Konzolista.cz

Betaverze hry Diablo IV ukázala dobrou optimalizaci na všech platformách

novinkapondělí 20. března 2023Martin Šmíd
Hlavní obrázek článku: Betaverze hry Diablo IV ukázala dobrou optimalizaci na všech platformách
O víkendu probíhala otevřená betaverze akční RPG hry Diablo IV pro všechny hráče, kteří si ji předobjednali. Na začátku vývojáři bojovali s problémy se servery, které se ale daly očekávat, ale pokud jsme si z bety něco odnesli, tak je nejen to, že se Diablo IV skvěle hraje, ale je na všech konzolích i velmi dobře optimalizované. Začneme konzolemi PlayStation. Na konzoli PlayStation 5 hra běží ve 4K rozlišení při 60fps, na PS4 pak v 1080p při 30fps (PS4 Pro má jen vyšší rozlišení – 1188p). Co se týče konzolí Xbox, nejlépe běží Diablo IV na konzoli Xbox Series X, a to ve 4K rozlišení při 60fps. Konzole Xbox Series S si zachovala 60fps, ale vývojáři u ní museli snížit rozlišení na 1440p a lehce snížit detaily. No a na starých konzolích Xbox One pak běží v 900p při 30fps, respektive 1440p/30fps na Xbox One X. Níže v novince se můžete podívat na videa s porovnáním.
YouTube video: YouTube video player
YouTube video: YouTube video player
YouTube video: YouTube video player


Zdroj: TZ
REKLAMA

Tvoje reakce na článek

Načítání...
Pro hodnocení článku se musíte přihlásit

Galerie

Komentáře (16)

Přidejte svůj názor do diskuze!
Pro přidání komentáře se prosím přihlaste.
Tomkalhotka

@susty7: pátek , počátek soboty jsem měl na své 4070 ti neskutečné lagy, vzdy při lagu klesalo gpu usage na 0 % . Behem odpoledne v sobotu to bylo fixnuto a hra bežela krásne na high s 200 fps . Ram usage mohu potvrdit , bylo to hezkých 21 gb 😁

jinak teda jsem z d4 nadšenej a teším se na full. Sorcka je užasná , ten feel , grafika, skilly , itemy jsou lepší nez jsem si myslel. Roguna mě nebavila, takže pristí víkend vyzkouším ješte necromencra a rozhodnu se koho budu mainovat

Kapr

@susty7: Na PC byl/je problem s memory leakem. Ma ho spousta lidi a i ja jsem napr. mel behem par minut zasekanou VRAM a RAM jsem mel na 22+GB.

Je to beta takze tohle vychytaj.

DoomSlayer
DoomSlayer #XSX/👽/PS5
👍1
❤️1

Je to pecka. Návykové jak prase. Klasické Diablo 😈

up_er

Na PC to má prej technické problémy, zatímco na konzolích to jede cajk. A že tam není throw baba mě taky teda zklamalo...

hravejbob

jenom malé připomenutí - hra nebude fungovat bez internetu.

SuSty
SuSty #9800x3D, 9070xt
😁1

Tak ja neviem ja som skúšal na pc kde mám hru kupenu a sekalo to teda riadne. Fóra zaplavili thready s vyťaženou ram cez 20gb ako ram tak vram.

Čiže ta oprimalizacia možno vysla na konzole. Na pc lepenkach nie. Ja som kvôli tomu kúpil aj 7900xtx (povodne som chcel inú grafiku no neviem ju zohnat dlhodobo). nech ju mám na další vikend na betu či mi to vôbec pôjde normálne lebo moja aktuálna 3080ti s12gb vram sa skoro zadrela.

A čo sme skúšali viacerí tak sme mali na pc dosť zle technické problémy. Žiaľ d3 som mal na pc a musel som tam brat aj d4 kvôli skinom, inak by som kúpil na konzolu.

Pirátík

series s...zvíře...

arnold

@Xenofilius: Ok, dík, popřemýšlím o koupi, pokud mě to bude bavit.

Babun

Mě by zajímalo jak moc velkou roli tam hraje multiplayer.

arnold

Je tam aspoň nějaký příběh co má váhu ? V trojce to bylo, jen aby se neřeklo.

pedros
👍1

Jaké copy / paste dungeony? V rámci možností mi naopak přišlo, že jsou solidně rozdílné.

Auto-level u mobek je na hovno, ale jinak je to luxusní rubanice a já teda nemám co vytknout.

dr_chaos 👑
dr_chaos 👑 ##jeSuisMC
❤️3
👍2

stejně je to paráda ty loadingy ne? 5 vteřin vs. 50 vteřin, přijde mi, že jsme si na tenhle pokrok díky ssd strašně zvyknuli, ale posun je to boží...pak jsou třeba hry typu Tsushima, kde snad ten loading ani není, prostě paráda, mám rád, když se ta generace někam vždy posune, kéž by další generace přinesla další super skok :)

ProfesionalníNasírač

Nekupuji,malo veci. Zadnej vrhac za barbara,neni tam nic. Samozrejme v plne muze byt,je tam neco paragon lv50 ale i tak. Je to divny Diablo. System Lv u enemaku divnej. No radeji nemluvit. Za me ne.

Narw20
Narw20 #Player 1

Za mě paráda, těším se na vydání.

Peca27
👍2

Za mě naopak naprosto v pohodě i co se týče serverů. Pravda nehrál jsem hned od pátku, kdy byly fronty, ale od sobotního rána až do večera bez fronty a bez dc. Včera jsem to taky zapnul na pár hodin a opět pohoda, takže za mě smooth. Optimalizace na PC taky celkem v pohodě, všechno na high a jenom pár dropů.

arnold
😁2

Optimalizace je důležitá, když se člověk ani nepřipojí.😂

Související články

REKLAMA

Nejčtenější články