Knack
recenze•čtvrtek 5. prosince 2013•Martin Šmíd•

Zdroj: SCEE
REKLAMA
REKLAMA
Tvoje reakce na článek
Galerie












Reklama























novinka
PlayStation vydá první hru Bad Robot Games, jde o kooperativní akci od tvůrce Left 4 Dead
novinka
Vyšla hra Metroid Prime 4: Beyond, podívejte se na launch trailer
novinka
Gameplay trailer na nedávno oznámenou závodní hru RIDE 6
fórum
Gran Turismo 7
novinka
Představena akční RPG hra The God Slayer
novinka
Oznámena kooperativní akce Cast Outs od bývalých vývojářů SCE London Studio
fórum
Silent Hill f: Artistická nekrofilie
recenze
Metroid Prime 4: Beyond
novinka
Představena aktualizace Spec III pro Gran Turismo 7
fórum
Think before you sleep
Komentáře (28)
Knack mi přišel jako sympaťák už od oznámení, ale negativní recenze mě donutili pochybovat o kvalitách hry. Teď vím, že tak velké obavy nebyly na místě.
Grafika mě častokrát donutila zastavit se, a zírat jak je vše krásně zpracované, ostré, a nasvícené. Žádné vady jako třeba načítání textur atd., tady nenajdete. Tohle prostě JE next-gen! Cut scény přecházející v hratelné pasáže jsou v naprosto stejné kvalitě. Celé je to prostě jako animovaný film od Pixaru/Dreamworksu. Dokonce i děj by klidně utáhl samostatný celovečerní film.
Co u hry ale určitě zaskočí, je "Old school hratelnost".
Kromě tří speciálních útoků, a jednoho úhybného úskoku, se k likvidaci nepřátel používá jen jeden úder, případně skok a úder. Byl to asi záměr, udělat to takhle jednoduché, ale já bych větší pestrost určitě uvítal.
( Přidal bych např. nějaký alternativní úder/kop, a třeba možnost házet po protivnících svoje součástky.)
Právě ta jednoduchost totiž může jednoduše vyústit v repetitivnost, a následně nudu. Ta se u mě naštěstí plně nedostavila, protože hra vyžaduje velkou míru obezřetnosti, servíruje rozmanité lokace, a různorodé variace nepřátel.
A hlavně je tu KNACK, který patří mezi jednu z nejcharismatičtějších postaviček videoherního světa. Ať dělám co dělám, když vidím jak malinký cupitá po bojišti, tak ho prostě nejde nemilovat. :-D Mě si prostě něčím koupil. (Jen ho příště lépe prodat.)
KNACK - 8/10
thor , crashe zas udela activision a opet to bude nejaka sracka jak maji ve zvyku .
Jinak Kachlo pekna recenze , ja si knacka zahraju i kdyby dostal nizsi hodnoceni . V dnesni dobe bohuzel malokdo oceni originalni plosinovku , kdyz se na hrace sipou stale stejne strilecky typu Battlefield , Crysis nebo Call of duty . Ty dostavaji lepsi hodnoceni ikdyz vychazi (napr. cod) kazdy rok a v podstate to same bez vylepseni grafiky .
Tak nějak mi nepřipadá,že gy tímto chtěli vyvolat nostalgii a ani si nemyslím,že by tohle byla nějaká zastaralá plošinovka,která nemá šanci zaujmout dnešní hráče. Naopak kdyby udělali takovýho Crashe ve stylu,jaký byl na prvním Playstationu(a sem tam to obohatili nějakou novinkou,tak by zabodoval víc,než Knack.
Kachlo: díky... pěkná recenze... nebyl jsem si tou hrou jistý, ale po přečtení této recenze do toho půjdu...
Kdyby radši udělali novýho pořádnýho Crashe a Spyra a ne se jima zaštitovali v traileru.
Být na hry přísnější metr, tak ani jedna nepřekročí hraniční pásmo 5bodů. Některým hrám se odpustí kde co, od krátké herní doby až po nedostatky v grafice atd.., a ten důraz na příběh hry to je taky falešný cirkus. Neřid'te se recenzema a užijete si hry více.
Bazar bude pretekat touto hrou po 13.12. A za 500 ji beru hned)
argokib stouper to akorát špatně formuloval. Možná stačilo kdyby to napsal. Kvůli jedný hře nebudu kupovat nový hw, když nejsu hráč fps, sportovních her a závodů, pak vlastně ještě AC4. Právě cod, bf4 a kz jsou hlavní prodávané hry
No já k PS4 určitěš budu hrát jednu z dvojice her Knack, nebo Killzone....Nevim kdo řekl, že původní plošinovky jsou nezábavný. Zrovna mě starej styl docela baví. Jack&Daxter, Ratchet&Clank, Crash Bandicoot...to jsou hry dle mýho gusta....Dle videí slušná hra, takže se toho rozhodně nebojim, ale spíš se těšim
Navíc ta herní doba? No to je KONEČNĚ něco....Jestli mám volit na launch mezi tisíckrát stejným 4-5hod singlem Battl. anebo CoD....volím radši exkluzivní Knack, nebo KZ
argokib: Přesně jak řikáš,ale nemá cenu se rozčilovat.
StouperCZ no to je zase nazor,, ona je na PS4 pouze jedna hra jo? Pres 2 miliony lidi ted nema co hrat teda a novou konzoli si postavili misto akvaria s rybickama [s6]
Z tých screenshotov to teda na "next-gen" nevyzerá, skôr naopak, je to mimoriadne hnusné. No Cerny, moc si sa nepochlapil... (a nesúdim hru len podľa obrázkov... vyzerá odporne aj na videu[s6])
Tak Knacka si asi nekoupím :)
"Knacka mohu doporučit fanouškům žánru, kteří si chtějí koupit Playstation 4, pro ostatní se jedná o zbytečnou investici."
Asi tak. Plošinovky, a celkově tyhle typy her mám rád, takže tomu dám šanci. Ratchet je moje nejoblíbenější série vůbec, tak jsem zvědavej kam zařadím Knacka vzhledem ke kočičce a robůtkovi
Demo na For Games jsem dohrál a líbilo se mi to velmi. Sice je to fakt pekelně těžké a umírá se tam často, ale bavil jsem se a to je hlavní. Až budu kupovat PS4, tohle zkusím rád[s14]
Na takuto socialnu ''zabavu'' nepotrebujem PS4, na to bohate staci tablet / WiiU - toto jedine ako free2play koncept - tuctova nudna behacka / mlaticka jak z dob SNES.
kupuju
Nebudu zapírat, ale trochu zklamanej jsem, ale na druhou stranu tuhle hru projedu s přítelkyní a vyzkouším co-op také na PS Vitě, takže ve výsledku mohu být za takovou hru ještě rád.
Edit: potěšila mě herní doba
Jako animák by to fakt bylo dobrý...hra si svoje fanoušky najde...
Nechápu jak tohle mohli vydat na launch- navíc ve stejné době jako Ratchet Nexus. Ten je prostě nejenom levnější, hezčí ale hlavně zábavnější. Takhle na ten next-gen raději počkám a budu hrát raději na PS3. FFX HD, Chronicles of symphonia a Castlevania LoS2 čekají v únoru. Není nutné spěchat a šílet kvůli PS4.
Pan T: 6 je lehčí nadprůměr, tak to ber. Knack není špatný, ale má několik nedostatků. To ale neznamená, že se u něj nedá zabavit.
nevim ale mě knack připadá, jak god of war přebalený do pro děti přívětivého vzhledu. Když se podívám i na lunch trailer, jediné co jde v traileru vidět je souboj, žádný pořádný hopsání :(
ať z toho udělaj animák a úspěch bude zaručen. recenze mě odradily, ta hra je zbytečnost
Tak já nevím. Průměrné recenze mě dost odrazují, ale postavička Knacka na mě furt působí sympaticky. Asi tomu časem dám šanci, ale ne za plnou cenu.
TimeSplitter: Doufám že i do recenze na Ryse přijdeš bouchnout šampáňo a rozházet konfety.[s6]
Aaa decko splitter se prislo vyzvracet,nech si neco na Ryse, maselko.
Teď je mi to jasný [s6] Jinak je to pěkně zformulované: "nabízel jako podmínku" [s6] Bohužel je to výstižné
Aspoň víte proč ho nabízel Xzone jako podmínku k PS4.[s6]
[s7][s7][s7] Knack [s7][s7][s7]
Jasnej must have titul a největši killer veškeré konkurence [s6][s6]