Xbox One

special  76
Martin Šmíd, 21. 5. 2013 21:00
Microsoft dnes představil svoji novou herní konzoli Xbox One, která bude dostupná letos na podzim po celém světě, tedy i u nás v Evropě. Podrobnosti o ceně, případně verzích, v jakých se bude prodávat, se dozvíme později, pravděpodobně až se bude blížit termín vydání. Zatím vám konzoli představíme pomocí tiskové zprávy a několika dalších informací, které se objevily po tiskové konferenci na internetu, takže se vrhněte do čtení.

Tisková zpráva Microsoftu

Představení Xbox One
Díky Xbox One posouvají hry hranice reality a televize poslouchá vaše příkazy. Řekněte „Zapnout Xbox“ pro spuštění vaší vlastní obrazovky Xbox One Home, podívejte se, co je oblíbené v televizi nebo zkontrolujte nejnovější herní úspěchy přítel za pomoci nejpřirozenějšího rozhraní - vašeho hlasu. Čím více přicházíte do styku s Xbox One, tím více vás poznává a zjišťuje, co se Vám líbí. Některé z průlomových rysů Xbox One, které vás posadí do centra domácí zábavy, zahrnují následující:

• Televize na Xbox One - Procházejte a sledujte živě televizi prostřednictvím kabelového připojení, telco nebo satelitního set-top boxu prostřednictvím svého Xbox One. Společnost Microsoft se zavázala přinášet naživo televizní přenosy prostřednictvím různých řešení pro všechny trhy, kde bude Xbox One k dispozici.
• Home - Zapněte svůj zábavní systém pomocí dvou slov, „Xbox On“ a dashboard Home přizpůsobený na míru vašim potřebám vás přivítá u vašich oblíbených her, televize a zábavy.
• Lusknutí - Dvě věci najednou na největší obrazovce u vás doma. Luskněte a přeskočte do bitvy pro více hráčů, zatímco sledujete své oblíbené video, chatujte s přáteli na Skypu a sledujte zároveň televizi nebo sledujte svůj oblíbený tým na televizi, zatímco hrajete hru a více.
• Skype pro Xbox One - Zvláště navržený pro Xbox One, chat s přáteli na vaší televizi v HD rozlišení nebo poprvé v historii pořádejte skupinové hovory přes Skype na vaší televizi.
• Sledování nejnovějších trendů - Sledujte největší televizní novinky, oblíbené mezi vašimi přáteli a podívejte se, co je oblíbené v rámci Xbox komunity.
• OneGuide - Najděte snadno svou oblíbenou zábavu, hledejte sítě, název nebo čas, vše pomocí zvuku dle vašeho výběru a zobrazené v průvodci programu šitém na míru.

Pro vytvoření nejpokročilejšího systému Xbox navrženého pro hry, sledování televize a zábavu vytvořil Microsoft nejmodernější herní operační systém a spojil ho se stejně ohromující herní platformou. Nebudete tak muset přepínat vstupy, abyste mohli sledovat televizi nebo hrát hru. Díky procesoru x86 s osmi jádry a více než 5 miliardami tranzistorů se doba čekání a nahrávání stává věcí minulosti. Mezi hrou a vaší zábavou můžete neustále přeskakovat rychlostí světla nebo mít spuštěné množství aplikací spolu s vaší hrou bez omezení výkonnosti.

Představení nové generace Xbox LIVE
Xbox One je vytvořen, aby umocnil zcela novou generaci Xbox LIVE, která je silnější, osobitější a chytřejší. Uvolnění virtuálně neomezené síly cloudu činí vše dostupnější, od usnadnění instalací her po částech, aby hru bylo možno rychle začít, až k aktualizaci stahování na pozadí. Uložte a uchovejte svůj osobitý profil, hry a zábavu do cloudů, abyste k nim měli kdykoliv přístup z konzole Xbox One4. Kromě toho, stávající Xbox LIVE Gold Membership pro Xbox 360 se bez problémů převede na Xbox One. Xbox LIVE Vás zanese hlouběji do her, které máte rádi, pomocí zcela nových rysů.

• Smart Match - Nový systém vytváření her Smart Match prakticky eliminuje čekání, a to odhadem čekací doby a nalezením lidí, se kterými chcete hrát, zatímco si užíváte jiné činnosti - pověst je v podstatě důležitá a pomáhá nalézt nejlepší hry.
• Hra DVR - Specializovaná hra DVR vystihuje a zpřístupňuje vaše kouzelné chvíle, vše uloženo do cloudu. Spolu se sdílením nástrojů budete mít právo se pochlubit s Xbox LIVE.
• Živé hry - Dynamický živý svět se vyvíjí a zlepšuje, čím více hrajete a pokročilá umělá inteligence se může naučit hrát jako vy, takže přátelé mohou hrát proti vašemu stínu.
• Rozšířené achievementy - Nový a rozšířený systém achievementů zachycuje video vašich epických chvil, pokračuje v růstu herních úspěchů v průběhu času a odměňuje vás novými způsoby. Vaše herní skóre přenáší z Xboxu 360.
• Xbox SmartGlass - Xbox SmartGlass je původní součástí platformy Xbox One, a to díky schopnosti rychle poskytnout obsah na vaše zařízení. Nyní lze připojit více zařízení najednou pro více hráčů a sdílenou zábavu.

Otázky a odpovědi

Bude vyžadovat Xbox One připojení k internetu?
Ne. Xbox One nebude muset být neustále připojený k internetu. Pokud ovšem budete, bude mít Xbox One přístup ke cloudu a dalším funkcím. Na hraní her, sledování Blu-ray filmů nebo televize nebude vyžadováno připojení k internetu.

Budu moci na Xbox One použít současný Xbox Live Gamertag?
Ano, bude to možné. Pokud máte na účtu achievementy z konzole Xbox 360, převedou se vám i do nového Xboxu One.

Bude Xbox One zpětně kompatibilní s hrami na Xbox 360?
Nebude. Xbox One je navržen pro hraní nové generace her.

Bude možné hrát na Xbox One bazarové hry?
Design Xbox One umožňuje hráčům hrát bazarové hry. Více o tomto bude oznámeno později.

Půjde na Xbox One převést GOLD členství z Xboxu 360?
Ano

Kdy bude Xbox One na trhu?
Xbox One vyjde po celém světě letos na podzim.

Proč bude vyžadován Kinect u Xbox One?
Ke každému balení Xbox One bude přibalen nový Kinect, který bude konzole vyžadovat ke svému chodu. Díky tomu, že je nyní nedílnou součástí Xboxu, mohou vývojáři do každé své hry vkládat bonusy jako pohybové nebo hlasové ovládání.

Oznámené hry na Xbox One

• Forza Motorsport 5 od Turn 10 Studios je nejnovějším vydáním nejvíce oceňované závodní hry za uplynulých deset let3. Žádná hra, naprogramovaná zcela od základu s využitím výhod Xbox One a nekonečné síly cloudu, neposkytuje lépe pocit řízení přímo za volantem. „Forza Motorsport 5“ je novým milníkem pro závodní hry a bude k dispozici exkluzivně pro Xbox One.

• Call of Duty: Ghosts je další generací „Call of Duty“ a ohromný skok v rámci série. Poskytuje zcela nový svět, nové postavy a zcela nový příběh, který je postavený na novém zařízení příští generace. Technické inovace vytvořené k podpoře neuvěřitelného pokroku hraní her činí z „Call of Duty“ dosud nejkrásnější a nejpoutavější zážitek. Activision a Microsoft také oznámili obnovení jejich blízkého partnerství, které umožní návrat „Call of Duty Championship“, na zařízení Xbox, stejně jako zcela nový stahovatelný obsah uvedený poprvé a výhradně na platformě Xbox.

• FIFA 14, Madden NFL 25, NBA LIVE 14 a EA SPORTS UFC od EA SPORTS změní způsob, jakým zákazníci zažijí a hrají sportovní hry. Tyto nové hry od EA SPORTS, které jsou řízeny novým zařízením EA SPORTS Ignite, poskytují ohromné inovace v lidské inteligenci, skutečném herním pohybu a živých světech. EA SPORTS také přislíbili exkluzivní obsah, který bude v příštích měsících odhalen.

• Quantum Break od Remedy Entertainment je revoluční zábavou od tvůrců her „Max Payne“ a „Alan Wake“, které stírají hranici mezi hrou a televizním přenosem, a to integrací akčních scén a hraní hry do jednoho celistvého, jedinečným způsobem propojeného zážitku. Způsob, jakým hrajete hru, ovlivňuje herní projev a herní projev informuje o tom, jak hrajete hru.

• Mezi další potvrzené hry pro konzoli Xbox One patří Thief (Square Enix), Destiny (Bungie/Activision), Watch Dogs a Assassin’s Creed 4: Black Flag (UbiSoft) a Battlefield 4 (EA)

Komentáře