Super Mario Maker 2 dostane tento týden velký update

novinka  1
Martin Šmíd, 2. 12. 2019 12:45
Nintendo dnes oznámilo, že úspěšná hra Super Mario Maker 2 dostane tento týden velký update s označením 2.0, který opraví několik chyb a zároveň přinese i celou řadu novinek. Mezi nimi jsou třeba speciální ostnaté koule, nový protivník v podobě kaktusu, zamrznuté mince nebo Master Sword ze série Zelda, díky němuž se bude moci Mario proměnit do podoby Linka. Níže v novince se můžete podívat na dnešní oznamující trailer, který vám všechny důležité novinky představí.

Tisková zpráva:

Po stažení aktualizace verze 2.0.0 se v 8-bitovém Super Mario Bros. stylu objeví nový předmět Master Sword. Ve chvíli, kdy Mario tuto součást v úrovni sebere, přemění se v Linka vybaveného skvělými útoky mečem, šípy či bombami.

Ve hře The Legend of Zelda: Link’s Awakening, která na Nintendo Switch vyšla nedávno, čelí Link známým postavičkám ze série Super Mario jako např. Piranha Plants nebo Goombas. Tentokrát se Link zapletl do Super Mario hry znovu v Super Mario Maker 2.

Přeměna v Linka pomocí předmětu Master Sword tvůrcům otevírá dveře do světa plného možností. Pomocí šípů dovede Link sepnout přepínače, na které by Mario běžně nedosáhl, na dálku. Jeho nový útok mečem „down thrust“ zničí i dobře chráněné nepřátele jako jsou např. pichlaví Spinies. Pomocí bomb pak zničíte některé zdi, kterými by Mario a jeho kamarádi nedokázali projít.

To není vše! Nová aktualizace si na nás připravila ještě více nepřátel, součástek a také nový mód Ninji Speedruns, který ocení především hráči milující výzvy.

· Dash Block: Součástka, která se objeví ve stylu Super Mario 3D World, dává Mariovi masivní dávku rychlosti.

· Frozen Coin: Tyto mince zamrzly v ledu. Dostanete se k nim pouze když led roztavíte ohnivými koulemi nebo dalšími ohnivými prvky (včetně jistého naštvaného sluníčka).

· P Block: Stisknete-li v úrovni P Switch, neviditelné P Blocks se dočasně přemění v pevné plošiny a naopak.

· Spike: Tento klasický padouch vykašlává masivní pichlavé koule přímo na Maria. Použijete-li ho v zasněženém prostředí, Spike hází namísto pichlavých koulí sněhové!

· Pokey: V Super Mario Maker 2 se tento ikonický etážový kaktus, kterého z mnoha Super Mario her jistě znáte, objeví úplně poprvé. Výšku každého Pokey si hráči mohou upravit dle libosti.

V novém módu Ninji Speedruns máte možnost proběhnout úrovněmi, které Nintendo speciálně pro tento mód vytvořilo, v tom nejlepším čase. Ostatní hráče z celého světa přitom na obrazovce vidíte jako Ninji Ghosts. Ninji Ghosts, kteří se vám zobrazují, vždy odpovídají hře hráčů s podobnými výsledky jako jsou ty vaše. Díky tomu se během s Ninji Ghosts ostatních hráčů budete postupně zlepšovat. Pokud budete v úrovních úspěšní, nasbíráte známky, se kterými si ve hře pořídíte speciální Mii oblečky.

Každý z Ninji Speedrun eventů poběží přibližně týden. Nové úrovně budou zveřejňovány postupně. Během eventu budou hráči hodnoceni podle herního času, který na zaběhnutí úrovně potřebovali. Běhat po boku Ninji Ghosts a sbírat známky bude možné i po tom, co eventy skončí.

Zdroj: Tisková zpráva

Super Mario Maker 2

nsw
Nintendo, Nintendo
Datum vydání hry:
28. 6. 2019
Žánr:
Plošinovka
KARTA HRY
9/10

Komentáře