Představení nové generace Xboxu

special  30
Martin Šmíd, 21. 5. 2013 0:00
Dnes se konečně dočkají i fanoušci konzole Xbox od Microsoftu. Bude totiž odhalen next-gen Xbox, který nabídne jednak výkonnější hardware pro hry nadcházející generace, ale i spoustu novinek v Xbox LIVE či celkovém využití. Pohodlně se tedy usaďte a nezapomeňte si nás ve správný čas naladit. Zatím si můžete přečíst, co od prezentace očekáváme, či případně, co už je potvrzeno, že se na ní objeví.

Asi nemá cenu nějak hodně spekulovat nad hardwarem, ten se dozvíme za pár hodin. Výkon by měl být ale dostatečný pro všechny moderní hry, spekuluje se nad přítomností Blu-ray mechaniky i novou verzí populární kamerky Kinect. Ta by ostatně podle spekulací měla hrát velkou roli v novém Xboxu, o dost větší než jak tomu je u současného Xboxu 360. Je otázkou, jestli se Microsoft pochlubí technologií IllumiRoom, která za pomocí Kinectu a speciálního projektoru promění místnost v jednu velkou herní plochu, aby bylo možné se do hry více ponořit. Podle posledních spekulací bude na akci přítomna, což by bylo jistě velké eso v rukávu.

Podle informací má být akce zaměřená především na představení nového Xboxu (odhalen název – Xbox Infinity?, Microsoft jistě ukáže i přímo krabici, kterou si poté dáme do obýváku) a služeb. Samozřejmě ale nebudou chybět ani hry. Ze strany Microsoftu není zatím nic potvrzeno, jen se spekuluje, že bude na akci představeno čtvrté Fable na Unreal 4 enginu, nová Forza s podtitulem Vista, fantasy řežba Rysen od Cryteku nebo pátý Project Gotham Racing. Naopak EA včera potvrdila, že na akci ukáže next-gen verzi svých sportovních her FIFA 14 a Ultimate Fighting Championship, a chybět nebude ani akce Call of Duty: Ghosts od Activisionu. A když už jsme u Call of Duty, proč by se nemohla objevit i konkurence – Battlefield 4 http://twitter.com/Battlefield/status/336589476417634304 .

Představení nové generace Xboxu začne v 19:00. Akci budete moci sledovat na Xbox LIVE, Xbox.com a dalších streamech. Přes den se dozvíte další informace, budeme vás informovat.

Komentáře