V Hradci Králové vzniká PlayStation Park Horizon

novinka  7
Martin Šmíd, 11. 4. 2022 11:29
Není tomu ani měsíc, co Sony oznámila zajímavou výzvu pro hráče hry Horizon Forbidden West v České republice. Ti se totiž mohli zapojit do sbírání trofejí, přičemž tím přispívali k vybudování nového přírodního parku. V Parku 360 – největším festivalovém areálu, který najdete uprostřed České republiky, v Hradci Králové. Minulý týden proběhla tisková konference k tomuto projektu, přičemž níže v novince si můžete přečíst všechny podrobnosti.

Tisková zpráva:

Celý areál Parku 360 s plochou přes 40 hektarů prochází postupnou revitalizací s cílem maximálně odpovědného přístupu k životnímu prostředí, který by měl do roku 2030 vést k nulové uhlíkové stopě na území areálu. Řada opatření vstřícných k přírodě i klimatu se již realizuje, mimo jiné v souvislosti s festivaly Rock for People, novým festivalem Soda Pop nebo oblíbenou rodinnou akci Kefír.

České zastoupení značky PlayStation se rozhodlo podpořit realizaci regionálního projektu, jehož hlavní součástí je výsadba nové zeleně. Již probíhající revitalizace pomůže příznivějšímu mikroklimatu v areálu, zadržování vláhy v krajině a zabrání půdní i větrné erozi. Park totiž vzniká na zatravněné ploše.

„Aktivity spojené s maximální odpovědností k životnímu prostředí jsou nám velmi blízké, proto jsme rádi podpořili tento regionální projekt. Spojení s hrami Horizon, zejména druhým dílem Horizon Forbidden West, se díky krásným přírodním scenériím ve hře přímo nabízelo a věříme, že si do PlayStation Park Horizon najde cestu řada návštěvníků vyhledávající pohodový relax v přírodě,“ říká Petr Škaloud, Marketing Manager PlayStation pro Českou republiku a Východní Evropu. 

Do vybudování tohoto nového přírodního parku zapojila značka také své české fanoušky. Konkrétně hráče zmiňovaného Horizon Forbidden West, kteří mohou ve hře sbírat body a tím určit, jakou finanční částkou PlayStation výsadbu nové zeleně podpoří. Sbírání bodů probíhá do 17. dubna a bližší informace včetně možnosti registrace najdete zde.

„Velice si spolupráce vážíme. Oceňujeme i motivaci PlayStationu podpořit environmentální aktivitu, jež je přímým protikladem dystopického nebo post-apokalyptického prostředí Horizon Forbidden West. V nové výsadbě získává Park 360 novou vrstvu a základ ambiciózní koncepce maximálně zeleného a pro návštěvníky příjemného festivalového prostředí,“ doplňuje Michal Thomes, ředitel Parku 360 a festivalu Rock for People, jehož očekávaných 40 000 návštěvníků bude moci nový park osobně prohlédnout už během nacházejícího ročníku 15. až 18. června. Dalšími uživateli budou vedle hudebních fanoušků také cykloturisté a další návštěvníci originální kempu Glamp 360.

V rámci výsadby je v prostoru parku umístěno přibližně 120 kusů nových vzrostlých stromů a vícekmenných rostlin v čele s javory, platany, břízami a třeba i ovocnými stromy. Ty byly vybírány tak, aby splňovaly nejpřísnější podmínky pro rozšiřování biodiverzity, vyhovovaly výškovým limitům hradeckého letiště a vytvářely celoročně příjemný estetický efekt pro návštěvníky. „Zároveň jde o odolné druhy, které jsou schopny se vypořádat s nedostatkem srážek nebo festivalovým provozem,“ doplňuje Ing. Pavlína Elfová z ateliéru Living in green, který společně s arboristkou Barborou Zelenkovou vypracoval celý koncept nové výsadby včetně pobytových a relaxačních zón.

PlayStation Park Horizon vytvoří také přirozený předěl větší plochy, která dříve sloužila pro pěstební činnost. Tato zemědělská funkce se z něj ani v budoucnu nevytratí. Aktuálně zástupci parku pracují na plánu koncepce agrivoltaiky – tedy spojení pěstování vhodných plodin nebo chovu zvířat s instalací obnovitelných zdrojů energie, a to na bázi energetického společenství ve spolupráci s městem Hradec Králové. 

„Velmi vítáme tyto aktivity, které jsou přínosem i pro naše město a jeho obyvatele. Podobných projektů za prostředky soukromé společnosti opravdu nevzniká mnoho. A přesto, že je Hradec Králové zelenou oázou, jsme rádi za každý vysazený strom. Pomáhá tomu, abychom byli nadále na špičce zdravých měst, kde chtějí lidé žít a trávit volný čas,“ doplňuje Alexandr Hrabálek, primátor Hradce Králové.

Zdroj: Tisková zpráva

Horizon II: Forbidden West

ps4ps5
Sony Interactive Entertainment, Guerrilla Games
Datum vydání hry:
18. 2. 2022
10/10

Komentáře