Hry 2/2011

special  16
Martin Šmíd, 2. 2. 2011 14:58
Měsíc leden jsme úspěšně přežili a je tu únor, ve kterém se dočkáme také několika velmi očekávaných her. Hrou měsíce by se měl podle očekávání stát třetí Killzone, ale určitě důstojnou konkurencí mu bude Bulletstorm od EA. Fanoušky závodních her pak určitě potěší Test Drive Unlimited 2, fanoušky bojovek Marvel vs Capcom 3: Fate of Two Worlds a plošinovek Kirby‘s Epic Yarn. Pojďme se ale radši podívat, co nás všechno v tomto měsíci čeká a nemine.

(PS3 exkluzivní) Killzone 3 (25. 2.) - Po obřím hypu a několikaletém vývoji akčního hitu pro PS3 jménem Killzone 2 se hra nakonec dostala na trh, kde se předvedla extrémně pohlednou grafikou, ale vcelku průměrnou hratelností. Nic se však nemění na tom, že právě Killzone 2 dokázal bořit hranice v oblasti filmového zážitku a velice impresivního dojmu intenzity boje. Letošní rok se na straně Sony taktéž ponese ve znamení Killzone, tentokrát ovšem s číslovkou tři a ještě zajímavějšími novinkami, ať už na straně hratelnosti, tak i v řadách ISA a ďábelsky vypadajících Helghastů. Jasné je, že se máme nač těšit, jelikož půjde o již známou kvalitu. Nasaďte si přilbu a pojďte s námi do války.
Předobjednat za 1398,- na GameLeader http://www.gameleader.cz/ps3-playstation-3-hry/1295/killzone-3.html .

(Wii exkluzivní) Kirby‘s Epic Yarn (25. 2.) - Fanoušci Kirbyho v Evropě se po měsících čekání dočkají nového dobrodružství pod názvem Kirbys Epic Yarn. Můžou se těšit na vzrušující dobrodružství se skvělou hratelností a také vynikajícím grafickým zpracováním. Kirby se jednoho dne vydá na procházku a najde pozoruhodné rajče. Bohužel se nejedná o rajče, ale o Metamato, které patří temnému mágovi Yin-Yarnovi. Kirby za snězení Metamalu tak bude potrestán, přičemž se ocitne uvnitř kouzelné ponožky, přes kterou se dostane až do pozoruhodného světa Patch Land. Bude už jen na hráči, aby pomohl Kirbymu utéci zpátky domů do Dream Landu, ale také porazil zlého Yin-Yarna.

(Multi) Bulletstorm (25. 2.) - Už jste někdy uhýbali dešťovým kapkám? Snažili jste se dotknout blesku špičkou svého jazyku? A neuhýbali jste náhodou letícím kulkám? Pokud jste ve svém životě výše jmenované činy propásli, nesmutněte, akční novinka Bulletstorm vás ráda navede na tu správnou cestu, po které se vydávají jen ti nejdrsnější z nás! Bitky, kvéry, krev, chlast, jenom ne rock’n’roll a ženy. Možná si říkáte, že se jedná o tentýž pomeranč, který si vývojáři přehazují dokola a vymačkávají z něj i ty poslední kapky šťávy, my se vás ale nyní pokusíme alespoň trošku přesvědčit o tom, že Bulletstorm v sobě kombinuje doposud viděné prvky, ale snaží se je dovést zase o fous dál. Za pomocí Unreal enginu a 99% podpory ze strany Epic Games, tvůrců hitů jako Gears of War nebo Unreal Tournament se můžete těšit na vcelku slibnou kombinaci několika žánrů. Po technické stránce tak byla hra již odpaněna, uvidíme, co nás čeká v jejích útrobách. Je libo pěstí nebo dávka ze samopalu?
Předobjednat za 1298,- na GameLeader http://www.gameleader.cz/?search.x=0&search.y=0&loc=search&super_id=&search_keyword=Bulletstorm+ .

(PSP exkluzivní) Lords of Arcana (4. 2.) - Ve světě jménem Horodyn leží na kraji vesnice obklopené lesem, mocný kámen Arcana, který v sobě skrývá zdroj celého pořádku ve světě. Říká se, že jen jeden může získat sílu Arcanu. Zabijáci pobili hordy monster, aby mohli držet ve svých rukou kámen Arcany. Jaká síla se v něm ale skývá? A jaký osud je připraven pro toho, jež je vyvolený? Přemožte nepřátele a získejte nové předměty a schopnosti spolu s až třemi přáteli nebo se pusťte do singleplayeru v této akční hře od Square Enix. S jednoduchým a intuitivním ovládáním si hru užijí i ti, co dříve žádnou akční hru nehráli. Pusťte se tak do rychlého tempa světa Lord of Arcana!

(Multi) Test Drive Unlimited 2 (11. 2.) - Test Drive Unlimited 2 má za cíl naprosto změnit žánr závodních her! Test Drive Unlimited 2 bezchybně míchá singleplayer a multiplayer dohromady a vytváří tak jedinečný dynamický svět, kde se obsah neustále vyvíjí a mění. Hráči si mohou vytvořit své vlastní online podoby prostřednictvím jedinečného přizpůsobení svých avatarů a vozidel a získáváním dalších předmětů, oblečení a doplňků. Výzva pak přichází především v podobě zdokonalování se v základních jízdních vlastnostech TEST DRIVE. Čeká vás množství zcela nových závodů, tříd vozidel, prostředí, lokací a mnoho dalšího. To vše tlačí tuhle epickou hru na zcela nový level.
Předobjednat za 1298,- na GameLeader http://www.gameleader.cz/?loc=search&super_id=Test+Drive+Unlimited+2+&search_keyword=Test+Drive+Unlimited+2+ .

(Multi) Marvel vs Capcom 3: Fate of Two Worlds (18. 2.) - Marvel Vs. Capcom 3 je explozivní zúčtování mezi hrdiny ze světa Capcomu a superhrdiny Marvelovského vesmíru. Po téměř dekádě čekání slavní hrdinové Marvelu a Capcomu jdou konečně opět do boje. Převezměte roli legendárních postav, jako jsou například Ryu, Wolverine, Iron Man, a Morrigan, stejně jako mezi fanoušky populární Trish z Devil May Cry nebo třeba Deadpool z Xmenů. Jsou tu všichni připravení se utkat v souboji za doprovodu jedinečného grafického stylu na způsob komixu poháněném MT Framework, což je vylepšený grafický engine použitý v Resident Evil 5.

(Multi) Knights Contract (25. 2.) - Knights Contract je nová akční hra od Namca Bandai, která se odehrává roku 1700 v Německu, kdy alchymista jménem Faust nechá rytíře Heinricha zlikvidovat čarodějnici Gretchen. Jenomže rozkaz neuposlechne a pomůže čarodějnici darováním nesmrtelnosti. To pochopitelně nemůže nechat Fausta klidného a nařídí oba zlikvidovat. Na hráče tak bude čekat hodně zajímavá kampaň, kde budou obě postavy bojovat bok po boku proti armádě Homunculusů.

(PSP exkluzivní) Shin Megami Tensei: Persona 3 (únor 2011)
(DS exkluzivní) Mario vs Donkey Kong: Mini Land Mayhem (4. 2.)
(Wii exkluzivní) Hello Kitty Seasons (11. 2.)
(Multi) Bionic Commando Rearmed 2 (PSN a XBLA)

Komentáře