Konzolista.cz

PlayStation 4 je druhou nejlépe prodávanou zářijovou konzolí historie

novinkapátek 17. října 2014Martin Šmíd
Hlavní obrázek článku: PlayStation 4 je druhou nejlépe prodávanou zářijovou konzolí historie
Michael Pachter předpovídal za září 250 tisíc prodaných konzolí PlayStation 4 v US. Jak se ale ukázalo, pořádně se spletl, protože oficiální čísla z NPD říkají, že Sony prodala více jak 550 tisíc konzolí v US za minulý měsíc, což je jedno z rekordních čísel. PlayStation 4 se tak stala druhou nejlépe prodávanou zářijovou konzolí v historii, na prvním místě je jen Wii, kterého se v roce 2008 prodalo 687 tisíc kusů. Pro Sony je důležité i to, že PlayStation 4 překonal za měsíc září konzoli PlayStation 2 v prodejích, které se v září 2002 prodalo 532 tisíc. Konzole PlayStation 3 měla nejlepší září v roce 2009, kdy téměř dosáhla na 500 tisíc, ale za tento fakt mohlo uvedení Slim modelu. Každopádně Sony za toto číslo hodně vděčí hře Destiny a jejím bundlům. I pro studio Bungie jde samozřejmě o obrovský launch, dokonce Destiny pomohlo PS4 více jak Halo 3 ve své době konzoli Xbox 360 v roce 2007, kdy se v září prodalo 528 tisíc této konzole.
REKLAMA

Tvoje reakce na článek

Načítání...
Pro hodnocení článku se musíte přihlásit

Galerie

Komentáře (28)

Přidejte svůj názor do diskuze!
Pro přidání komentáře se prosím přihlaste.
Stinky Johnny
Stinky Johnny #Kup si GP
👍2

bf333: drotár a MARTASLJ, tam dělají šéfredaktory[s6] a live mě stále nefunguje.

Predicktor soky
Predicktor soky #Old shatterhand
👍4

Playstation - nejlepší konzole historie, přítomnosti a budoucnosti [s7][s7][s7]

bf333
bf333 #Ravens
👍3

Nepdcenovať sector.sk,masla vetsi,nez kazdy cekal...

MARTASLJ
👎2

Nepdcenovať silu Playstation - no veru, problémy s Online v exkluzívne dôležitej hre DriveClub a to mal byť akože ten Forza Killer? [s6]

PS3Fanboy
PS3Fanboy #Ni no kuni
👍1

Nepodceňujte sílu Playstation. Starej slogaan ale pořád platí. link

eeeee
eeeee #můj názor
👍7

Xsrot nema sanci, hlavne ze uz nekteri xsroti predcasne slavili vetsi prodeje xsrotu v us :-).

mik5cz
mik5cz #11.1 sound

Gratulace! Aspoň je vidět, jakej je hlad po "next-genu"

Stinky nezapomeň napsat, že live nefunguje, když ho teda nemáš, to si mě fakt dostal[s6]

Jaká hru by ste vyzdvihli nejvíc? Mě se hodně líbil po grafický stránce Battlefield a po herní call of duty

PSGamer
👍2

Gratuluju Sony [s12] Osobně nelituju toho že jsem si koupil PS4 [s14]

Stinky Johnny
Stinky Johnny #Kup si GP
👍5

Malej, nemalej, ať je klidně oskáče psotník, [s7]Sony[s7]PS 4[s7] Sony[s7]PS 4[s7] a protože je opakování matka moudrosti, tak ještě jednou [s7]Sony[s7]PS 4[s7][s7]

enemy84
enemy84 #Ps1.2.3.4
👍2

PS4 Numero uno

Harnet
Harnet #SONY
👍8

Jen v US 550tisic PS4, tak kolik se prodalo celosvetove??? [s2] SONY gratulace [s7]

BoromirCZE
BoromirCZE #Xbox ONE

Kdybych měl 25k+$/month, tak asi budu taky věštit, ale jsme toho svědky každý den našich politiků.... takže nic nového pod sluncem. Je to jen MS jak narvat lidem do hlav, že to je super. Krásný marketing. Nebyl jste někdo na školení o magické 9-ce ? :D

MS politika to zná a proto tak mluví a prezentuje.

Ve finále jim je jedno kolik toho prodají, vydělají i tak. Sony se zas, ale nesmí dostat do postu Monopolu (čemuž nevěřím), pak by totiž přišla rychlá smrt pro PS.

MontanaCZ81
MontanaCZ81 #Buldok
👍4

PS4 [s7] Destiny [s7] jako malej ja vim ale miluju oboje [s16]

Tunings
Tunings #PS5+Switch+SD
👍4

Heymi9615: Taky mě to napadlo[s6]

BenjaminL
BenjaminL #Fuck off
👍10

kdyby předpovídala cvičená opice, tak se trefí častěji než Pachter.

Heymi9615
Heymi9615 ##nolife
👍12

Už jsem na to přišel,Pachter je Xbot [s6]

426kahemi
👍11

Gratulace :)

Tunings
Tunings #PS5+Switch+SD
👍6

PlayStation 4 je druhou nejlépe prodávanou zářijovou konzolí historie[s12]

Tak se mi to líbí[s14]

Můžu taky srdíčkovat?, ale aby tady pak jistí jedinci nedostaly z toho záchvat, třeba tady jako Vladko link [s6]

SONY [s7][s7][s7]

pishin
pishin #Pikhoved!
👍8

udělám si asi taky předpověď :) ...a když to neklapne tak cóó vždyť i Pachťa se ''vobčas'' sekne ne.

GTA V se prodá minimálně dalších 5.000.000 na PS4+Xone

AC:Unity vydá patch pro PS4 (rozlišení)

Bayonetta 2 se do dvouch let objeví na PS4

[s1]

VulcanR
VulcanR #Trogári
👍2

Takze 3rd party Mario sa nekona? To bola tiez Pachtyho tutovka. :D

czDante92
czDante92 #PSMR
👍1
👎1

Zajímalo by mi, která konzole se nejlíp prodává v úterý mezi čtvrtou a pátou odpoledne, když už se dělají takovýhle statistiky. P.S. Pachťa se sekl, to snad neni ani možný [s12]

Starky
Starky #NaughtyGod
👍18

Snad je za tyhle predpovedi Pachter dobre placen, kdokoliv z tohoto webu by ovsem mel predpovedi mnohonasobne presnejsi a to i Drogbazzzz a to uz je co rict. :-D

pitrsone
pitrsone #Trololo
👍12

Patcher by mě svoje věštby říkat na opak, pak by se trefil.

lukasberoun
lukasberoun #ábíčko
👍8

Gratulace [s12] skvely cisla,myslim,ze vyvojari konzole musí byt nadseni,skvela práce chlapci a devcata

Radeksuchy
👍11

Bomba ps4 [s9]

Banan
👍12
👎1

[s7] a ještě jedno [s7]

pishin
pishin #Pikhoved!
👍2

Nešlo tohle přidat jako update k novince o prodejnosti v září.

To se tady zase rozhoří ohníčky mezi tábory :)

Nero_CZ
Nero_CZ #tvoje máma
👍10

[s7][s7][s7][s7][s7][s7][s7]

Související články

Nejčtenější články