Gran Turismo 6 informace

novinka  56
Martin Šmíd, 7. 11. 2013 14:00
Vydání závodní hry Gran Turismo 6 od studia Polyphony Digital se nezadržitelně blíží. Sony nám proto dnes zaslala tiskovou zprávu, ve které se podělila o spoustu informací. „Nejnovější inovativní přírůstek série je napěchován celou řadou nových aut a rozšířených herních vlastností, jejichž cílem je ohromit jak zapálené fanoušky série Gran Turismo z celého světa, tak nově příchozí hráče,“ píše se v tiskové zprávě. „Vydáním GT6 oslavíme 15leté výročí hry Gran Turismo. Bylo skvělé v průběhu tohoto období sledovat neskutečný technologický pokrok série. Pokračování GT6 nyní stanoví nové standardy, které dále setřou hranici mezi virtuálním a skutečným závoděním. V GT6 bude jízdní zážitek ještě hlubší a bude se dále rozvíjet spolu s tím, jak budeme postupem času vyvíjet a přidávat nový obsah,“ dodává Kazunori Yamauchi. Níže v novince naleznete všechny informace z dnešní zprávy.

Více vozů než kdy dříve… GT6 nabízí více než 1200 vozidel propracovaných do nejmenších detailů. Těšit se můžete na závodní vozy z aktuální kategorie FIA GT3, supersporty jako Pagani Huayra ’11, historické klasiky typu BMW 507 ’57 a pořádně žhavé silniční automobily, například Ford Focus ST „13. Každý vůz byl vytvořen s neuvěřitelnou péčí k detailům, a tak si můžete být jisti, že všechny automobily vypadají, znějí a jezdí jako jejich reálná předloha. Společný projekt mnoha subjektů s názvem Vision Gran Turismo dal vzniknout řadě exkluzivních vozů, které budou vydávány pravidelně v průběhu příštího roku. Se studiem PDI spojily síly přední světové automobilky jako Audi, BMW nebo Mercedes-Benz i další přední značky, například Nike, aby daly vzniknout konceptuálním modelům, které vám umožní nahlédnout do budoucnosti automobilového průmyslu. Nikde jinde se v těchto vozech projet nemůžete, a to ani ve skutečnosti... zatím!

Nejlepší závodní okruhy z celého světa… GT6 se nyní může pochlubit více tratěmi než kdy dříve. Konkrétně se jedná o 100 různých tratí na 37 místech. Do GT6 přibyly nové tratě jako Ascari, Silverstone, Brands Hatch, Mt. Panorama a Willow Springs, a tak se hra stává novým měřítkem pro závodní simulátory. Každá dráha je navíc vytvořena s přesností vůči originálu na méně než 1 centimetr. Studio PDI dokonce vytvořilo trať Gran Turismo Arena, ve které mohou hráči pořádat své vlastní série nervy drásajících výzev a kaskadérských kousků.

V GT6 je novinkou simulace prostředí na základě geografické pozice. Stav trati tak bude odrážet reálné podmínky na konkrétním místě. Když tedy pojedete závod na 24 hodin v Le Mans, budou hvězdy na noční obloze odpovídat konstelaci ze závodu v roce 2013. Změny prostředí, ke kterým dochází během hraní naprosto plynule, již nejsou řešeny jako pouhá simulace trati, ale simulována je zeměkoule jako taková.

Vylepšená funkce traťového editoru po svém uvedení prostřednictvím aktualizace umožní hráčům v rámci hry vytvářet nové tratě. Mezi skvělé novinky patří mobilní aplikace pro záznam GPS údajů. Řidiči budou moct zaznamenat skutečné GPS údaje z jízdy vozem a poté vytvořit trasu jako trať v rámci hry. Funkce GPS vizualizace pak využívá reálná data GPS k vytvoření „virtuálního záznamu“ vaší jízdy na skutečném okruhu.

Pro hráče, kteří mají zájem o opravdu podrobné studium svého výkonu, jsme připravili funkci „záznamník dat“. Ten se zpřístupní v budoucí aktualizaci a umožní vám analyzovat data získaná během vaší jízdy ve hře. Záznamník zobrazí graf s rychlostí, otáčkami motoru, mírou stisku plynu, zařazeným rychlostním stupněm a úhlem otočení volantu. Díky podrobným datům snadno zjistíte, kde ztrácíte čas, a budete se moct s každým dalším kolem zlepšovat.

Úžasná přesnost… Abyste si širokou škálu vozidel a tratí mohli užít co nejlépe, je technologie uvnitř hry oproti již tak úchvatnému stávajícímu dílu Gran Turismo®5 zase o krok dále. Těšit se můžete na nový simulátor fyziky, nové modelování aerodynamiky, podvozku a pneumatik a na vykreslování v neuvěřitelně vysokém rozlišení. Díky tomu všemu budou vozy vypadat lépe a na trati reagovat ještě realističtěji než kdy předtím. Jakmile si jednou zahrajete GT6, nebude pro vás cesty zpět.

Herní režimy… GT6 přinese celou řadu herních režimů. Režim „arkáda“ vám umožňuje závodit proti virtuálním soupeřům, zúčastnit se časovky nebo driftování pro jednoho hráče, nebo si to rozdat s kamarádem na rozdělené obrazovce. Mezi fanoušky oblíbený „režim kariéry“ (dříve režim GT) hráč začíná na základní úrovni a postupně se dopracovává k vyšším licencím, stejně jako závodník ve skutečném světě. Při tomto postupu je využit nový systém hvězd. Za výhry v závodech obdržíte herní kredity a postupem času získáte přístup ke speciálním soutěžím, například na Goodwood Festival of Speed.

Pokud nemáte čas na plnohodnotný závod, ale přesto byste si chtěli aspoň na chvíli GT6 užít, máme pro vás připravený režim „oddechovka“. Jedná se o řadu mini her, například o průjezd mezi kužely na stadiónu nebo ekologickou výzvu, ve které musíte ujet co nejdelší vzdálenost s jediným litrem paliva. Tyto výzvy můžete hrát, kolikrát se vám zlíbí, jen pozor, abyste nepřišli pozdě na domluvenou schůzku!

Prostřednictvím aktualizace se později zpřístupní přepracovaný režim „B Spec“, ve kterém budou hráči prokazovat strategické umění a řídit závodní taktiku svého týmu.

Online závodění… GT6 nabídne ještě hlubší online závodní zážitek. Komunita hráčů si může zakládat vlastní kluby, chatovat na fórech a organizovat závodní podniky pro své členy. Skupiny mohou existovat v podobě uzavřených privátních klubů i jako otevřené kluby, do nichž se může přidat každý. Do lobby může vstoupit až 16 hráčů a rozdat si to na závodním kolbišti.

Pokud se chcete ihned pustit do závodění, funkce „rychlý závod“ vás pošle na dráhu, jakmile se objeví dostatek účastníků. „Sezónní závody“ budou k dispozici vždy jen po omezenou dobu a budou tvořeny kombinací oficiálních závodů, časovek a driftování. Nejlepší účastníci pak obdrží za odměnu herní kredity.

Nejlepší garáž ve městě… Zatímco v „autosalónech“ najdete dostupná vozidla rozdělená podle výrobce, u „výběrových“ dealerů najdete vozidla doporučená pro konkrétní závodní podmínky. Jakmile si vytvoříte dokonalou garáž, budete svou sbírku moct organizovat jednodušeji než dříve. Přímo z garáže můžete vyrážet na projížďky a měnit závodní výstroj. Na parkovišti si pak můžete zaparkovat cenné kousky, které obyčejně nepoužíváte, ale rozhodně se s nimi nechcete loučit. V obchodech s tuningovými díly si můžete zakoupit nové pneumatiky, podvozkové sady, brzdové sady, plnicí dmychadla, motory a karoserie, a to výměnou za herní kredity. V servisu vám pak auto umyjí a provedou údržbu motoru i vozu jako takového.

Pro opravdové fandy je pak připravena možnost za herní kredity nakoupit aerodynamické díly a více než 82 typů kol ve 188 variantách. Další přídavné díly budou dodávány s postupem času, a tak se při pohledu na svá auta nikdy nebudete nudit. V online podnicích pak budete mít možnost získat speciální barevné laky. Do konkrétního odstínu bude možné přebarvit i tuningové díly. Spoustu voleb jsme připravili také pro vaše herní alter ego. Závodní výstroj nakupovanou za herní kredity je možné kombinovat díky 34 druhům přileb v 952 barevných provedeních ve spojení s 28 typy závodních kombinéz v 852 barevných variantách. Díky tomu máte jistotu, že z davu budete vždy vyčnívat. Pokud máte svého oblíbeného závodního jezdce, máme připraveny také sady vybavení vytvořené na motivy konkrétní jezdecké legendy.

Zdroj: Tisková zpráva, Sony Czech

Gran Turismo 6

ps3
Sony Computer Entertainment, Polyphony Digital
Datum vydání hry:
6. 12. 2013
Žánr:
Závodní, Simulátor, Sport
KARTA HRY
9/10

Komentáře