novinkaSquare EnixKomu patří videoherní práva na Spider-mana?
Ještě před několika lety vlastnil exkluzivní práva na Spider-mana herní vydavatel Activision, který v letech 2000 až 2014 vytvořil řadu akčních her, ale že by se nějaká zapsala výrazně do srdcí hráčů, to se říci nedá. Každopádně Activision nevlastní žádnou konzoli, takže hry vycházely na všechny možné platformy. Jakmile v roce 2014 licence Activisionu vypršela, vrátila se zpět Marvelu. Následovalo oznámení hry Marvel’s Spider-Man pro PlayStation 4, ale od začátku šlo o partnerskou spolupráci mezi Marvelem, Sony a studiem Insomniac Games, výsledkem níž měla být zcela nová originální hra. Pokud by Sony v této době získala práva na Spider-mana, bylo by prakticky vyloučeno, aby se tento hrdina objevil ve hrách jako Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order a LEGO Marvel Super Heroes 2. Práva tak podle všeho patří pouze Marvelu.
To ostatně dokazuje i zpráva serveru IGN, který tvrdí, že si samo studio Insomniac Games mohlo vybrat jakéhokoliv hrdinu Marvelu a kolem něj postavit hru pro konzoli PlayStation 4. Vybrán byl Spider-man. Sony tak podle všeho získala licenci jen pro tuto jednu hru, přičemž ta byla následně díky úspěchu prodloužena a bude se vztahovat i na Marvel’s Spider-Man: Miles Morales a pravděpodobně další díly od Insomniac Games.
Důvod, proč se Spider-man neobjeví v Marvel’s Avengers i na ostatních platformách je tak jen čistě kvůli exkluzivní dohodě mezi Sony, studiem Crystal Dynamics, Marvelem a herním vydavatelem Square Enix. Předpokládá se, že Sony bude z velké části platit marketing a hru více podporovat, za což dostane na oplátku exkluzivní obsah. Ostatně podobné dohody nejsou ve videoherním světě novinkou. To ostatně podporuje i skutečnost, že Spider-man v Marvel’s Avengers nebude ten stejný jako v Marvel’s Spider-Man od studia Insomniac Games.
Zdrojscreenrant.com
Tvoje reakce na článek
Galerie
Hra v článku
- Vývojář
- Crystal Dynamics
- Vydavatel
- Square Enix
- Vydání
- 4. září 2020


Komentáře (20)
@Michal Doxanský: maju to napisane spravne, spiderman filmy patria pod Sony ale vsade inde spiderman je marvel, prave kvoli filmom je medzi nimi nejaka dohoda ktora umoznila spidermana dat na ps4 exkluzivne. Marvel nemal vtedy filmovu diviziu preto Sony.
Pravdou je, že Spider-man patří filmové akvizici společnosti Sony. A všechny filmy a hry vznikají ve spolupráci s Marvelem. Marvel nevlastní Spider-mana. To si opravte.
@mr_ Spajdy: Jo, to byla jedna z 1. her, kterou jsem kdy dohrál (i když angličtině jsem tenkrát nerozuměl ani prd). Si pamatuju, že ke Spideymu jsem se ještě jako harant dostal poprvý díky animáku, co tenkrát dávali snad na Nově, a když jsem se poprvý dostal ke hře, nehrál jsem nic jinýho. 2. díl jsem ale nikdy nedohrál, páč to měl tenkrát kámoš, kterýmu se nějak povedlo to CD rozpůlit :D
Myslim že tam dokonce došlo k takové dohodě kdy Marvel získá přístup k filmovému Spidermanovi a Sony k tomu hernímu vzhledem k tomu že tak to firmy umí nejlíp.
Jedna z najlepších Je Spider-Man 2 - Enter Electro ešte na PS1 ta hra by si zaslúžila REMAKE
vážně tohle někoho trápí? komu patří práva na spider-mana?
jeste ze me zajima pouze batman ostatni komiksaky mam totalne u zadku.kdyz uz jsem vytalh toho batmana,nepracuje se na nejakym?
@StepoBella: no ale nakonec si nemel pravdu :D si psal vsude ze Spiderman jako samostatna postava patri jenom a pouze Sony a obhajoval si to zuby nehty 😁 ale spletl ses.
@Robitus: doufam ze to bylo mysleno jako ftip :D ja dohral amazing spidermana 1 i 2,s 2 dilu mam dokonce platinku...ale ty hry nebyli vbc dobry a ten stereotyp tam byl snad jeste vetsi,Spiderman od Insomniacu je totalni pecka.
Ježíš. A pak že to nikoho nezajímá 😀 ale rozebírá se to horem dolem. Jedná pitoma postava ve hře.. Pitoma s nadsázkou samozřejmě. Spidy je dobrej.
@Philos2236: Ano, je to potvrzený
Me se asi nejvice libil Spider-man Web of Shadow. Tak je to ceklem pochopitelne s Rise of Tomb Raider to bylo stejne MS financoval hru tak PS hraci meli rok smulu
Taky jsem celkem pohoršen:-D Amazing Spider-Man, první díl, byl daleko lepší než ten poslední stereotypní paskvil od Insomniacu.
Takže, čo teraz. Zahodíme zbrane? 😎
@N0isy: Jo, to byly časy
Ono je potvrzený, že v Avengers nebude stejnej Spidey jako v tý hře od Insomniac? To mi příde na palici... Kolik tady budeme mít Spider-Manů?
Takže všichni ti, kteří nadávali na zlou Sony jak tříští komunitu si můžou tak akorát nasypat popel na hlavu, protože jedinej kdo to dělá doopravdy je sám Marvel... Zase všichni akorát chytrý jak radio
Aspoň je na twitteru sranda
Dá se předpokládat, že tam funguje určitá reciprocita: "vy nám poskytnete spider-mana do filmu a my vám zase do hry". Insomniac si ho do hry určitě nevybral náhodou.
Nezapsala vyrazne do srdci? A co Spiderman 2 na PS2? Tak "dokonalou" fyziku nema ani nejnovejsi hra...
Napsat komentář
Chceš se zapojit do diskuze?
S účtem můžeš komentovat a hodnotit, sledovat hry ve wishlistu, sbírat achievementy a psát do fóra.