Konzolista.cz

Sony bude i nadále investovat do vývoje live service her

novinkapátek 26. června 2026Martin Šmíd
Hlavní obrázek článku: Sony bude i nadále investovat do vývoje live service her
Ačkoliv Sony zatím moc úspěchu na poli live service her neslavila – Concord propadl a servery byly vypnuty několik dní po vydání, Destiny 2 byla ukončena podpora a Marathon také zrovna čísly neoslňuje, rozhodně flintu do žita nehází. Prezident SIE Hideaki Nishino v rozhovoru pro magazín Famitsu potvrdil, že i nadále chtějí přinášet live service hry, a budou do nich i investovat.

„Věříme, že live-service hry jsou typem obsahu, který přitahuje hráče po celém světě, a proto chceme nadále oživovat trh prostřednictvím first-party a third-party obsahem. Nezaměřujeme se pouze na propagaci nových titulů, ale také přemýšlíme o tom, co můžeme ve střednědobém a dlouhodobém horizontu dělat se staršími hrami. Letos navíc plánujeme vydat naši vlastní live-service hru MARVEL Tōkon: Fighting Souls a doufáme, že si ji všichni užijí. U live-service her je důležité neustále přinášet nový obsah. Tento žánr je relativně nový a myslím, že mnoho lidí zkouší různé přístupy, takže i my chceme v tomto kontextu pokračovat v experimentování a přijímání nových výzev,“ řekl v rozhovoru.

Kromě bojovky MARVEL Tōkon: Fighting Souls připravuje Sony také akční hru Fairgame$ od studia Haven, která byla oznámena před několika lety, ale od té doby jsme o ní neslyšeli.

Zdroj: Famitsu
REKLAMA

Tvoje reakce na článek

Načítání...
Pro hodnocení článku se musíte přihlásit

Galerie

Komentáře (14)

Přidejte svůj názor do diskuze!
Pro přidání komentáře se prosím přihlaste.
martinns
martinns #PS5 Pro,Switch2

Jen tak dal Sony, jen tak dal.....

FreeGoro
FreeGoro #M1TV ytube
👍3

Kolik skvelych sony exkluzivek jsme mohli hrat ....🫵 do ♦️ s nimi 😛

Mike Left
Mike Left #Nihil est verum
😁1

A já jim fandím ať to vydržej. Čím více toho bude, tím více budou stát i konzole a bude vycházet méně a méně her, jelikož vývoj se zpomalí, poněvadž bude každé studio muset udělat live service hru.

Lidi se zase rozpomenou, že utéct do lesa a tam se přežrat lysohlávek je takový Final Fantasy i bez konzolí.

Nemůže to být určitě tak špatný, protože očividně u Sony se jimi ládují od pondělí do neděle, jinak si to neumím vysvětlit.

ΛNĐ3RLΛ
ΛNĐ3RLΛ #BLOOD RAIN

@Heymi9615 Vyškrtni si ten Tokon, to je DOA už teď. 2D bojovkami je taky trh přesycený.

Heymi9615
Heymi9615 ##nolife
👍2
😁1

LS hry jako Tokon, Crew/Forza Horizon, Gran Turismo mi smysl dávají. Ale 105 klon Fortnite a PUBG jde mimo mě. Smad pochopí, co většina hráčů chce, než zase nasypou milióny do sračkoidní týmové akce s kudrnatou ne6řicí a tranzistorovým polochlapem, popř. mluvícím furríkem.

dawe999

Jednou... jednou to vyjde😁.

Tiamat
😁3

Obrázek v komentáři

🎥MistrJakub🎥
🎥MistrJakub🎥 #PS VLÁDNE
😁4

Jo, lidi jako Pato kazí tento trh, říkám to pořád. Korporáty vidí, jak tito lidé utrácí za sukně a barvičky v live service hrach, tak doufají, že taky jednu takovou hru přinesou…

TimeSplitter
TimeSplitter #PC Mamrd Race
👍2
NinJuice
NinJuice #synthwave
👍5
❤️1

A já budu i nadále ty hry ignorovat

Zafik

Tak hráči jim to zaplatí jak jinak.

lagZz
lagZz #PC/Switch 2 ❤️
👍1
😁1

Nepoučitelní dementi....

ΛNĐ3RLΛ
ΛNĐ3RLΛ #BLOOD RAIN
😁3

Logika Sony:

-

Destruction Allstars ukončen

Last of Us Online zrušen

Twisted Metal Online pryč

Spider-Man: The Great Web zrušen

God of War live service zrušen

Bluepoint Games zavřeno

Další 2 live service projekty a studia ukončeny

Destiny 2 ukončena podpora

Concord největší fail v historii videoher

-

"Sony bude i nadále investovat do vývoje live service her"

Obrázek v komentáři

Magnus
Magnus #TLOU

Good luck

Související články

Nejčtenější články