Konzolista.cz

Destiny s rozpočtem 500 milionů dolarů

novinkaúterý 6. května 2014Martin Šmíd
Hlavní obrázek článku: Destiny s rozpočtem 500 milionů dolarů
Activision Blizzard na očekávané akční hře Destiny rozhodně nešetří. Dnes navíc Bobby Kotick hrdě oznámil, že Destiny má rozpočet zhruba 500 milionů dolarů, čímž by se stalo nejdražší hrou vůbec a dokonce by mu nemohly konkurovat ani ty největší filmové hity. Je ale třeba říci, že do této částky je započítán nejen vývoj, ale i následný marketing, balení hry do krabiček a další vedlejší poplatky. Samotný vývoj by ale i tak mohl stát několik stovek milionů dolarů. Aby se vývoj takto drahé hry zaplatil, musí se prodat kolem 15-16 milionů kopií, což není zrovna málo a je otázka, jestli těchto čísel nová značka dosáhne. Analytici jsou zatím docela skeptičtí a i přes jméno studia Bungie si myslí, že se hry prodá jen polovina. K zisku by ale mohly následně pomoci i DLCčka, kterých určitě nebude málo.
REKLAMA

Tvoje reakce na článek

Načítání...
Pro hodnocení článku se musíte přihlásit

Galerie

Komentáře (14)

Přidejte svůj názor do diskuze!
Pro přidání komentáře se prosím přihlaste.
jiridvorak515

Tak takovy rozpocet bych chtel mit v kapse.[s14]

Abe
👍1

Jak praví budhismus, každý extrém vyvolá pouze protiextrém. Takže pokud si s tímto Bungie natluče hubu, každej se bude bát dělat velký projekty a následně to pak sklouzne k opaku, k nízkonákladovým hrám. ZLATÝ STŘED. Dobrá hra nepotřebuje tak masivní marketing, od čeho jsou výstavy E3 či bezplatné sociální aplikace. Dobré AAA hře by mělo stačit cca 20-50 mil $, s odhadovaným prodejem 1 mil kusů, aby se vývoj zaplatil.

dragy
dragy #Legenda
👍1

500 mega ....

Kecaj....

Jen chtej vzbudit dojem exkluzivity. ...

Lidi si pak řeknou za ty prachy to musi byt pecka a koupí to.

rostiq36
👍2

Tak tady už můžou konkurovat jen rozpočty českých dálnic :)

jorici

Hm bude zelezet na natom ci to nebude priemerna hra ak ano tak tolko nepredaju mislm ze to trochu ztim rozpoctom prenhnali lebo aj zmalim rozpoctom sa daju robyt dobre hry co mozem dufat ze sa imto vrati ak nie tak neviem co sa stane potom.

pitrsone
pitrsone #Trololo
👍1

Pobi: já si nějak nestěžuju na to že není co hrát. Na hraní mám stejně max 10 hodin týdně. Na x360 mám více jak 100 her a na ps4 +- 3 a pár indie her. Malej mě sežere všecken volný čas.

Readdy_B
Readdy_B #GAME OVER

150mil stál vývoj a 350mil bude na reklamu[s6] aby potom nemuseli zakopávat blůreje do země jako Atari kártridže[s6]

ale vážně, jsem na tu slávu zvědav, videa nebyly špatný, takový barevný a veselý. na druhou stranu, z historie a zkušenosti, vím, že takto přehnaná očekávání většinou nebyla naplněna a pýcha nakonec předcházela pád...

POBI607
👍3

pistrson: Nevím, jestlis to byl ty, ale dost lidí tu nadává na "Indie" konzole a když pak vznikne velkorozpočtová hra, tak tu čtu "měli to dát na nemocný děti".....

the_edge
the_edge #dave3345
👍2

500 milionu?to budou krabicky k teto hre ze zlata?

ne vazne tohle se jim nemuze vratit,natoz aby na tom vydelali.

pitrsone
pitrsone #Trololo
👍2

Hra to nemus bejt špatná. Ale 500 mil $ je psycho. Co takhle dát raději něco na nemocné děti? Udělali by líp, za chvíli si na tuto hru nikdo nevzpomene.

Chromboycz
Chromboycz #CombiCh
👎3

500 milionu rozpocet a konecny vysledek naproste fiasko 5/10,hra bude za tri dny po vydani slevnena na polovinu a Kottick bude svou hru prodavat ve stanku na Staromaku hned vedle pecenych klobas.Tot ma vize budoucnosti teto hry.Co na to rikate?[s6]

Harnet
Harnet #SONY

Vypada to zatim zajimave, ale chci videt vic, tohle, co zatim ukazali, me nepresvedčilo a koupi tehle hry, proste chci videt vic [s14]

Unholyu
👍2
👎1

Majsta ty ses vul

risix

Nové CoD prodá cca 20 mil kopií , tak si to můžou dovolit :)..

Související články

Nejčtenější články