Konzolista.cz

Naughty Dog má problém vtěsnat The Last of Us: Remastered na jeden disk

novinkapátek 9. května 2014Martin Šmíd
Hlavní obrázek článku: Naughty Dog má problém vtěsnat The Last of Us: Remastered na jeden disk
Sony nedávno potvrdila vydání The Last of Us: Remastered pro konzoli PlayStation 4. Vývojáři v těchto dnech mají plné ruce práce s přípravou této edice, ale také musejí řešit jeden nečekaný problém. „Naše filmové sekvence nyní běží v 1080p při 60fps, což znamená, že jsou vyrenderované úplně od nuly. Je zajímavé, že místo technických problémů se musíme zabývat tím, jak to vše dostat na jeden Blu-ray disk,“ řekl s úsměvem Neil Druckmann. The Last of Us: Remastered nabídne i vizuálně přepracovanou hratelnou část, v níž budou mít postavy stejné množství detailů, jako ve filmečcích. Rovněž vývojáři použili nové nasvícení a další vylepšení. The Last of Us: Remastered vyjde během léta exkluzivně pro PlayStation 4.
REKLAMA

Tvoje reakce na článek

Načítání...
Pro hodnocení článku se musíte přihlásit

Galerie

Komentáře (51)

Pro přidání komentáře se prosím přihlaste.
Plejstik3
Plejstik3 #NEŘEŠ :-)
👍2

eeeee..

Upřímně chlape, s řadou Tvých komentářů nemám problém souhlasit (4K je zbytečnost a 8K zhovadilost, na tom se shodneme), ale pokud jde o THE LAST OF US, tak v tomhle směru stejnou řeč zřejmě nikdy nenajdeme. Zatím co Ty hru TLoU evidentně považuješ za nějaký extrémně vyhypovaný brak s béčkovým příběhem pro miliony "hlupáků", kde člověk ovládá psychopatickýho masovýho vraha v hlavní roli a která je navíc plná chyb, tak třeba já konkétní hru považuju za výtečný a nezapomenutelný dobrodružství pro ty, kdo dosavadní herní život snili o hře, která bude jako skvělý film. Tímto děkuju společnostem NAUGHTY DOG a SONY za splnění jednoho z mých snů [s14]

Ale zpátky k Tvýmu příspěvku a podivným názorům. Takže hlavní postava hry Joel je masový vrah? Podle čeho tak soudíš, smím-li se ptát? Snad ne podle toho, že ses například Ty komplet celou hrou prostřílel? V tom případě je masovým vrahem každá druhá herní postava v herním světě a takový Ratchet s Clankem nebo Mário, to jsou za ty roky "likvidování" potvor ukázkový nájemní zabijáci, od kterých se má Joel safra co učit. Samozřejmě, že se ve světě, kde se THE LAST OF US odehrává zabíjí (řadě konfliktů se lze ovšem vyhnout, chce to jen velkou dávku trpělivosti, kterou už dneska spousta hráčů nemá), ale zaregistroval si vůbec, v jakým světě se ta hra vlastně odehrává??

Jde o zničený svět, kde víc než kdy jindy platí "zabij nebo budeš zabit", takže žádný posezení u čaje o páté a vyzývání soupeře na hloupý souboj při měsíčku s volbou zbraně asi nelze očekávat. Navíc v THE LAST OF US nejde o zabití pro zábavu, ale o zranění / zabití nelítostnýho protivníka z nutnosti nebo v sebeobraně, tak jaký "psychopatický masový vrah"? Ale jak si tak čtu Tvoje neustálý připomínky k týhle videohře, tak i v tomhle případě nejspíš platí starý známý pořekadlo, že "Kdo chce psa bíti, ten si hůl vždycky najde" a Ty máš doma holí zřejmě spoustu [s14]

Videohra THE LAST OF US rozhodně není vybíjecím maratonem jakým jsou stupidní hry typu CARMAGEDON, kde je hráč opravdu "virtuáním vrahem" pro ubohou a neskutečně pokleslou zábavu. V TLoU jde o příběh, který pojednává o přežívání v děsivým světě, kde by asi nikdo z nás žít dobrovolně nechtěl (nepočítám v to praštěný "rambo" puberťáky, kteří by samozřejmě všechno zmákli, pobili, v případě nutnosti by - za použití svýho ipodu v kombinaci se žvejkačkou - všechno vyhodili do vzduchu atomovkou, kterou by asi našli pod stolem ve školní jídelně a nakonec by se vyhrabali ze sutin, oprášili si svoje mazec hophop oblečení, srovnali si kšiltovku do správnýho úhlu a šli by zvesela dál, vstříc zářným zítřkům) a o záchraně dívky, která morousovi, kterým se hlavní hrdina hry jeví, přirostla v průběhu cesty k srdci natolik, že se z "práce" stalo poslání. A co si budeme povídat, za 20 letech života v tak krutým světě, kde člověk neví zda se ještě ráno probudí živ a zdráv, tak v takovým světě by se morousové a podivíni stali z nejednoho z nás...

Příběh je klišé? Možná z části ano, ale jako celek bravurně provedený a o tom to celý je. Navíc mě vždycky pobaví kecy o příběhovým klišé, předvídatelnosti nebo nudě od lidí (filmový web CSFD by mohl o lidský hlouposti vyprávět), kteří by nevymysleli ani snesitelný příběh k domácímu péčku, ale tvůrcům filmů a her by radili se scénářem od rána do večera [s14] Hráči, kteří se nedokážou vžít do postav, za kterou v příběhových hrách hrají, nechovají se tak jako by TAM někde skutečně byli a jenom tupě běhají po úrovních jako smyslů zbavení a všechno na co narazí rozstřílejí na kaši (vždyť jsou to přece blbý hry, kde jde jenom o zabíjení), tak takový lidi nikdy nepochopí jak úžasný, krásný, kouzelný a na zážitky bohatý může být svět videoher [s14]

Jejich chyba, to oni se připravují o dechberoucí zážitky, já nikoliv. Já si hru THE LAST OF US užil jako ještě žádnou jinou a s prvním METAL GEAR SOLID se řadí k těm nejlepším, nejzáživnějším, nejkrásnějším a nejzapamatováníhodným videohrám za posledních 20 let. Pro mě zážitek s velikým "Z", na který nikdy nezapomenu a nějaký "hype" nebo "hate" na mým názoru vůbec, ale vůbec nic nezmění. A her jako je TLoU, případně s příběhem jaký má TLoU, že vychází mraky? No, tak bud' jsem byl poslední desetiletí v hybernaci nebo se musím objednat k očním specialistům, jelikož já hru, která by se tomuhle zážitku jen na světelný rok přiblížila, nějak přehlídnul [s14]

Jinak ano, videohry se v tuhle chvíli po vizuální stránce (jde-li o realitu) filmům samozřejmě vyrovnat nemůžou a pokud se tak někdy stane, tak dřív jak za 15 let to nebude, ale pokud jde o zážitky, tak videohry filmy roznesou na kopytech. Ale jelikož mám rád videohry i filmy, tak podobně ujetý debaty "co je lepší" nebudu víc komentovat. Pokud jde o koupi hry THE LAST OF US na novou PLAYSTATION 4, tak tu si opravdu nehodlám kupovat jenom kvůli razantně vylepšený grafice, ale proto, že si chci zahrát tohle nádherný a napínavý dobrodružství kompletní (přídavek o předchozím životě Ellie a spol. jsem nehrál) a vyšperkovaná vizuální stránka hry bude jen tou pověstnou třešní na chutným dortu, to je celý [s14]

A k tomu Tvýmu hate....happy.....teda hype (proč lidi nepoužívají víc českých výrazů?) dodám jen jediný. To, že je hra / film / výrobek / osoba úspěšná a mluví se o ní všude možně já teda jako vadu nevidím. Jak taky udělat z neznámý hry / filmu / výrobku / osoby, známou hru / film / výrobek / osobu, než mluvením o ní, že? Za sebe můžu říct, že jsem nikdy nekupoval nějakou věc proto, že byla někym "hypovaná", ale proto, že pro mě byla něčím zajímavá. Ale at' už to z mojí strany uzavřu (ty dvě hodiny trávený psaním jsem mohl věnovat něčemu zábavnějšímu), tak nic proti Tobě kolego eeeee nemám, ale za nás spokojený hráče Tě prosím o jednu maličkost...

Nekupuj si budoucí THE LAST OF US 2. Sobě ušetříš nervy, který si díky nějakým chybám v první hře zažíval, taky předejdeš zklamání z něčeho, co jsi už tisíckrát viděl někde jinde a nám ostatním uděláš nečekanou radost tím, že nebudeš o konkrétní hře psát v každým druhým tématu [s6] Prima víkend

Super Tofik
Super Tofik #Dark Souls
👍1

Doufám že naughty dog to dá maximálně na 2 disky protože znám hry kde se všechno taky nevlezlo na jeden disk a tak tak dali těch disků milion a krabice byla těžší než Empire building [s6]

eeeee
eeeee #můj názor
👎4

plejstik: Objektivne vzato, kdyz pomines hype, tak TLoU neni nic mimoradneho. Zanrove je to linearni koridor se simulatorem psychopatickeho masoveho vraha. To je nejen primitivni beckove tema, ale naprosto tuctove, protoze takovych her vychazi mraky. K tomu si pricti odflaknutou hratelnost, ubohou ai, par bugu a mas tu vysledek. Chyby v designu uz nikdo neopravi. Remake tak muze prinest opravu bugu a lepsi ai, ale o tom ze by sahli do ai pochybuji. Pokud by meli na necem zapracovat, tak prave na tom, to je na teto hre nejvic odflaknuto, ne na grafice, to je jen pozlatko a na ni uz odvedli prace dost.

Uz tak vysokou kvalitu grafiky nijak vyznamne nezlepsi, maximlne zapracuji na kvantite, jako je lepsi rozliseni a podobne, ale jinak to bude porad to same. A prijde mi divne, ze chces hrat hru kvuli lepsi grafice, to mi prijde hodne konzumni a nehodne hrace. Hry jsou prece predevsim o hratelnosti, ta je definuje a to je jejich podstatou, ne grafika. Pokud ti jde o grafiku, muzes koukat treba na filmy, ty maji grafiku mnohem lepsi a jsou lepsi i pribehove.

Nejaky prinos pro hratelnost by melo, kdyby remake prisel s framerate 60 fps, ale nejsem si jist, jestli ND zrovna tohle povazuji za dulezite, na youtube to neni videt a mainstream kouka spis na rozliseni nez framerate (navzdory kojimove snaze na zpomalenych zaberech ukazat prinos vyssiho framerate pro grafiku), marketingove to proto az tak velky tahak neni.

eeeee
eeeee #můj názor
👍1

martaslj: digitalni distribuce ma radu omezeni. Digitalne koupenou hru treba uz neprodas do bazaru a dokonce ji ani nepujcis kamaradovi.

Kod na steam te nijak nezachranuje, kdyz jsi stejne porad omezen velikosti dvd media, to je zcela invalidni argument. Na PC jsi omezen velikosti dvd u titulu distribuovanych retailem, a to je porad vetsina velkych titulu.

Jak vidis, na rozdil od tebe naprosto jasne vim o cem hovorim. To ze pc hraci byli prinuceni nebo z hlouposti podlehli online drm, pri hrani jsou zavisli na treti strane a bez netu nedaji ani ranu neznamena, ze to tak chteji nebo musi mit vsichni. Uvadi se, ze 1/3 ps3 konzoli nikdy nebyla pripojena k netu.

Retail neumira, porad dela zhruba polovinu prodeju her. Pokud to tohle pripada jako umirani, tak pc platforma je mrtva, ta ma na trhu mnohem mensi podil. A to ze tech digitalnich distribuci je na PC vic a kazda druha vyzaduje trvale nainstalovaneho a spusteneho klienta, to bych ani nezminoval, to je ostuda. Neumim si predstavit, ze by na konzoli po me EA, Ubisoft, Valve a dalsi pozadovali, abych tam mel pro ne nainstalovane klienty, ktere by trvale monitorovali moji cinnost plus online DRM. To je pekne na hlavu.

stillalive
👍1
👎1

Dost se divím, že tu hru ještě tolik lidí nehrálo :)

Plejstik3: Už si zvykej na to, že ty hry mohou vypadat jakkoliv a stejně se to vždycky nebude někomu líbit :) Tohle já ignoruju, protože mám své vlastní oči a pohled kohokoliv jinde mi může být u zadečku :) Názor třeba FuckFanboys je pro mě významný asi jako moucha na zdi :)

Tunings
Tunings #PS5+Switch+SD

Vždyt je to jedno, zda to bude na jednom či na dvouch discích...Já jsem tuto hru na PS3 nehrál a těším se na ní moc a moc a je mi jedno na kolika discích bude[s16]

Plejstik3
Plejstik3 #NEŘEŠ :-)

FuckFanboys..

No, ale ono to nemá byt puvodní THE LAST OF US s úplne novou grafikou, která zdíme novogeneracní PS4 do poslední kapky, ale má to byt puvodní THE LAST OF US s vybrousenou grafikou a to skutecne je. Hru jsem na PS3 samozrejme hrál, ovsem na PS4 si jí s chutí zahraju znovu, jelikoz i z tohohle videa je videt, ze vizuální stránka je o dobrou trídu lepsí, koukatelnejsí a efektnejsí [s14]

Na takhle krásne vypilovany THE LAST OF US by musela mít PS3 alespoñ dvoj (ne-li troj) násobny vykon nez ten, ktery má. Hra uz na PS3 vypadala skvele, o tom zádná, ale na PS4 - podle videa - vypadá naprosto úchvatne. Ta cistota prostredí, mnohem vyssí ostrost, lepsí textury, propracovanejsí povrchy, kvalitnejsí stínování a svetelny efekty, sviznost, atd, atd. to opravdu není "jenom o malinko lepsí grafika" [s14]

Metal Lord
Metal Lord #P3D 2025
👍1

Tak u multiplatforem holt letos bude brzdit díky DVD naše stařičké PC....[s6]

Ale teď vážně. V dobách prehistorických (10 let zpět) se PC hra vešla na jedno CD a v PC si ukousla max do 1GB. Pamatuju příchod 2CD GTA3, které si ukouslo 1,5GB. V dnešní době, kdy jsou hry publikovány na klidně i dvou dvouvsrtvých DVD si hry koušou i více, jak 20GB. Už dávno mohlo dojít k přechodu na Blu-ray disky pro PC hry, jenže by se mechaniky musely rozšířit. A to si pamatuju 5 let zpět, když James Cameron dohlížel na vývoj herního zpracování Avatara. Tenkrát řekl, že na PC bude hra distribuována pouze na Blu-ray discích, ale asi vzhledem k menšímu rozšíření se musel změnit názor, jinak by dnes už na DVD hry těžko vycházely.

Plejstik3
Plejstik3 #NEŘEŠ :-)
👍2

Trochu závidím tem, kterí se chystají porídit si novou PLAYSTATION 4 - treba jako svojí první novodobou konzoli v zivote - a zahrají si dobrodruzství s názvem THE LAST OF US poprvy. No, ve vypilovany PS4 verzi si tuhle hru uzijou skutecne s plnou parádou [s14]

Kdo hru nehrál a nechce se pripravit o radu prekvapení, ten at' na video nekouká link

mirod7174
👍4

Jo, digitalni distribuci "oceňuju", když si chci jít zahrát hru na druhý konzoli (v jiný místnosti) a musel bych jí tam hodiny stahovat ... :-)

Není nad to vzít disk a hrát (popř. po chvilce instalace).

MARTASLJ
👎5

U mňa proste už krabicovky skončili, ak to nie je nutné tak ich nechcem. Aj hry čo som mal krabicovky tak som si ich kúpil znova na Steame. Ono čo chvíľa budem mať na Steame 300 hier a kde by som to preboha skladoval? Ale tak digitálna distribúcia je budúcnosť, ktorú nič nezastaví to je isté. Ako som začal nakupovať digital tak odvtedy nechcem nič inak.

Plejstik3
Plejstik3 #NEŘEŠ :-)
👍4

Tak samozrejme je to jenom zajímavá "príhoda z natácení", o kterou se s náma pan Neil Druckmann z NAUGHTY DOG podelil......ovsem nekterí místní PC kolegové uz sahají po Cerny kronice a vybírají smutecní pochod pro "umírající" Blu-ray médium [s14] [s14]

Ani nechci domyslet co tahle vtipná historka zpusobí za hysterii na jednom nejmenovanym slovenskym PC sekta webu [s6] No nic, jdeme si uzívat víkendovou pohodu - treba s CHILD OF LIGHT, na tuhle hru jsem opravdu zvedavej [s14]

Drakersss
Drakersss #❇RHCP❇
👍6

MARTASJ: Já dávám přednost Bluray.Když už za to dám ty peníze tak to chci mít v ruce a ne někde na učtě.Miluji disky a digitálni distribuce se jim nevyrovná určitě to tak necítím jenom já.

stillalive
👍4

No taky si myslím, že to bylo řečeno lehce s nadsázkou :) Určitě se nejdná o nějaký vážný problém, který by měl vyústit v nějaké ořezávání, nebo osekávání, ale nevidím do toho. Stejně to určitě bude nakonec celé na jednom BD bez dalších instalací. No hrozně se na to těším, protože možnost hrát takový klenot v budoucnu v ještě krásnější formě byl sen, který se nezastavitelně blíží a já budu ten, kdo to zapne doma už v den vydání :) Hezky pomaloučku si to zase projdu, užiju si každičkou scénu, nasaju krásu všeho kolem jako bych to hrál zase poprvé :)

Broecz
Broecz #PS5, XSX,PC
👍3

Podívejme jaká se tu rozjela diskuze. Podle mě šlo hlavně o srandu ze strany ND a ne o nějaký závažný technický problém. A tady se k tomu rozjela správná "techno" diskuze. Neznamená to že by nezazněla spousta zajímavých a pravdivých informací/řešení, ale jsou jenom u špatného příspěvku :-)

smrtijed1

Harnet-jj tak to je dobre mneli by pohnout zadkem :)aby my to BD nevyskakovalo z mechaniky :)

inmax

hm, tak hru v grafice těch filmečků bych si nechal líbit. jestli bude někdy PS4 verze v plusku, tak se pokochám :)

Speedyredy
Speedyredy #SpeedyRedy
👍2

eeeee: mě připadá najivní se dmonívat, že DVD nosiče na PC budou donekonečna. Přechod z CD na DVD tu byl až když bylo třeba, nevidím problém aby tomu bylo v případě BR disků zrovna tak ;-)

VulcanR
VulcanR #Trogári
👍2

A o com inom? :D

Stinky Johnny
Stinky Johnny #Kup si GP

martin.cernuska: A proč myslíš, že jsem psal o krabici[s6]

Stinky Johnny
Stinky Johnny #Kup si GP
👍1

Metal Lord: a co když mají problém tam dostat jen ten singl[s6]Když si vzpomenu, jaký nářez to byl na PS 3, tak si to na PS 4 nedokážu ani představit.

Stinky Johnny
Stinky Johnny #Kup si GP
👍10

Tak přiznejme si přátelé, že je to zapeklitý oříšek i já s tím mám problém, ale věřím, že to kluci z ND v pohodě vyřeší[s6]

MARTASLJ: že krabicovky už vymírají, tomu nevěříš ani ty sám a možná, že jsem staromódní, ale pěkně se pomazlit a pak zasunout, tomu se nic nevyrovná.

Metal Lord
Metal Lord #P3D 2025
👍8

stillalive: Nebo ještě jednodušeji, na disku nechat jen singl. K mulťáku potřebuješ net, tak by se mulťák dotáhnul z netu [s6]

MARTASLJ
👎8

EEEE: Digitalna distribúcia žiadne trápne obmedzenia nemá a oproti nej je aj BD disk zastaralý. A čo sa aj hry predávajú na DVD nosičoch tak už väčšina hier obsahuje kód na Steam čiže hra sa tam automaticky uschová a disk nie je potrebný. A veru digitálna distribúcia je ešte riadne ďaleko oproti Steamu. Kokos ty vôbec nerozumieš o čom hovoríš. Zatiaľ čo vám prestáva stačiť kapacita na BD nosiči ako sám hovoríš tak na PC vďaka digitálnej distribúcií nie sme obmedzený ničím. Krabicovky už zomierajú a ani sa im nedivím - už nestoja za to. Kedysi v nich bol poriadny manuál, prípadne plagát - proste to vymiera. Všetci vývojári idú postupne digitálne, aj EA má už svoj Origin....Ale tak na čo to vysvetľujem keďže to nepochopíš [s6]

stillalive
👍1

Rozdělit na dva Blu-Ray disky. Na první disk Singl, na druhý disk Multiplayer.

Těší mě ale, že tomu věnovali větší péči.

eeeee
eeeee #můj názor

speedyredy: protoze pc hry se v retailu distribuuji na dvd, anzto penetrace bd mechanik je na pc tristni.

BenjaminL
BenjaminL #Fuck off

100 GB BR se čtyřmi vrstvami má být použito pro 4K filmy, ale uvidíme jak to nakonec bude, na konci roku by měla být specifikace 4K BR hotová.

miky20
miky20 #One& only
👍1

Danik: BD má kapacitu 50 GB, konkrétně 2 vrstvé. Pak jsou i ty 100 GB, jenže ty jsou oboustranné a nikdy sem je neviděl.

biohazard1979

bože to su ale problémy...tak to daju najeden dvojvrstvový a jeden jednovrstvový a je to...ako tu už niečo písali su už bd s väčšou kapacitou...len sa masi trosku vytahuju že ta hra je veľká na data a že to je asi o dosť lepšie výzorovo ako na ps3...tomu aj verím,kúzelníci z naughty dog to vedia a tesim sa ze si to zahram znova na ps4...best...(y)

Arrozo
Arrozo #PS5
👍1

Parada, kazetak mam jeste nekde na pude[s6]

Související články

Nejčtenější články