Alien: Isolation má první recenze, většinou padají vysoké známky
novinka•pátek 3. října 2014•Martin Šmíd•

Zdroj: SEGA
REKLAMA
REKLAMA
Tvoje reakce na článek
Galerie












Reklama
























novinka
Hry Kingdom Come: Deliverance II se prodalo šest milionů kopií, byl přidán nový úkol
novinka
Hodina z hraní nadějné závodní hry Clutch od Maverick Games
novinka
Capcom představil nový update pro Dragon’s Dogma II i zveřejnil nové obrázky k rozšíření Dark Arisen
novinka
Hra Cronos: The New Dawn na sebe po devíti měsících vydělala
novinka
Microsoft zvedne od srpna cenu konzolí Xbox Series X/S
novinka
Studio Bungie oznámilo velké propouštění, o práci přišli téměř všichni vývojáři Destiny 2
novinka
Sony bude i nadále investovat do vývoje live service her
novinka
Nový trailer na akční hru Onimusha: Way of the Sword
novinka
Známe českou cenu hry Grand Theft Auto VI
novinka
Dvanáct minut dlouhý trailer na akční RPG hru The Relic: First Guardian
Komentáře (43)
Čekal, jsem že to dopadne špatně, a to se mi potvrdilo. Od Segy a CA nemůže vzejít nic dobrýho.
Kdo by to řekl, že se někdy hrám bude vyčítat délka příběhu, ale co to vůbec řešíte a proč se především rozčilujete, když IGN je tak moc „objetivní“!:D
No tak jsem kouknul na recenzi IGN. Věřím, že schovávat se ve skříni a nevědět jakou dobu, jestli můžu vylízt nebo si jen tak jit a najednou bejt propíchlej zezadu je trochu frustrující ale na druhou stranu v takovým Outlast bylo to samý a hra to byla perfektní. Taky jsem tam ležel pod postelí 5 minut, než jsem se odvážil vylízt a pak mě stejně hned odkrouhli. U tohohle Aliena jsem čekal na první recenze a když pominu IGN, tak jsou pozitivní > takže dnes objednáno a už se těším [s12]
Je ostudou v dnešní době dát nižší známku za klady, jako nepředvídatelnou UI hlavního protivníka, což bylo hlavním cílem vývojářů, aby se přiblížili prvnímu filmu. V druhé řadě si stěžovat na příliš dlouhou herní dobu? Příjde mi to směšné. Nic proti jejich názoru, ale zdá se, že hra bude nejen dlouhá, ale také né vůbec snadná díky UI a upřímně, ty recenze jsou velkou ostudou posledních let.
Bylo to tak ... Ten kdo to rezenzoval bezel speedrun, aby to probehl za 5 hodin a vetrelec ho ovsem vzdycky nekde prekvapil. To ho asi hodne sralo a vraceło ho to zpatky na checkpoint... takhle se dostal az na 20 hodin :D Proto dal - za nepredvidatelnou inteligenci vetrelce a - za 15-20 hodin herní doby :D
Paprik: áno ja napríklad IGN uz nepovažujem za seriózny web čo sa týka recenzií.... bohužial
Se mi líbí, jak si tu recenzi od IGN nikdo nepřečetl (zmohl se maximálně na dvě zavádějící věty odsud) ale hned se bude chovat jako hlupec a nadávat na IGN... já jim docela rozumím. Her, které byly dobré, ale natahované (v této hře je navíc natahování způsobeno tím, že někde dřepíte a čumíte do trackeru) a tím v důsledku otravné, jsem hrál dost. A pokud mě ve hře neustále někdo zabíjí a já to ani nemůžu ovlivnit, tak to je fakt demence...
Ono mozna muze byt problem ten ze travite dvacet hodin na jedne zakladne, trebas se jim zajidalo stale stejne prostredi kdo vi... Koukal jsem dneska na streamy... Vypada to pekne ale chut si to zahrat to ve me zasadne nevzbudilo... Ale nezatracuji to pockam na bazar az bude nuda
Já bych se do IGN recenze příliš negativně nenavážel. Však jsme ještě hru nehráli. Pokavaď měli recenzenti v IGN pádné argumenty hře srazit známku za některé nedostatky, tak proč ne. Hodnotitel mohl být klidně nefanda vetřelce, prostě neutrální hráč. Na jiných webech pak fanda a ten v tomto případě může být ze hry nadšený, ikdyž to nebude to pravé ořechové. Já do hry rozhodně jdu, až zapařim, udělám si vlastní názor, nicméně IGN argumenty jsou logické a pochopitelné. Na druhou stranu jako příznivec vetřelce je toto přesně to, co jsem vždy chtěl, takže Alien Isolation si prostě nemohu nechat ujít a to ať se povedl či nikoliv :-)
Uz se tesim az bude doma,ja bych ji osobne koupil tak jako tak,protoze co se tyka Aliena tak jsem na nej nezdrave zatizenej[s14]
Jsem rád, že jsem jako první zkouknul recenzi na IGN, kdo umí trochu anglicky, pochopí... link
Všechno je super, až na to, že trávíte hodiny schovaný ve skříňce, až vetřelec odejde a ani tam si nemůžete být jistý, jestli vás náhodou nenajde. K tomu můžete ukládat jen u telefonů, takže si ty místa projdete i víckrát. Proto ta délka hry a v tomhle případě bych fakt dal přednost kratší době, ale s tím, že budu hrát a ne sedět schovaný ve skříňce, protože není šance vetřelce sejmout ani plamenometem...
demence vadí jim že nepřítel není předvídatelný a dlouhá herní doba 15-20 Hod WTF co toh hodnotilo za lidi ???
"... daly nízké hodnocení, a to za nepředvídatelnou umělou inteligenci hlavního protivníka, díky čemuž není možné předpovídat, jak se zachová a kde se bude nacházet." Není tohle náhodou super v Survival hororu?
IGN tomu dala schválně tak málo. Ono se tam bude teď hodně chodit a reklama dávat peníze.
[s6][s6][s6][s6]
je hrozně jednoduché odsoudit verdikt IGN, že nemají pravdu. Osobně mi hodně vadí ten obrovskej rozptyl známek jednotlivých webů (seriozní novinařina), ale nikdy si nic neberu tak, jak je mi předkládáno a pochybuju a pochybuju.. a v tomhle případě si docela dovedu představit, že se na to IGN dívá z jiného pohledu. A byť je pravda, že 10-20h zní spíš pozitivně, než negativně, tak lepší 5h zábavy, než 20hodin nudy. A co se týče A.I. tak nevím, jestli to není ztraceno v překladu, ale nepředvídatelnost je snad známkou právě kvalitní A.I... na druhou stranu, docela se dokážu vžít do frustrace, kterou jsem zažíval u Xcom - Enemy Unknown (mimochodem luxusní hra), kdy mi právě ta "nepředvídatelná" A.I. naprosto nelogicky kosila moje dlouho pěstované vojáčky jenom kvůli nepředvídatelným situacím, ke kterým neexistovala strategie, jak se jim předem vyhnout - přizpůsobit .. nebyla prostě uživateli dána volba, jak té chybě zabránit a to bylo opravdu frustrující ... takže za mě: Chápu pokud by to bylo takto myšleno a prozatím nepošlu na IGN kamen a určitě vyzkouším už jenom kvůli Vetřelci jakožto univerzu.
dát nízkou známku za nepředvídatelnou inteligenci a dlouho dobu hraní..to ať se na mě nikdo nezlobí,ale to může udělat jen vemeno..vždyŤ o to snad jde ne ?!
Teď jsem se díval na IGN recenzi a přijde mi ze se bez debat opírá o silné argumenty/nazory. Je v ní přesně to čeho jsem se nejvíc bál: totálně neskriptovanej Alien nemusí bejt fun protože čekat 5min ve skříňce až odejde proste ztratí zabavu i atmosféru. Z desiveho zážitků pak spis může být desivejsi ta frustrace pri návratu na poslední checkpoint :)
Popsat jednou větou za co konkrétně hra dostala nízké hodnocení je nefér a vyvolává tenhle flame. Ano, bez problémů si dovedu představit dlouhou délku hry jako zápor - v historii je jich tolik že snad není třeba jmenovat. Alien dost působí jako survival adventura kde se 1. schovávám 2. Otevírám dveře/mačkam čudlíky apod:) a to je vše. Pokud hra skutečně nenabízí nic víc tak těch dvacet hodin nemusí utáhnout ani fantastickej příběh.
Na dvěma hodnoceníma kroutím hlavou a těším se až disk zapluje do mechaniky a Alien mi dá na frak hlavně ať to má tu správě žravou atmosféru a budu spokojen. :-)
Nepředvítatelná a moc dlouhá hra jako mínus? Wtf?
Jsem rád. Že to dopadlo dobře. Teď počkat, co na to fanoušek filmu.
Lol, Gamespot a IGN - kdyby hra byla scriptovaná, tak by dostala zase nízké známky za to, že tvůrci kecali, že je hra nepředvídatelná. :D
Airsperris: Ukážeš mi prosím, v jaké části hry jsi zaznamenal nemožnost ovlivnit určitou situaci, bez toho aby člověk dokázal poukázat na vlastní, hráčovu chybu? Vždycky je problém mezi židlí/gaučem a klávesnicí/gamepadem. Kdyby hra získavala převážně nízké hodnocení, tak by se dalo polemizovat o špatném level designu, ale 10 kladných recenzí versus negativní od IGN a Gamespotu působí až příliš okatě, to se na mě nezlob.
Recenze jsou koukám celkem pozitivní, takže určitě zapařím a pak se uvidí, nicméně kritizovat lze vše. Osobně jsem rád, že tahle hra vůbec vznikla a že nám vetřelec bude nahánět hrůzu, nikoliv se jen rozplácávat a rozprskávat jako dobře zašlápnutý hmyz :-)
Chris Redfield: Sega je majitelem studia, kterou hru vyvíjelo, takže je za výsledný produkt zodpovědná jako každý vydavatel. Ale ano, máš pravdu, psal jsem "neumí dělat hry", opravuji na "neumí vydávat kvalitní hry".
Na IGN se snažili poukázat na nepředvídatelnost AI ve smyslu nemožnosti ovlivnění některých situací. To by bylo pěkné ve filmu, ale ne ve 20h hře. Náhodné umírání kvůli špatnému designu je dříve nebo později MEGA frustrující.
Podobný princip jako u alien resurrection na psx, čili to bude napínavý jako kšandy, a je jasný že alien hry by měly být takto dělaný. Za mě jasná koupě.
To si snad děláte srandu? Nepředvídatelnost a větší délka hry jako mínusy?? Je mi to jasný, prostě nedostali zaplaceno...
6/10 a IGN – 5.9/10 daly nízké hodnocení, a to za nepředvídatelnou umělou inteligenci hlavního protivníka, díky čemuž není možné předpovídat, jak se zachová a kde se bude nacházet. Také se vyčítá délka hry, která je mezi 15-20 hodinami, což je údajně až moc.....
Co to melou za hovna? když to bude pod 10 hod. tak si budou stěžovat že je to krátky a kdyby byla vyhraněná cesta aliena tak si budou zase stěžovat na to že ví kam půjde a že je to moc lehký.kdo tam dělá ty recenze cigáni?
BarackObama......souhlasim s tebou[s16]
To snad ne, 15-20 hodin se jim zda prilis dlouhe a ta umela inteligence to je snad dobre ze je nepredvidatelna , kdo daval takoveto hodnoceni za tohle je ponekud vysinuty,[s13][s15]