Konzolista.cz

Watch_Dogs – framerate test

novinkačtvrtek 29. května 2014Martin Šmíd
Hlavní obrázek článku: Watch_Dogs – framerate test
Akce Watch_Dogs je konečně na pultech obchodů, proto se objevují na internetu i různá srovnání jednotlivých verzí. Na PlayStation 4 a Xbox One verzi se nyní podíval Digital Foundry, jehož výsledky asi zase tak moc nepřekvapí. Jak už dříve bylo řečeno, Xbox One verze běží nativně v 792p, zatímco PlayStation 4 verze v 900p. Obě verze pak běží po většinu hry stabilně v 30fps, jak ukazuje i video, na které se můžete podívat níže v novince. Digital Foundry si jen všiml, že u Xbox One verze dochází během jízdy k většímu tearingu, ten je přítomen pak i u některých filmečků. V tomto je PS4 verze stabilnější a tearingem netrpí, zřejmě si u ní dali vývojáři větší práci s optimalizací.
REKLAMA

Tvoje reakce na článek

Načítání...
Pro hodnocení článku se musíte přihlásit

Galerie

Komentáře (11)

Přidejte svůj názor do diskuze!
Pro přidání komentáře se prosím přihlaste.
miREC666
miREC666 #PC2, PS6

next-geny môžu zaujať akurát exluzivitami lebo za pc zaostávajú už od kedy vyšli... na základe multiplatform hier by som si konzolu nekupoval, navyše nie na základe WD ktorý je hrozne optimalizovaný a aj najvýkonnejšie pc majú rôzne problémy

Broecz
Broecz #PS5, XSX,PC
👍1

A už se tu zase nadává na nextgen kvůli rozlišení. Nextgen není jenom o rozlišení, důležitý je především počet objektů na obrazovce, počítání AI (nejenom u nepřátel, ale celého "ekosystému" města) a další. Já osobně hraju na 42" TV v rozlišení 720p (plazma) a koukám na to z 1,5 metru. S rozlišením jsem spokojený. Větší rozlišení by sice bylo fajn, ale není pravda, že více pixelů = více zábavy. Neustále honit rozlišení je stejná blbost, jako honba za megapixely u foťáků. Vysoké číslo sice hezky vypadá v popisu produktu, ale lepší fotku ti neudělá. Jsou prostě důležitější věci, na které je třeba se soustředit.

gtarules
👎2
👍1

720p mají staré konzole a 900p mají ty novější, ale pořád dost slabé. Je to prostě bída a next-gen se nekoná.

PANTHER-CZ
👎1

Nevím jak vám,ale mě běží Watch dogs na Ps4 v 1080p..a má to i na krabičce...a to sem zkoušel i v menu ps4 nastavit rozlišení pro vše automaticky a běží stále v 1080p..tak nechápu de berete 900p..to se snad týká jen old gen konzolí...já sem náramě s grafikou spokojen.A i spříběhem který je dost haněný..Inu co člověk to jiný názor a chut...

Tex-Calder
👍2

PS3fanboy Pro tebe by to nebylo tezke rozhodovani ani kdyby to bylo naopak, vid?[s1]

jesterkacz
👍2

mik5: tohle není next gen aby to byla next gen hra musela by vyjít jen na pc,xone,ps4 :D

Readdy_B
Readdy_B #GAME OVER

Podobná komprimovaná videa nemají žádnou vypovídací hodnotu, tohle srovnání vypadá spíš jako PS3 vs X360, vždyť ty auta vypadaj jako krabičky vod sirek[s14].

Já bych to musel vidět na své TV s mým nastavením, howgh.

PS3Fanboy
PS3Fanboy #Ni no kuni
👎3
👍2

Xone 26 fps při 792p [s6][s6][s6][s6] a 100 euro za konzolu navíc. PS4 stabilně 30 fps při 900p a o 100 euro levnější. Nechci do toho nikomu kecat, ale pro mě to není moc těžké rozhodnutí do jaké konzole půjdu.

Stejně je na tom steam PC power 1080P při stabilních 60 fps nejlépe a na to stačí PC za 15000kč.

mik5cz
mik5cz #11.1 sound
👎5

Tak jestli tomuhle se řiká next gen, tak potěš bánbůh[s15]

Hrál sem to hodinu, víc fuck ne!!!

MicrophoneSK
👍10

Zaujimavejsie by bolo vidiet nezamknuty framerate pri rovnakom rozliseni hry... Ale aj tak je zarazajuce, ze Ps4ka menej pada a ma mensi tearing ako Xko ktore ale bezi na nizsom rozliseni... Proste MS to dosral... ale tak to uz kazdy vi :), a to nehovorim jak posmesek, je to objektivna skoda proste pre fanuskov MS, ze sa Microsoft zameral na TV TV TV Kinect a kede co ine, ale HWerovo podcenil konzolu neskutocne... za 500eur... Fakt nechapem co sa blba navrhoval Xko....

426kahemi
👍5
👎1

A tak to bude u většiny multiplatforem, PS4 je prostě více našláplá! [s1]

Ale kua, kdo by se v tom takhle měl pořád pitvat?! Takřka neznatelné rozdíly..

Související články

Nejčtenější články