Konzolista.cz

Ratchet & Clank: Rift Apart nově běží ve Fidelity modu při 40fps

novinkastředa 30. června 2021Martin Šmíd
Hlavní obrázek článku: Ratchet & Clank: Rift Apart nově běží ve Fidelity modu při 40fps
Ačkoliv studio Insomniac Games už dokončilo výbornou akční plošinovku Ratchet & Clank: Rift Apart, neustále ji ladí, opravuje chyby a vůbec zkouší, co je možné ještě z konzole PlayStation 5 vymáčknout. Nyní vyšel bez většího humbuku nový update 1.002, díky němuž mohou majitelé TV podporujících 120Hz hrát ve Fidelity režimu při 40fps. Díky tomu je tak možné si užít nejlepší vizuální zobrazení s lepším frameratem, což určitě někteří s příslušnou TV určitě ocení.
Zdroj: Tisková zpráva
REKLAMA

Tvoje reakce na článek

Načítání...
Pro hodnocení článku se musíte přihlásit

Galerie

Komentáře (26)

Přidejte svůj názor do diskuze!
Pro přidání komentáře se prosím přihlaste.
kaktusak_cz

ano ,to je pravda

Jiri Avartso

@kaktusak_cz: to mi jede taky,ale jak zapneš tech 120hz a režim vernost v rachetovi tak se to prepne do 422 to to rgb

orfi

hdmi 2 má ještě jednu nevýhodu neumí 10bit barvy ve 60fps,HDMI 2.0 poskytuje maximální přenosovou rychlost 14,4 Gbit/s. 4K 60 Hz 8 bpc RGB vyžaduje ≈12 Gbit/s, což je v rámci limitu. 4K 60 Hz 10 bpc RGB vyžaduje ≈15 Gbit/s, což je za limitem HDMI 2.0.

Proto je důležité chtít v jakékoli chytré krabičce co se strká do TV aby mělo minimálně HDMI 2(a) ideálně HDMI 2.1 standart a samozřejmě ty HDMI 2.0a mít i v telce

stejný bordel je i v HDMI kabelech obyčejný HDMI kabel to také neprotlačí , je nutný lepší HDMI 2.0a nebo 2.1 kabel

xNogin
xNogin #💙 PS5Pro 💙

@kaktusak_cz: postni sem nekam fotku na server ;) ale pokud ano. tak je to ok, jak jsem cekal, ja nemam Hdmi 2.1 na TV, takze ja to nevidim

kaktusak_cz
👍1

mam tv s hdmi 2.1 a jede i s hdr 4k 60 rgbps . a audioquest cabel hdmi 2.1 forerst

xNogin
xNogin #💙 PS5Pro 💙
👍1

@BenjaminL: ano, ale smutne je, ze to neni hned, jako je to na krabici. Proste dementi no. PS ma aspon aktualizace pravidelne a spolehlive, u jejich TV (sony) bych tak v klidu nebyl :-/

BenjaminL
BenjaminL #Fuck off
👍2

když se ta propustnost řešila, tak se proslýchalo, že PS5 je schopná plných 48 Gbps a bude to v budoucnu řešeno updatem. Svědčí o tom i fakt, že 8K výstup momentálně taky není podporován (hlavně, že to je na krabici), takže tam k navýšení dojít musí.

Jiri Avartso

Mam ps5 hdmi 2.1 ,ten rachet mi jde na režim vernost 4k,120hz ,hdr,a obraz se prepne na tech 442,a fps je určitě lepší než byl tech 30,to se nedalo a ted v pohodě.jak tu nekdo píše tak asi ta ps5 nepropusti těch plnych 48giga.kdyz vypina to rgb.

xNogin
xNogin #💙 PS5Pro 💙

@huby: ok, co k tomu rict, je to stejne jako jejich TV s HDMI 2.1, dementi neumeji udelat nic poradne napoprve. Nicmene na PS4pro i PS5 je mozne hrat jak jsem psal 4k60RGB, ted jsem to zapnul a vidim to pred sebou, jen jak jsem psal vyse bez HDR na ps4pro, u PS5 s tv s HDMI 2.1 bych cekal, ze nebude problem, tim spis nevnimam tak velkou nutnost mit uz "vcera" tv s HDMI 2.1 ;)

ac to nerikam moc casto. xboxu palec nahoru a ne jeden. ;)

edit : ps4pro RGB 4k/60 jak jsem rikal link

huby

Bandwidth

link

xNogin
xNogin #💙 PS5Pro 💙

tak to vypada, ze jsme se nepochopili. KABEL a KONEKTOR HDMI 2.0 ma svuj limit a nedokaze pustit nikomu a nicemu jinak nez v 4k60hz HDR pouze v YUV420, ale ne RGB natoz 120hz.

V PS4 pro je HDMI 2.0

Pokud ma xbox one x taky HDMI 2.0 ani tam by nebylo mozne pustit vic

Ja PS5 mam, ale nemam zatim HDMI 2.1, protoze teprve ocekavam kone sve znacky, ktera mi nabidne to, co chci. O omezene propustnosti PS5 jsem necetl zatim nikde protoze jsem se o to nezajimal, kdyz ho nemam (hdmi 2.1), ale vychazim z technickych moznosti portu HDMI 2.1 a to je stavene na standart 4k120hz HDR RGB, coz u hdmi2.0 neni mozne ani v 60hz. Uz jsme si porozumeli?

edit jeste jedna vec - 4k i v te tabulce co tady nekdo poslal je to videt, ze RGB se vejde do prupustnosti hdmi 2.0, 8bit, coz ma stale vic panelu nez 10 ci 12.

a k nedorozumeni taky doslo k memu preklepu pozde v noci, kdy jsem zamenil 422 s 420, ale i tak, podstata byla, ze v RGB hrat lze, ale bez HDR (PS4pro) a PS5 bych ocekaval, ze taky, ale uz v HDR a az v 120hz. Takze tak.

huby

@xNogin: nemáš pravdu. Je to psáno i v nastavení. Problém je že PS5 má hdmi o propustnosti 33 Gbps proto se to přepne z Rrb na podvzorkovany obraz 4:2:0

Stejne to bylo i u Verze PS4pro která měla hdmi 2.0 ktre je nedostatečné pro 4K 60 hz v RGB.

Viz tabulka

link

BenjaminL
BenjaminL #Fuck off

@xNogin: v tomto případě to není o TV (mám HDMI 2.1 s rychlostí 48 Gbps) ale o PS5, která ve 4K/120 běží pouze v YUV422 z důvodu limitované šířky pásma (momentálně 32 Gbps, ale údajně to má sony v budoucnu updatem navýšit)

xNogin
xNogin #💙 PS5Pro 💙
👍6

@xxEliteXX: tak tady jsi ty a ostatni trochu nepochopil, co to je zobrazeni a YUV 422.

Tak pro poradek - to se prepne pouze tem, co nemaji HDMI 2.1 konektor, coz HydymI 2.1 bude mit zatim jen hrstka hracu. Zobrazeni na YUV 422 je komprimovane, ale nemelo by byt nejak extra pozorovatelne v barevnosti. HDR je cast dat obrazu, pak mame rozliseni a nejakou frekvenci. Kabel HDMI 2.0 proste ma svuj limit a proto vznikl kompromis YUV 422. Muzes vypnout HDR a budes mit 4K RGB.

Pokud tady nekdo ma PS5 a TV s HDMI 2.1, na YUV 422 se mu to neprepne, bude mit 4k HDR RGB 120hz (repektive tolik to dokaze, ale jak pisou vyse, vysledek bude 40fps nikoliv 120fps)

HDMI 2.0 zvladlo proste 4K RGB 60hz nebo 4k HDR yuv422 60hz nebo FHD 3D 120hz

hdmi 1.4 zvladlo max 4k 30hz nebo FHD 60hz atd...

takze asi tak....

SteveHood
👍2

@CaJTeeKaNee: A do Horizonu by to chtělo!

CaJTeeKaNee
👍1

Ještě by se Sony mohla vzpamatovat a přidat 60 fps mod do Uncharted 4, když už God of war, TLOU2 i Rathcet 2016 mají 60 fps.

rejca

Cekal jsem 60fps a dynamickych 4k. Ale i tak fajn.

SteveHood
👎1

Tak tohle je výborná zpráva. Ratcheta musím koupit a pojedu tedy v tomhle módu. :)

Fenix
👍1

Tak těch 40fps budu muset na x900f vyzkoušet když podporuje 60hz v 1440p :)

gauntl3t
gauntl3t # GTVR
👎1

@Rocky-36cz: insomniac po vydaní Ratcheta okomentovali jeho utilizaciu PS5 ako "vrchol ľadovca"

Rocky-36cz
👎12
👍6

Prý co je z konzole možné vymáčknout - konzole před pár měsíci vyšla a už jede na max???

BenjaminL
BenjaminL #Fuck off
👍9

To ze zvědavosti vyzkoušímEdit: tak vyzkoušeno. Nejedná se o další (čtvrtý) režim grafiky, ale v nastavení je nyní nová volba “120 Hz režim zobrazení”. Po jeho zapnuti se TV přepne na 120 Hz a píšou, že by měla být lepší odezva a v režimu věrnost hra běží na 40 fps. Potvrzuji, že na první pohled je to proti 30 fps výrazně plynulejší! Lepší odezvu jsem subjektivně ani u obou 60fps režimů nezaznamenal, ale to neznamená, že není, třeba to někdo odborně změří. Nevýhodou ovšem je, že ve 4K/120 Hz HDR se konzole přepne z RGB na YUV422 a barvy trochu vyblednou.

kolda27
kolda27 #PS4 PRO
👍1

už jen aby sony dala VRR aby to mělo smysl...

gauntl3t
gauntl3t # GTVR
👍9

@Jack: 60hz : 40 = bordel, 120hz : 40 = celé číslo, žiadny tearing a dokonalý frame pacing, čiže aspoň trochu jemnejšie ako 30 bez rušenia

Jack Radcliffe
👍10
👎2

Na co je potřeba 120Hz TV, abych mohl hrát ve 40fps? Nechápu..

gauntl3t
gauntl3t # GTVR
👍2

Like

Související články

REKLAMA

Nejčtenější články