Úvodní scéna Final Fantasy XVI je přímo inspirovaná prvním dílem Final Fantasy z roku 1987novinkaSquare Enix
ps5xsx

Úvodní scéna Final Fantasy XVI je přímo inspirovaná prvním dílem Final Fantasy z roku 1987

Martin Šmíd
Tento týden vyšla několik let očekávaná akční RPG hra Final Fantasy XVI pro konzoli PlayStation 5, která se Square Enixu hodně povedla. Protože je hra venku, fanoušci série Final Fantasy si začínají všímat easter eggů i nejrůznějších podobností a odkazů na předchozí díly. A že jich je ve Final Fantasy XVI opravdu hodně. Hru rozehrál podle všeho i Hironobu Sakaguchi, otec celé série Final Fantasy, který upozornil na podobnost úvodní scény s vůbec prvním dílem série z roku 1987. Že byla úvodní scéna Final Fantasy XVI inspirovaná prvním dílem Final Fantasy potvrdil i producent Naoki Yoshida, navíc obsahuje i stejnou úvodní hudbu a logo hry se také ukázalo až později. Naoki Yoshida následně ještě dodal, že první Final Fantasy je jeho nejoblíbenějším dílem, a proto bylo snadné se jím nechat ovlivnit.

ZdrojTZ

REKLAMA

Tvoje reakce na článek

Galerie

29 obrázků

Hra v článku

Final Fantasy XVI
ps5xsxFinal Fantasy XVI

RPG

Redakce
Vývojář
Square Enix
Vydavatel
Square Enix
Vydání
22. června 2023

Komentáře (8)

  • kaigr
    kaigr

    Jako hra se povedla, ale souhlas s A2, ty sidequesty jsou kolikrat fakt tragedie, to roznaseni jidla... Prave jsem zabil garudu a ted mam roznaset jidlo v hospode. Uz jsem to psal kdysi, ale square ty sidequesty vubec neumi, jsou to naprosto zbytecny aktivity jak ve ffxiv. Ale co je zajimavy, Kostnice, Ruzena Dalimil, Kupka, Ferda, kde berou inspiraci na jmena? 😁

  • Flash
    FlashJrpg/rpg
    1

    @Jack Radcliffe: Kdysi jsem zkoušel hrát FF6 na tabletu a nešlo to. Připadal jsem si jak kontrolor zboží v Tescu. Zkrátím to, kdyby to vyšlo na konzole okamžitě to hraju :)

  • dr_chaos 👑
    dr_chaos 👑#jeSuisMC

    Úžasná hra 💙

  • Jack Radcliffe
    Jack RadcliffeGaymer

    @Flash: tak na mobilu bych to nešudlal. Jde to hrát normalně na PC nebo tabletu s ovladačem.

  • Flash
    FlashJrpg/rpg
    1

    @Jack Radcliffe: Hrát na mobilu je jako jet Dakar v Zetoru :)

  • Jack Radcliffe
    Jack RadcliffeGaymer

    @Flash: Fantasian od Sagakuchiho není vůbec špatnej..

  • Kainé
    KainéA2
    5

    a pak jdeš roznést tří polévky. 🙏🙏🙏

  • Flash
    FlashJrpg/rpg
    311

    Sakaguchi by měl přestat hrát na playstationu, vytáhnout hlavu ze zadku, a udělat pořádný velký AAA jrpg :)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se přihlas.