Konzolista.cz

Vývoj remaku hry Star Wars: Knights of the Old Republic měl být pozastaven

novinkastředa 27. července 2022Martin Šmíd
Hlavní obrázek článku: Vývoj remaku hry Star Wars: Knights of the Old Republic měl být pozastaven
Agentura Bloomberg přinesla před několika hodinami informaci, že vývoj očekávaného remaku hry Star Wars: Knights of the Old Republic byl pozastaven. Navíc mělo studio Aspyr Media propustit začátkem tohoto měsíce dva vedoucí vývojáře Brada Prince (hlavní designér) a Jasona Minora (art director). Ti byli propuštěni dle zprávy krátce poté, co studio dokončilo první ukázku, kterou prezentovalo produkčním partnerům Lucasfilm a Sony. Ta ale neměla splnit interní očekávání a práce na hře měly být proto pozastaveny, přičemž v současnosti má studio Aspyr Media hledat možnosti, jak ve vývoji pokračovat.

Hra Star Wars: Knights of the Old Republic byla oznámena v minulém roce pro konzoli PlayStation 5 a PC, přičemž byla ve vývoji zhruba tři roky. Zdroj Bloombergu říká, že do vytvoření demoverze bylo investováno velké množství času a peněz. V současnosti je hra odložena na neurčito, ale zdroj Bloombergu říká, že pokud vznikne, vyjde nejdříve v roce 2025. Je ale otázka, jestli za ní bude stále stát studio Aspyr Media. Je možnost, že vývoj plně převezme studio Saber Interactive, které s vývojem už nějakou dobu pomáhalo. To stojí za hrami jako World War Z nebo Nintendo Switch verzí Zaklínače 3. 

YouTube video: YouTube video player


Zdroj: Bloomberg
REKLAMA

Tvoje reakce na článek

Načítání...
Pro hodnocení článku se musíte přihlásit

Komentáře (17)

Přidejte svůj názor do diskuze!
Pro přidání komentáře se prosím přihlaste.
Koichi
Koichi #PS 5 / Switch 2

@DaNnilaN: ahááá tak to som nevedel, že sú tam prepady fps. Trochu nechápem, prečo to tam potom portuju keď je to stará hra v starej grafike a nedokážu udržať stabilné fps. Tak možno to ozaj skúsim na PC. Ja som to hral ešte dávno nejak okolo release, a z jednotky si pamätám ešte celkom dosť, takže by som šiel rovno dvojku, kde som už zabudol príbeh :)

DaNnilaN

@Koichi: na switchi rozhodně nedoporučuji. Nízké rozlišení, propady fps, ale hlavně do toho nenarves češtinu ani restored content. Bez něj je hra poloviční. KotOR 2 tedy jedině na PC. Tuhle 18 let starou hru rozjede i kancelářský notebook, který má doma snad každý.

Koichi
Koichi #PS 5 / Switch 2

Tak na toto som sa dosť tešil. Po tomto oznámení to vidím na to, že si dám možno radšej originál (dvojku) na switchi :)

Orzeza
Orzeza #Xbox SX

Nesmutněte, na Xboxu si můžete zahrát originální verzi, která je enhanced (fps/rozlišení) :) Samozřejmě za to nic neplatíte :)

STAR64

Tolik let ve vývoji, pak at se nedivěj že se jim to nezaplatí když hry stojej 200 mega v dolarech

slanecek
slanecek #SHODAN
👍1

@Mike Left: Tohle se v IT světě stává, zaříznout projekt po 3 letech vývoje ale dost bolí. O penězích to bylo vždycky, je to byznys.

Kainé
Kainé #A2
👍1

@mnaca: jako jo, něco si z toho tvého seznamu i zahraji, ale že bych se těšil? To ne. Ale určitě je to nejlepší, co nás čeká.

KOTOR je legenda, trávil jsem stovky hodin i ve SWTOR, tohle období SW má obrovské kouzlo.

Mike Left
Mike Left #Nihil est verum
👍2

Nechápu jak někdo může vyplácat hromadu peněz, času a přitom nemít vůbec nic hotovo? 🤷🏻‍♂️ Co to dnes je s tou herní branží? Jen samý hrabání peněz, v nic jinýho se to prostě za těch let neproměnilo 😒

slanecek
slanecek #SHODAN
👍4

@jabuntA: Ty k tomu máš nějaké info, nebo jen blbě kecáš?

renorejns
👎4
👍1

Klasika dnešní doby. Byli odejiti ti co nebyli dostatečně multikulturní a zůstali tam jenom duhový kecalové, co nevyplodí sami nic.

Uchiha Naoto
Uchiha Naoto #Steelbook.
👍1

Saber Interactive taky udělalo hovno The Evil Dead game a pracuje v něm Tím Willits co zase vyprodukoval hovno v podobě Rage 2. Takže Saber Interactive fakt skvělý studio.🤣. Lepší studio na vývoj jedné z archivních her nemohli lépe zvolit. A jestliže na tom opravdu pomáhali tak se nedivím, že s tím byl někdo nespokojený.

Kainé
Kainé #A2

@mnaca: sakra, jsem úplně zapomněl, že to oznámili.😭

Plugo All

Pohoda, možno s tým oznamovanim tak predčasne sa tiež mohli krotiť. V každom prípade je aspoň pekne vidieť, že Sony do svojho portfólia vydaných hier nechce hocičo. 😃

ΛNĐ3RLΛ
ΛNĐ3RLΛ #無限で、恐ろしい自由。
👍14
😁1

Tohle má být ten pověstný "čich" na talent v Sony? Jak vůbec mohli dopustit, aby na tom remaku pracoval tým lidí, kteří veřejně přiznali, že NEMAJÍ RÁDI PŮVODNÍ HRU!

Za tohle by měli padat hlavy. 🤡

Kainé
Kainé #A2
👍1

Jedna z malá her, na kterou jsem se těšil. Teď mi zbývá jen FFVII.

Mirawii

Hra byla ve vývoji zhruba 3 roky, takže produkce mohla trvat ještě nejdéle 2 roky a to je v dnešní době standard.

Mr. D
👍20

Nechápu vůbec, proč to Sony představovala, když neměli v rukách vůbec nic. Obecně představovat hry 4-5 let před vydáním je naprostá blbost.

Související články

REKLAMA

Nejčtenější články