Vyšla pro konzole strategická hra Crusader Kings III

novinka  13
Martin Šmíd, 2. 4. 2022 10:25
Fanoušci strategických her se tento týden dočkali vydání Crusader Kings III od Paradoxu pro konzole PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Tuto nesmírně kvalitní strategii s RPG prvky si před dvěma lety hodně oblíbili hráči na PC, nyní se konečně dostala na další platformy, a to dle prvních recenzí v hodně povedené verzi. Níže v novince se můžete podívat na nový launch trailer. „Ve hře Crusader Kings III hráči vedou královský rod staletími, ovládají postavy a jejich dědice, zatímco se snaží ustanovit a ochránit jejich nárok na území, tituly a slávu. Říši válečného dobrodruha může zdědit i podlejší syn, který změní váš pohled a přístup k pákám moci. Válčení, špionství, diplomacie a náboženství – to vše jsou dostupná a aktivní bojiště v tom největším historickém dobrodružství, které se na konzolích kdy objevilo,“ stojí v oficiálním popisku. „Uživatelé PlayStation 5 si užijí stresový mechanismus hry na vlastní kůži, neboť ovladač DualSense fyzicky reaguje na vývoj herních událostí. Čím víc stresu v sobě postava nahromadí, tím větší odpor budou například aplikovat adaptivní spouště na ovladači DualSense. Funkce Activities a Game Help u PS5 rovněž poskytují platformu, která pomůže novým hráčům s prvními krůčky ve světě Crusader Kings.“

Vlastnosti hry Crusader Kings III:

  • Hratelnost zaměřená na postavy: Každá postava, za kterou hrajete nebo se kterou interagujete, má svou jedinečnou osobnost. Události a možnosti ve hře jsou z velké části ovlivněné tím, jakou osobou jste.
  • Nekonečné možnosti: Hrajte za kterýkoliv ze šlechtických rodů od Islandu přes Indii a Finsko až po střední Afriku, a to během pěti století. Interagujte s potulnými hosty, tvrdošíjnými dětmi, podlými špehy a pobožnými kněžími v propracované tapiserii středověkého života.
  • Vedení války: Shromážděte své vazaly a svolejte domobranu, abyste obléhali nepřátelské hrady nebo uklidňovali povstání. Osobní zdatnost na bojišti vám může přinést velkou čest, ale cestou k vítězství je strategické plánování.
  • Královské sňatky: Šiřte DNA své dynastie po celém světě a umístěte svou královskou pečeť na erb království a vévodství široko daleko. Uzavírejte sňatky kvůli moci a vychovávejte děti, abyste si mohli nárokovat nová území.
  • Světci a hříšníci: Udržujte víru pomocí svých náboženských vůdců nebo páchejte velké zločiny v zájmu státu. Když začne jít do tuhého, vždy můžete přijmout kacířství nebo vytvořit nové náboženství, které bude víc odpovídat prioritám vaší postavy.
  • Crusader Kings III na konzolích zahrnuje přizpůsobené rozhraní a ovládací schéma šité na míru větším obrazovkám a konzolovým ovladačům. Zcela nová ovládací mapa umožňuje hráčům rychlou a snadnou navigaci v herních nabídkách pomocí spouští, tlačítek a rychlým pohybům analogové páčky. Konzolová edice rovněž využívá klíčových schopností Xbox Series X|S a PlayStation 5 jako je super rychlé načítání kvůli plynulému hernímu zážitku a také haptická zpětná vazba a adaptivní spouště. Hráči na Xbox Series X|S se budou moci přepínat mezi hrou a dalšími aplikacemi, jako je YouTube, pomocí funkce Quick Resume, takže se mohou podívat třeba na návod, jak potlačit povstání rolníků. 

Zdroj: Tisková zpráva

Crusader Kings 3

ps5xsx
Paradox Interactive, Paradox Interactive
Datum vydání hry:
29. 3. 2022

Komentáře