Paw Patrol World

recenze  6
Martin Pilous, 9. 10. 2023 11:07
Tlapková patrola je jedním z těch dětských seriálů od americké televizní stanice Nickelodeon, který dobře znají i starší ročníky, a zejména pak rodiče malých ratolestí. Je to dáno velkou popularitou tohoto animovaného seriálu, který se originálně jmenuje Paw Patrol. Dnes je již běžné, že na Tlapkovou patrolu lze narazit v obchodech v rámci nejrůznějších předmětů a popularitě značky se nevyhnuly ani videohry. Paw Patrol World je nejnovějším pokusem studia 3DClouds a společnosti Outright Games, jenž se specializuje na vývoj a vydávání her pro dětské publikum. Jejich před několika dny vydaná novinka premiérově nabízí i open-world pro nejmenší. Pojďme se podívat, jak se psíci povedli.

Recenzovaná verze: PlayStation 5

O co půjde tentokrát? Tlapková patrola (Paw Patrol) má být brzy vyznamenána v rámci festivalu, který se bude konat v Adventure Bay na její počest. Aby to ovšem neměli psí hrdinové tak snadné, objeví se „zlý“ starosta z vedlejšího města se svou vzducholodí a skvadrou koček. Ty neváhají a ukradnou plakáty, jež mají být symbolem tohoto festivalu. Tlapková patrola proto dostává jednoduchý úkol, a to zajistit tyto plakáty, aby mohla oslava proběhnout v důstojném duchu. Příběhově nic složitého, ale je třeba si uvědomit, že jde o hru pro menší hráče.

V praxi to znamená, že se poprvé v této dětské sérii dočkáte open-world záležitosti, v níž budete řešit nejen hlavní úkoly, ale i ty vedlejší. Splněním hlavních úkolů v Adventure Bay se vám zpřístupní další lokace, které je možné prozkoumávat. Vedlejší aktivity slouží jako další výplň pro hráče a přináší dobrý pocit za splnění. Problémem veškerých úkolů ve hře je ovšem jejich extrémní jednoduchost a přímo neskutečná repetitivnost.

Rozhodně v této recenzi hodlám brát ohled na to, že titul je skutečně určen těm nejmenším hráčům, ale byl jsem skutečně překvapen tím, že se tvůrci nesnažili přijít občas s nějakou originalitou, která by hratelnost oživila. Princip jednotlivých misí je založen na tom, že máte někoho vystopovat, něco někam převézt nebo něco najít. Splnění se pak většinou zakládá na tom, že na místo dojedete, provedete interakci a vrátíte se zase k zadavateli, čímž je úkol splněn. Ačkoliv to nezabere příliš času, tak se to rychle omrzí.

Kromě úkolů je ve hře také sběr kostiček, které vedou k tomu, že se vám následně odemykají nové oblečky a doplňky pro vaši psí partu. Nechybí ani unikátní sběratelské předměty. V každém prostředí budete muset najít odznaky vašich psů a sebrat pohlednice na nejrůznějších místech. Čímž veškerá hratelnost hry tak nějak končí.

Pro malé fanoušky Paw Patrol je určitě super, že mohou hrát libovolně za kteréhokoliv ze smečky. Nechybí proto Marshall, Skye, Chase, Rubble, Rocky, Everest a Zuma. Jako průvodce a rádce v hratelnosti je tu pak velitel týmu, chlapec Ryder. U něj se zejména v začátku musíte obrnit trpělivostí a myslím, že to bude iritovat i caparty, neboť je potřeba přeskočit hromadu žvástů o tom, jak hru hrát. Každý pes může pobíhat po lokacích pěšmo nebo využít dopravního prostředku. Někteří mají k dispozici vozidlo, jiní vodní vznášedlo a někteří zase rolbu či vrtulník. V některých úkolech je tak potřeba využít toho správného pomocníka, abyste se dostali dále.

U Paw Patrol World musím ocenit, že se povedlo hru přivést k životu ve velmi pěkné animaci. Pochopitelně tu nejsou kdovíjak naleštěné a dokonalé textury, ale pokud si pustíte ukázku ze seriálu, tak uvidíte, že jde o zdařilý videoherní přerod. Konkrétně na recenzované PlayStation 5 verzi nemám co vytknout. Hra běží velmi plynule a grafická stránka je na poli těchto titulů pěkná. Grafiku navíc podtrhuje i dabing herců, kteří Patrolu namlouvají v seriálu a filmech. To samé platí i pro hudbu. Velké zklamání je ovšem skutečnost, že neobsahuje žádnou časkou lokalizaci. Věřím, že této hře by se v našich končinách rozhodně dařilo lépe, pokud by nabízela minimálně české titulky nebo kompletní dabing. Mám poněkud obavy, že malé děti budou sotva chápat, o čem hra je, a o čem si jejich oblíbené postavy povídají.

Herní prostředí jsou celkově 4. Adventure Bay, které je městem Tlapkové patroly, džungle, zasněžené hory a jako poslední je tu Barkingburg. Je potřeba počítat s tím, že jednotlivá prostředí jsou poměrně malá a přejedete je z jednoho konce na druhý přibližně za jednu minutu. Ale musím uznat, že se autorům vážně povedla, a dle několika videí, které jsem si z původní Patroly pustil, jsou skutečně věrná své předloze. Při sběru veškerých collectibles navíc odhalíte i pár skrytých zákoutí. Velkým plusem je fakt, že kdykoliv se do hry může připojit i druhý hráč.

Paw Patrol World je fajn hrou pro nejmenší, kterým stačí, že jsou v ní jejich oblíbení hrdinové. Hratelnost není kdovíjaká, ale dokáže zabavit i díky rozumné herní délce. Podařilo se mi hrou projít přibližně za 5 hodin při splnění veškerých aktivit. Menším hráčům se herní doba může protáhnout zhruba na dvojnásobek. Starším hráčům toho hra moc nenabídne, ale jde o fajn relax mezi velkými blockbustery. Hodnocení tedy uděluji, jako bych hru doporučoval nejmenším. Od 12 let je potřeba od hodnocení odečíst 2 body. Hra však předloze ostudu rozhodně nedělá a své publikum si najde.

Paw Patrol World

ps5xsxnsw
Outright Games Ltd., 3DClouds
Datum vydání hry:
29. 9. 2023
Žánr:
Adventura
KARTA HRY
7/10

Komentáře