Hra Abandoned pravděpodobně nikdy nevznikne, Hasan Kahraman měl všechny oklamat

novinka  42
Martin Šmíd, 6. 6. 2022 12:15
Zhruba před rokem bylo pořádně živo kolem připravované hororové hry Abandoned od nizozemského BLUE BOX Game Studios. Hodně se totiž spekulovalo, že jde o nový Silent Hill, na němž pracuje přímo Hideo Kojima, což bylo přiživeno mnoha podivnými náznaky a odkazy. Nakonec se ukázalo, že s Kojimou nemá hra nic společného, a možná si i pamatujete na obrovskou blamáž s uvedením prvního teaseru, který se objevil v PlayStation aplikaci vydané na PlayStation Store. Vývojář hry Hasan Kahraman se následně omluvil, no a od té doby je kolem hry ticho. Občas jen Kahraman napíše, že se na ní pracuje a brzy dojde na další ukázku nebo informace, ale vše vždy vyšumí do ztracena. Magazín Gamespot nyní vyzpovídal několik lidí, kteří mají blízko ke Kahramanovi, přičemž ti poodhalili, jak to s hrou vypadá.

Hodně informací pochází ze skupiny na Discordu, kterou Kahraman sám založil a chtěl na ní mít fanoušky, které bude moci krmit neustále novými informacemi a obrázky ze hry Abandoned. Jak ale Gamespot uvádí, tato skupina se stala časem hodně toxickou, přičemž Kahraman začal lidi z ní vyhazovat. Později si ale uvědomil, že tito lidé by mu mohli uškodit, tak si je tam držel, aby je měl alespoň částečně pod kontrolou. A to i díky dost podivně napsanému NDA, které museli všichni podepsat. Nejzajímavější je ovšem informace, že hra Abandoned není vůbec ve vývoji, k čemuž se měl přiznat ve skupině i Kahraman. Dodal ovšem, že prolog je stále v plánu. Ten má pomoci sehnat finance na celou hru. Jenomže je otázkou, jestli i ten bude někdy dokončen, protože podle lidí ze skupiny na něm Kahraman udělal jen hodně malý pokrok a raději se věnuje hraní akční hry Tom Clancy's Rainbow Six Siege.

Důležitou informací je i ta, že se měl neustále měnit koncept hry Abandoned podle toho, co se psalo na internetu, aby dokázal přiživit různé spekulace. Když se spekulovalo o Silent Hillu, vydal zmíněný teaser s hudbou připomínající tu ze Silent Hillu, kterou skládal Akira Yamaoka. Když si fanoušci mysleli, že jde o nový Metal Gear Solid, byl příběh přepracován a soustředil se na umělou inteligenci. Navíc v tu dobu byl sdílen obrázek, ukazující muže s páskou přes oko, odkazující na Big Bosse.

Lidé ze skupiny na Discordu také zmiňují, že Kahraman je hodně náchylný ke změnám nálad a neustále se s každým jen hádal. Dokonce některé obchodní partnery měl označit za podvodníky. Třeba společnost Naure Studio, která pracuje s řadou uznávaných herních studií. Podobně měl mluvit i o producentech několika herních akcí, ať už to byl Geoff Keighley (Summer Games Fest) nebo GamesRadar (Future Games Show). Když totiž sešlo z plánovaného představení nebo odhalení, měl Kahraman svalit vinu na někoho jiného.

Magazín Gamespot poslal dotaz Kahramanovi, ale ten neodpověděl. Odpověď nepřišla ani od Sony, která hru propagovala na twitteru i svém PlayStation Blogu. Vyjádření z Kahramana dostal ale magazín PC Gamer. „Hra je ve vývoji. Vše je jen vytržené z kontextu, což je výsledek naštvaných fanoušků, kteří hru neviděli. Článek na Gamespotu je jen založen na tom, o čem tito naštvaní uživatelé spekulují. Prolog bude vydán, až budeme připraveni,“ napsal Kahraman ve vyjádření pro PC Gamer. Ať už to ale dopadne jakkoliv, hra Abandoned působí značně nedůvěryhodně a i Sony by u ní měla zakročit. Je totiž dost dobře možné, že z ní už nic nikdy neuvidíme a skončí v zapomenutí jako doposud všechny hry od BLUE BOX Game Studios a Hasana Kahramana.

Zdroj: Gamespot

Komentáře