Konzolista.cz

Xbox One si vedl v lednu skvěle v US, na PlayStation 4 to ale nestačilo

novinkapátek 13. února 2015Martin Šmíd
Hlavní obrázek článku: Xbox One si vedl v lednu skvěle v US, na PlayStation 4 to ale nestačilo
NPD vydalo svoji zprávu k lednu, v níž se Microsoft pochlubil, že zaznamenal rekordní lednové prodeje konzole Xbox One. „Jsme vděční fanouškům za jejich podporu. Díky ceně 349 dolarů, exkluzivním hrám jako Fable Legends, Halo 5: Guardians, Rise of the Tomb Raider a Forza Motorsport 6, a podporou třetích stran hrami jako Battlefield Hardline, Evolve a The Witcher 3: Wild Hunt, bude 2015 skvělý rok pro Xbox fanoušky,“ stojí v oznámení Microsoftu. Svého konkurenta PlayStation 4 ale porazit tentokrát nedokázal Xbox One, který se vrátil na první místo nejprodávanější konzole. Pro konzoli od Sony se navíc nejvíce prodávala hororová novinka Dying Light, která se stala nejprodávanější lednovou hrou v US. Celý žebříček naleznete níže.
1) Dying Light (PS4, Xbox One, PC)
2) Call of Duty: Advanced Warfare (Xbox One, PS4, 360, PS3, PC)
3) Grand Theft Auto 5 (Xbox One, PS4, 360, PS3)
4) Minecraft (360, PS3, Xbox One, PS4)
5) NBA 2K15 (Xbox One, PS4, 360, PS3, PC)
6) Super Smash Bros. (Wii U, 3DS)
7) Far Cry 4 (PS4, Xbox One, 360, PS3, PC)
8) Madden NFL 15 (Xbox One, PS4, 360, PS3)
9) Destiny (Xbox One, PS4, 360, PS3)
10) FIFA 15 (PS4, Xbox One, 360, PS3, Wii, Vita, 3DS)
REKLAMA

Tvoje reakce na článek

Načítání...
Pro hodnocení článku se musíte přihlásit

Galerie

Komentáře (91)

Pro přidání komentáře se prosím přihlaste.
Pavlicek09
Pavlicek09 #B.O.R.E.C.

já si přes ps4 filmy pouštím..

BoromirCZE
BoromirCZE #Xbox ONE

Krásné počtení :D

risix

Neznám moc majitelů PS3 co si přes ni poušteli filmy a hudbu, je to jako se škrábat levou nohou za pravým uchem.

risix
👍1

Hráč123: Konzoly mám na hraní , na ostatní mám smart tv , kvalitní repro atd, proč bych si proboha přehrával filmy nebo muziku přes PS4 ?

Hráč123
Hráč123 #GameCave
👍1

Na tom se shodnem..

Predicktor soky
Predicktor soky #Old shatterhand
👍4

Nebudu zbytečně házet perly sviním..

Hráč123
Hráč123 #GameCave

soky: a co bych netahal..co tam máš dalšího ..

Predicktor soky
Predicktor soky #Old shatterhand

hráč: co sem taháš PC?

Hráč123
Hráč123 #GameCave

soky: tak já se zeptám tebe. Jak souvisela velikost xbox 1 s hraním? Jinak kdo chce hrát hry v moderním rozlišení má dávno PC.

Benjamin: protože se tu risix ohání tím že MS šetřil na konzoli? Tak mě zajímá jak moc šetřil tedy...respektive mohu tedy říct, že sony šetřila na kameře oproti kinectu u MS? Jinak já jsem always online..

BenjaminL
BenjaminL #Fuck off
👍6

Hráč: proč by měla hráče zajímat nějaká cena ESRAM? Problém vznikl v samotném návrhu konzole, kdy MS musel ochcat HW konzole kvůli drahému kinectu, to je všechno. Původně totiž měl být xone TV krabicí, "místem pro hraní" se stal až potom, co s tímto konceptem arogantní MS tvrdě narazil. A xboti můžou děkovat sony, že si s MS vytřeli ...., jinak by měli always online atd.

koubecx
koubecx #KCX B01
👍2

S moderním rozlišením :D :D :D :D

Predicktor soky
Predicktor soky #Old shatterhand
👍5

Hráč: Ty tu pěkně popisuješ co chybí PS4, ale jak to souvisí s hraním? To je samá televize, přehrávání filmů, hudby, rozhraní apod. Kdo chce PS4, chce hrát ty nejlepší hry s moderním rozlišením a exkluzivním obsahem.

Hráč123
Hráč123 #GameCave

risix: proti ps4 třeba podporu většiny filmových formátů, externího hdd a multimediální funkce..zkrátka všechno to co konkurence nemá....

Virtuální brýle? bezva..kdo je má doma ruku nahoru :)

Mě jde ale především o to že SONY představila konzoli s horší utilitou než ps3 jen se silnějším HW. To je teda majstrštik..A k tomu škudlení na HW, ty víš kolik MS stála implementace ESRAM a kolik SONY přidaná pamět pro GPU? Nejspíš ne tak neplácej nesmysli.

Já ti tu neházím špínu na ps4 ale je třeba si uvědomit že sony vydala ps4 se staženou prdelí bez náznaku vylepšení čehokoliv krom HW a ovladače se svým zkostnatělým rozhraním, zastaralým fw a pomalým eshopem a to co umí ps3 dodnes ps4 neumí..tak WTF..

Alligator: jen podotknu že na mě podstatně laciněji působí bíla ps4 ve srovnání s bílým xone..tohle bych si nechal jako subjektivní dojem.

olda
olda #su moravák

To si se pěkně rozepsal ... tak asi takhle po dohrání Last of Us se mi na ps 4 jen práší a sám nevím jak dlouho bude , na x ko zdaleka tolik ne ,sem tam hraju Forzu5 a i GTA V jsem pořídil raději na x ko .. Ted čekám jak bude vypadat project cars , pokud pojede na obou konzolich v 60 fps , tak zase beru na x ko ,pokud ne tak na ps 4 a tak můžu pokračovat , ty konzole jsou de facto nastejno ,nevidím žádný extrémní rozdíl .

Aligator
Aligator ##PlayGames
👍5

Ako kazdy si fandi comu chce a tak je to spravne, kazdopadne moj nazor je taky, ze Ps-ko je tento krat daleko pred konkurenciou, nie len vykonom, ale aj skladbou hier (v ktorej btw. boli vzdy lepsi).

V tomto obdoby je to vidiet viac ako inokedy. MS tazko spi, a este tak dobreho pol roka spat bude, nez vyda nejake dalsie, dobre otrepane pokracovanie nejakej serie. Aby ste ma zle nerozumeli, na pokracovani ako takom nie je nic zle. V zasede je to vzdy novy pribeh (ako keby nova hra) akurad v starom, dobre znamom, a vela ludmi oblubenom univerze - napr. Halo. Lenze aj to sa casom proste preje. Ked mna osobne nikdy nelakalo ziadne Halo, tak ma nebude lakat ani Halo 10 (ktore aj tak uz davno nerobi Bungie). Forza su len zavody, ktore maju proste vzdy alternativu v inych znackach... A tento rok ma z tych "velkych" hier MS zrejme len toto.... To je naozaj UBOHE. Naviac ma vykonovo slabsiu, a ovela lacnejsim dojmom posobiacu konzolu (tuzkove baterky, obrovska plastova VHS krabica, externy piskajuci zdroj...)...

MP Fable sa nemoze pacit snad nikomu... Jedine cim vie MS u mna trochu zabodovat, je Quantum Break, ale ten bude na svete asi az 2016.

Akurad, ze Sony zatial stihla vytvorit uplne novucickeho Knacka, uplne novucicky DriveClub, chysta sa Bloodborne a aj The Order atd. Vsetko uplne nove znacky. Nezabuda ani na pokracovania ala Infamous, chysta sa Uncharted atd. ale proste MS je v tomto daleko daleko v zadu.

Sony je pre mna proste ovela lepsia volba po kazdej stranke. Ci uz je to vykon, alebo skladba hier, kde to do nas Sony pere cely rok od velkych her, az po tie male ale originalne ala Unfinished Swan, Journey, No Man Sky ci Resogun...

Som clovek, ktory takmer vsetok svoj volny cas travi hranim hier. Je to moj relax, ved to poznate, tam kde iny pozeraju telku, ja hram hry :), a stihnem toho nahrat docela dost, ale napriek tomu neexistuje, aby som si stihol zahrat (a dohrat) vsetko co vychadza na Ps4 a WiiU, ktore mam doma. Za pol roka som stihol kupit na tieto konzole uz 24 hier a stale nemam zdaleka vsetko, co by som chcel. Cize nechapem ludi, co maju doma vsetky 3 platformy, a stihaju to zahrat :D... resp. ani osobne nevidim dovod na kupu Xka, ak ma niekto Ps4...

Podla mojho nazoru samotna Ps4 na hry bohate staci 95%-tim percentam normalne zaneprazdnenych ludi. Naviac ma najviac vykonu (najlepsie multiplatformy), a najroznorodejsie portfolio hier. A ked chce clovek naozaj zmenu, siahne po WiiU.

A preto si myslim, ze MS tuto generaciu prehral na celej ciare, a ano, z najvacsou pravdepodobnostou sa to da tvrdit uz teraz.

Stinky Johnny
Stinky Johnny #Kup si GP
👍2

Zavorka: Ty obě konzole jsou srovnatelný, každá má nějakou výhodu o proti druhé, tím pádem má i nevýhodu, ale půlka X 360 se prodala v USA, protože MS je americká firma, je otázka, kolik by se X 360 prodalo v USA, kdyby MS byli třeba Frantíci, což nijak nesnižuje kvalitu Xka. Ale jelikož je Xko o rok na trhu délé, prodalo se ho o pár desítek tisíc méně, na druhé straně má o něco více prodaných her, tak furt nikde nevidím to válcování.

qbickcze
👍3

V tom vyctu exkluzivnich her pro Xbone v clanku neni nic noveho. Nemam nic proti toceni znacek jako je forza nebo gran turismo stale dokola, ale kde je probuh neco noveho? MS ve vyvoji novych IP znacne zaostava za konkurenci a proto se xko tak dobre neprodava! The order 1886,Bloodborne,until dawn[s7]

EDIT: link

Macek_7
Macek_7 #🍕🎮💪😴♻️

:D:D

Stinky Johnny
Stinky Johnny #Kup si GP
👍3

olda: že X 360 převálcoval PS3 ve více směrech, tu čtu už několik let, ale ještě jsem se nikdy nedočetl, v čem to válcování spočívalo.

olda
olda #su moravák
👍1
👎1

kostej: x box 360 převálcoval playstation ve vice směrech a ted osobně nevidím nic z čeho by mne u ps4 spadla brada oproti x ku , jen pro info mám obě konzole a na obou mi zatím brada nespadla z ničeho , z her vede Forza 5 ,jinak UVIDÍME TENTO ROK ALE CELKOVĚ ZATÍM TEDA ŽÁDNÁ HITPARÁDA.

ft5678877uy5
👍2

Me zajimala jedna jedina vec a to kde si zkilluju KILLZONE,kde si zaskacu se Sackbojem v Little Big Planet a kde se pobavim u Uncharted. No a to na ty mizerii zvany x box nemam sanci.

Kostej-cz
Kostej-cz #HORIZON
👍6
👎1

Uz se to tady sliza - obhajovaci PC firmy co neumi udelat poradnou konzoli jsou stale prichuti - padaji tu i nadavky z materske skolky jako ty jsi TURBODEBIL [s6][s6] Xbox nikdy na PlayStation nemel a nikdy mit nebude tak se stim smirte zeleni pratele ...[s6][s14]

risix

Ale on sliboval a lákal :).

ΛNĐ3RLΛ
ΛNĐ3RLΛ #BLOOD RAIN

No jo no, Microsoft totiž nechtěl slibovat něco, co nesplní, tak to potají zrušil. Místo toho Sony - link :)

risix
👍1

Tak já ti to připomenu :)

link

risix
👍2

Místu CZ: Opravdu si myslíš že to dopadne s brýlemi od Sony jako projekt Milo např. :). Jó to bylo slávy a jak Xboti hned začli kupovat skejty aby si je mohli skenovat :). A jak se těšili na kamaráda v lososovým svetříku :).

bf333
bf333 #Ravens
👍5

risix_po roce jdou tipat obrazky[s6]

risix
👍4

Jaké inovace že to MS představil z Xbone ? :). Sony aspoň má navíc virtuální brýle pro hráče .

A jelikož má MS peněz jak šlupek tak škudlil na HW Xbone :).

Hráč123
Hráč123 #GameCave

soky: To máš normálně ve zvyku vyhýbat se otázkám a mluvit zcestně? Na ps platformách se jako newarezí nebo co?

Jinak co se peněz týká tak vedeš naprosto zbytečnou debatu..MS na xboxu vždy prodělával ale protože má peněz jako šlupek tak prostě opasky neutahuje tak těsně jako konkurence. To samé Nintendo..

Jediný kdo musel udělat a podřídit vše tomu aby konzole byla úspěšná je SONY. To ale taky znamená jisté ústupky od inovací, pokusů, slepých uliček atd.

Jistě se jim konzole povedlo uvést a prodává se bravurně ale kdyby takto museli na trh uvádět konzole všichni výrobci tak bychom se z místa nehnuli..

Predicktor soky
Predicktor soky #Old shatterhand
👍7
👎1

Mitsu: :) kdyby MS nekrvácel, mohl do xbone investovat mnohem víc peněz a nemusel by škudlit na HW :(

Související články

Nejčtenější články