Brzy vyjde The Legend of Zelda: A Link Between Worlds - informace

novinka  7
Martin Šmíd, 8. 11. 2013 16:00
Fanoušci The Legend of Zelda série se už jistě těší na vydání nového dílu The Legend of Zelda: A Link Between Worlds, která je nástupcem The Legend of Zelda: A Link to the Past, SNES klasiky z roku 1991, v němž budete dobývat nové dungeony, řešit originální puzzly a vyzkoušíte si nové herní prvky. Ty Linkovi otevírají nový způsoby průzkumu království Hyrule a jeho zkaženého, paralelního odrazu, zvaného Lorule. The Legend of Zelda: A Link Between Worlds vychází už 22. Listopadu, pokud se chcete o hře dozvědět více, můžete níže v novince, kde přikládáme tiskovou zprávu.

Příběh hry začíná přízračnou hrozbou, která obestírá Hyrule. Tajemný černokněžník, který si říká Yuga, se objevuje napříč královstvím, uvězňuje sedm mudrců do obrazů a vtahuje jejich duše do jiného světa. Budoucnost království je v ohrožení! Link proto musí vstoupit do říše Lorule, zastavit Yugovy zákeřné plány a obnovit harmonii jeho domovského světa.

Během své poutě krajinou Hyrule a Lorule potká Link spoustu známých postav z her série The Legend of Zelda. Mezi nimi nechybí princezna Zelda a stařešina vesnice Kakariko, Sahasrahla. Objeví se však i pro příběh důležití nováčci – potulný kupec Ravio a tajemná Hilda, princezna z Lorule. Ravio, který rozloží svůj obchod v Linkově domu a dá mu užitečný náramek, je v sérii nový a moc se o něm neví. Díky jeho obchodu však hráči dostanou možnost koupit si, či pronajmout klíčové předměty již v ranných fázích hry. Výsledkem je možnost prozkoumat dungeony v jakémkoliv pořadí. Bez určitých předmětů se hráči při postupu ďábelsky těžkými dungeony neobejdu, ať už je třeba nepřátele zmrazit Ledovou hůlkou, nebo vyskočit pomocí Tornádové hůlky.

Díky Raviovu náramku se může Link změnit v malbu a chodit podél zdí. To přidává hádankám nový rozměr, neboť při splynutí se zdí uvidí hráči překážky z jiného úhlu a budou moci objevit nové prvky. Ale pozor! Tato schopnost je časově omezená. Ujistěte se, že Link není v nebezpečí jakmile Vám začne docházet energie.

Těm, kteří se ponoří do propracovaných světů Hyrule a Lorule, se také otevírá množství vedlejších questů a miniher, v nichž lze získat odměnu ve formě rupií a dodatečných životů. „Treacherous Tower“ pro Linka přináší výzvu ve formě několika pater se zvyšující se obtížností obývaných nepřáteli, zatímco „Octoball Derby“ je minihrou podobnou baseballu.

Ti hráči, kteří nebudou schopni nový přírůstek série The Legend of Zelda odložit, si po dohrání hlavní hry budou moci vyzkoušet Hero Mode, v němž je Link mnohem zranitelnější. Důkladný průzkum také může odhalit malý bonus v říši Lorule.

Zmařte plány zlého Yugy a opět nastolte mír a harmonii v království Hyrule ve hře The Legend of Zelda: A Link Between Worlds, která na rodině konzolí Nintendo 3DS vychází 22. listopadu. Všem fanouškům, jež chtějí potvrdit svou věrnost symbolu Triforce připomínáme, že ve stejný den vychází limitované Nintendo 3DS XL s motivem nové Zeldy (v balení najdete kód ke stažení hry The Legend of Zelda: A Link Between Worlds z Nintendo eShopu), které při své návštěvě v Evropě odhalil producent hry, Eiji Aonuma. Při předobjednávce získají zákazníci u vybraných partnerů hrací mini truhlu – ideální způsob, jak ochránit Vaši kartu s hrou.

Zdroj: Tisková zpráva, Conquest

The Legend of Zelda: A Link Between Worlds

3ds
Nintendo, Nintendo
Datum vydání hry:
22. 11. 2013
Žánr:
Puzzle, RPG, Adventura
KARTA HRY
10/10

Komentáře