Remake hry Dead Space si odnáší ve světě vysoká hodnocení

novinka  41
Martin Šmíd, 26. 1. 2023 17:30
Zítra vychází očekávaný remake kultovní akční hororové hry Dead Space, o který se postaralo studio EA Motive. Protože do vydání zbývá opravdu už jen pár hodin, padlo embargo a v zahraničí se začínají objevovat první recenze s hodnocením. Dle nich se remake opravdu povedl a nabízí parádní audiovizuální zážitek, ale i citlivě upravenou hratelnost a líbil se i nový obsah. Jde tak o splněný sen pro všechny fanoušky, navíc hra díky remaku působí moderně, takže dokáže snadno oslovit i zcela nové hráče. Níže v novince se můžete podívat na několik úryvků z recenzí a hodnocení.

„Některé změny v remaku fungují lépe než jiné, ale důležité je, že stejně jako originál jde o jeden z nejlepších survival hororů a důstojného nástupce oblíbené série.“ – 9/10 (PlayStation LifeStyle)

„Remake Dead Space je vynikající a bezpochyby definitivní způsob, jak si vyzkoušet jednu z nejlepších survival hororových stříleček, kterou Capcom nikdy nevytvořil.“ – 9/10 (IGN)

„Studio EA Motive odvedlo s remakem hry Dead Space neuvěřitelnou práci a aktualizovala hororovou klasiku, přičemž do žánru vrátilo skutečný horor a zároveň provedlo promyšlené změny a rozšíření původního příběhu. Je to jednoznačně jeden z nejlepších remaků, jaký kdy vznikl, a je to jako hrát Dead Space poprvé. Vítej zpět, Isaacu.“ – 9/10 (TheSixthAxis)

„Dead Space je jedním z nejlepších survival hororů všech dob a jedním z nejlepších remaků všech dob. Bere mistrovské dílo žánru a nechává jeho největší přednosti zazářit jasněji než kdykoli předtím a zároveň ho chytrými změnami a doplňky smysluplně vylepšuje. Studio Motive přineslo okamžitou klasiku a skutečného velikána žánru.“ – 10/10 (Gamingbolt)

„Dead Space je hrou, od které by se mohlo učit mnoho tvůrců hororů, pokud jde o vytváření napětí a pocitu strachu u hráčů.“ – 10/10 (VGC247)

„Remake Dead Space nastavuje nový standard pro budoucnost této hororvé survival série, i když to není pokračování, po kterém jsem toužil." – 8/10 (PC Gamer)

„Dead Space je vizuálně úchvatný remake, který je věrný původní hře a modernizuje, co je třeba. Remake samozřejmě vypadá podstatně lépe než originál, ale právě přidání hlasového projevu pro Isaaca a přirozenější dialogy jsou zde nejefektivnější aktualizací. Hra není bez hluchých míst, ale celkový zážitek je stejně napínavý jako před 15 lety.“ – 8/10 (VGC)

Remake Dead Space má v současnosti 89% na Metacritic a 88% na OpenCritic. 

Zdroj: TZ

Dead Space (Remake)

xsxps5
EA, EA Motive
Datum vydání hry:
27. 1. 2023
Žánr:
Střílečka
KARTA HRY
9/10

Komentáře