Western Digital oznámil první oficiálně licencovaný disk SSD M.2 pro PlayStation 5

novinka  8
Martin Šmíd, 12. 7. 2022 14:28
Společnost Western Digital dnes oznámila spolupráci se Sony Interactive Entertainment na prvním oficiálně licencovaném SSD M.2 pro konzoli PlayStation 5. „Interní disk WD_BLACK SN850 NVMe SSD pro konzole PS5 umožní hráčům významně rozšířit kapacitu pomocí vysoce rychlostního úložiště u jejich konzolí PS5 a přidá klid na duši s vědomím, že jejich nové a oblíbené herní tituly jsou uloženy na disku, který byl prověřen mnoha bitvami, aby si poradil s těmi nejnáročnějšími hrami na PS5. SSD disk je optimalizovaný pro nejnovější herní konzole a společnost Western Digital testovala výkon disku napříč všemi možnostmi, aby zajistila, že disk bude plně ověřený pro PS5. Tento proces zahrnoval stovky hodin vynaložených při náročných testech, ve kterých disk zpracovával na grafiku nejnáročnější herní tituly napříč žánry a prokázal, že i v případě her uložených na disku, je hra rychlá, plynulá a přináší vizuálně pohlcující zážitek,“ stojí v oficiálním oznámení SSDčka.

 „Společná cesta se Sony Interactive Entertainment, na které máme možnost představit oficiálně licencovaný disk pro hráče na PS5, nás velice těší,“ říká Susan Park, viceprezidentka společnosti Western Digital pro produkty zákaznických řešení, a dodává: „Značka WD_Black, která patří pod Western Digital, byla vytvořena, aby přinášela všem hráčům po celém světě produkty s vysokým výkonem. Ve spojení s inovativní spoluprací chceme prohloubit naše stávající odhodlání vyvíjet ukládací řešení, která zlepší zážitek z hraní her.“

To by bylo z oficiálního oznámení. Je nutné nyní zmínit, že disky WD_BLACK SN850 se už nějakou dobu prodávají a jsou s konzolí PlayStation 5 kompatibilní. Nová edice se bude lišit jen novou krabičkou a oznámenou 100% kompatibilitou. Lišit se bude i mírně cenou. Ačkoliv je disk v nové edici stejný jako starý, cena bude mírně vyšší. Za 1TB verzi si Western Digital na oficiální stránce říká 5449 Kč (normální verze tam stojí 4852 Kč), za 2TB verzi pak 8799 Kč (normální verze je za 8697 Kč). Nová edice bude dostupná začátkem srpna, ale pokud nechcete jen jinačí krabičku s nálepkou PlayStationu, už nyní můžete koupit starší a ušetřit pár drobných, třeba na skiny do Fortnite. 

Zdroj: TZ

Komentáře