte svůj názor do diskuze!
Pro přidání komentáře se prosím přihlaste.
マルツェル
マルツェル #KNOWLEDGE

@ONE OFTHEBIGGEST

THEINCEST_YOSH... si spletl písmenka při vytváření nicku. 🤣🤣🤣

♛Paťo♛
♛Paťo♛ #StilleDržUžHubu

No tak vidite, Sony propousti a to ani zadny restart neplanuje🤗. Kde jsou ti posmevaci xboxu a MS, ktery se o restart snazi?🙃

ΛNĐ3RLΛ
ΛNĐ3RLΛ #BLOOD RAIN
👍1
❤️1

Slogan Bungie v době, kdy vydávalo banger after banger: "We Create Games We Want To Play."

Slogan Bungie dnes, kdy propouští a nedokáže manadžovat ani jeden projekt: "We Create Worlds That Inspire Friendships".

Pokud někdo nechápe už jenom tu problémovou filozofii studia, nikdy ani nemůže pochopit, proč to studio už operuje pouze ze stínu své kdysi velké slávy...

Viribusunitis89

Dávám Bungie rok maximálně dva.

Starky
Starky #NaughtyGod

D3 koncept pry byl odmitnut, tohle me prijde celkem nepochopitelny. Sony zrejme Bungie neveri, ze by dokazalo s D3 udelat uspech, ale ta znacka ma rozhodne stale potencial. Marathon neni spatna hra, ale je to fakt hodne niche, na konzolich to moc lidi neoslovuje.

Puvodne bylo Bungie koupeno jako studio, ktere bude radit a dohlizet u live service projektu, jenze se trochu necekane ukazalo, ze samotne Bungie potrebuje radu a dohled. :-) Mozna mohlo studio zkusit nejakou singl strilecku, tech mnoho na trhu neni, nemusela by to pritom byt vec za tri sta milionu.

Jinak ND loni prijalo 57 novych vyvojaru, ted maji stale 20 otevrenych pozic. Podle vseho se tam rozjel treti projekt.

VoidCipher

@dr_chaos 👑 ND je kapitola sama o sobě, tam už měli lítat dávno. Dříve vlajkova loď Sony, teď.. všem spíše pro smích.

dr_chaos 👑
dr_chaos 👑 ##jeSuisMC
👍2
😁1

Jinak prý se chystá vcelku obří layoff v Naughty Dog…ano v tom studiu, které na ps5 nevydalo jedinou hru, včera bylo pozdě…

ONE OFTHEBIGGEST
ONE OFTHEBIGGEST #KH 💖💖💖💖
❤️4
👍1

Je to prostě neskutečný, 3,6 miliardy dolarů za takové studio. Concord dejme tomu 300-400 mega dolarů. Marathon cca kolem 200-250 mega dolarů. Tohle jsou naprosto ohromné částky, a úplně k ničemu, nic z toho není! maximálně se můžeme smát těmhle neúspěchům, ale jako hráči z toho moc nemáme. Totálně nekompetentní vedení, které by okamžitě už mělo vyletět a okamžitě by se vedení mělo přesunout zpátky do Japonska, pod znovuzrozením Japan studia a zrušením, Kalifornské pobočky.

Vyházet ty nesmyslné DEI a duho žrouty a pořádně očistit Playstation sakra! Však to je úplně absurdní, aby prostě nemohl vzniknout ten Days Gone 2 když se tu utrácí úplně za nic. SONY maximálně může být rádo, že teď podkuřuje R* a marketing se sází na Playstation.

Chesse
Chesse #UbiFan
❤️1

Doufam, ze ti co tu stale nadavali na Bungie jsou ted spokojení, jelikoz pocitam, ze do konce roku to Sony zavře úplně....

Je to skoda, ze misto Destiny 3 tu mame Marathon co skoro nikoho nezajima a výdělečně se rovnat Destiny nebude.... holt kdyz je managment stupidní, doplati na to bohuzel ti talentovaný vývojáři. No snad si najdou lepsi praci co nejdriv.

KonZolovejKral
KonZolovejKral #ModráGuma

Obrázek v komentáři

Dekujeme soninko, 3.6 miliardy a uspechston k tomu, jeste vyprat ty vývojáře na želé kostce a třeba se vrátí k tomu co chtějí hráči.

KonZolovejKral
KonZolovejKral #ModráGuma

Má predikce se do puntíku vyplnila :D:D:D:D 3.6 miliardy za nejhorší studio co prznilo destiny.

Rocky-36cz

Tohle mě moc mrzí !!!Kdyby udělali Destiny 3 místo toho 💩 tak se tohle nestalo !!Opravdu nemám slov.

Jirka

Za mě bych je vyhodil všechny. A nebo jich je nechal dokončit The Last of Us mulťák. A dalších 10 let se o něho můžou starat. Určitě by to byla daleko lepší volba než udržovat při životě mulťák Maratonu.

VoidCipher

Tomuhle tleskám, ta fraška kolem Destiny už konečně končí.

martinns
martinns #PS5 Pro,Switch2

No tak průser se Zdechathlonem je třeba nějak řešit.....🤣

TimeSplitter
TimeSplitter #PC Mamrd Race
😁3

Kde jsou ty lopaty co mi tvrdily ze "Destiny 3 je samozrejmost"?

Nebo ti financni guru co v cislech Marathonu nevideli zadny problem?

Ale omlouvat se nemusite, tak vysoka ocekavani od Vas nemam, nejsem Phil. :D

Buk va
Buk va #Král Talismanu
😁2

@ONE OFTHEBIGGEST ty čísla aktivních hráčů jsou hotová poprava 🪓😁

ONE OFTHEBIGGEST
ONE OFTHEBIGGEST #KH 💖💖💖💖
👍2
❤️1

Tak není se čemu divit, když tam pracují takový vývojáři... link link Tak či tak, neskutečná koupě a to "jen" za 3,6 miliardy dolarů, Bravo SONY! ještě si tu dáme počet hráčů Marathonu link

Obrázek v komentáři

Související články

Nejčtenější články