Ubisoft oznámil rozlišení pro hru Watch_Dogs
novinka•úterý 13. května 2014•Martin Šmíd•

Zdroj: UbiSoft
REKLAMA
REKLAMA
Tvoje reakce na článek
Galerie












Reklama
























novinka
Deborah Ann Woll: O God of War Laufey jsem věděla téměř deset let, kostka tam byla od začátku
novinka
Začíná se spekulovat o ceně hry Grand Theft Auto VI. Je možné, že si připlatíme
novinka
Jason Schreier: Hry PlayStationu nevydělaly na PC dostatečné množství peněz
novinka
CD Projekt RED: Ještě jsme se nevykoupili, snad si získáme fanoušky zpět se Zaklínačem 4
novinka
V pátek při letecké nehodě zemřel jeden ze spoluzakladatelů Ubisoftu
novinka
Lokální kooperace Halo: Campaign Evolved nebude vyžadovat PlayStation Plus
novinka
Todd Howard: Viděl jsem Marvel's Blade a vývojáři odvádějí skvělou práci
novinka
Závodní hru The Crew Motorfest si zahrálo přes 10 milionů hráčů
novinka
Několik nových informací o hororové hře OD
fórum
Think before you sleep
Komentáře (88)
Next Gen... Navíc ta hra nevypadá nějak extra.
link
Nejak mi hlava nebere, proc tady nekterí tolik blázní kvuli hloupymu císelnymu údají (o vysokym rozlisení 1080p a o stabilním snímkování 60 fps bude "snít" i velká cást PC komunity), kdyz hra WATCH DOGS vypadá ze zverejnenych PS4 videí tak krásne - jste lidi normální? [s14]
Tak takovouhle prkotinou bych se opravdu rozladit nenechal. A napsat neco ve smyslu "Vzdyt' na PS3/XB360 jede hra na 720p a na PS4 jen ubohych 900p, tak to je fail, bullshit, trapas a novou generaci konzolí si snad nemá smysl porizovat", to je docela mazec . Opravdu na herních webech cím dál casteji premyslím o tom, zda nekterí uzivatelé myslí hlavou nebo jinou telesnou partií a udivuje me, ze si vsechno predstavují jako Hurvínek válku. Nekterí asi nikdy nepochopí jak astronomicky stoupá spotrebovany vykon pri vyuzití moderních enginu, pridáváním desítek efektu a technologií, o kterych jsme si u PS3/XB360 mohli nechat jenom zdát. Jak mizí zbyvající vykon díky az 2x vyssímu rozlisení, az 2x rychlejsímu snímkování, nesrovnatelnym texturám a vyhlazování, mnozství objektu na scéne a tak dál a tak dál. Smirte se s tím, ze ac je PS4 slusne vykonná masinka, tak není kouzelná a ani ona si vykon navíc nedokáze pricarovat ze vzduchu [s14]
Nekterí po solidne vykonnym prístroji za lidovou cenu (a 10 tisíc Kc takovou cenou je) skutecne pozadují neco, co bezchybne nezvládne ani o poznání drazsí elektronika/vypocetní technika a to vázne není normální. Apropó, kdo z tech "tezce zklamanych" uz treba hru WATCH DOGS hrál, ze muze jen na základe hloupyho císelnyho údaje o hre samotny ríct, ze to bude "naprd", stejne tak jako je "naprd" vykon novy generace konzolí?
Nevím jak je to v prípade XBOX ONE, ale pokud jde o PLAYSTATION 4, tak ta má byt údajne 8x vykonnejsí nez predchozí PLAYSTATION 3 a já nemám duvod tomu neverit, pri pohledu na novy hry. Tak jak vypadá hra WATCH DOGS na PS4, tak k tomu by byl potreba vykon minimálne 4 kusu dosluhujících PS3, tak jakypak "cha,cha, tohle není next-gen, to je old gen", jak clovek trictvrte roku po premiére novogeneracních konzolí ruzne na internetu cte, povetsinou od ty dusevne i inteligentne méne obdareny cásti PC komunity. Pokud by mela byt PS4 hrubym vykonem pred nadstandartním herním PC, musela by byt 2x vykonnejsí nez je sama a to by se setsakra projevilo na koncovy cene. A proc? Jenom proto, aby 100% videoher bezelo na 60 snímku za vterinu a s rozlisením 1080p? No, tak to je mi panecku zivotne dulezity duvod [s14]
Jinak pro ty snílky, kterí na herních fórech sní o tom, jak by chteli hry s realistickou grafikou link link link link a nekterí ji snad bláhove cekali uz s príchodem PS4/XBO (ano, i tací se na internetu najdou), mám jeden vzkaz. Taky bych jí nepohrdnul, ale o realisticky grafice snete dál, k tomu by vám nestacilo ani 50 konzolí PS4 v tandemu a na neco takovyho si jeste 10-15 let pockáme....a to jsem hóóódne velky optimista [s14]
Ale no tak nasi mily, zarytí PC kolegové tam vzadu, kterí se smejí "chudákum" konzolistum za jejich "nepouzitelny krámy", prípadne jim nadávají za to, ze "brzdí herní vyvoj, bla, bla, bla", i vy jste od vaseho grálu reálny grafiky na svetelny roky daleko (ne, CRYSIS skutecne nemá reálnou grafiku, jen hezky plastickou) a ani propojení 15 grafik Titán od spolecnosti NVIDIA vám k tomu cíly nepomuze. Takze se prosím utiste, vratte se zase v klidu a sporádane ke svym "hi-tech" strojum velikosti chladnicky a konzolovy témata míjejte bez povsimnutí. Není to tak tezky, verte mi, treba já do témat o PC nevlezu jak je rok dlouhy a svete div se ziju [s6]
U konzolí se vyborne bavím, tak nevidím jediny duvod, proc se zajímat o neco co me ani omylem nezajímá a hloupouckyma názorama i svojí prítomností obtezovat spokojeny PC uzivatele. Prítomnost abnormálne zarytych PC fans v konzolovych tématech je podivny jev a tohle prapodivny chování nikdy nepochopím...
Novogenerací konzole jsou o urcitym kompromisu, neco na úkor neceho - kdo chce, tak vyrobek koupí, kdo nechce, tak nekoupí, jednoduchy jako ta facka. Rozhodne jsou x násobne vykonnejsí nez-li konzole z predchozí generace a zaslouzí si oznacení next-gen, ale nejsou natolik vykonny, aby se mohly oznacit sluvkem Hi-tech, coz je ovsem neco na co si nehrajou. Za cenu alá "za hubicku" utáhout na maximum to, co utáhne dvakrát drazsí vypocetní elektronika, to by byla pecka, ale zpátky na planetu Zemi. Takze se ptám HRÁCU - krásne vypadající hra v 900p, s radou moderních efektu a se skálopevnym snímkováním 30 fps nebo slusne vypadající hra v 1080p a s nestabilním snímkováním 60 fps?
Nevím jak ostatní, ale já si z tehle dvou nabízenych mozností vyberu urcite tu první. Na WATCH DOGS se - ve verzi pro PLAYSTATION 4 - tesím a nenechám si to nadsení kazit zádnyma hloupostma, kterych je plny internet. Opravdu jsem na hru jako celek zvedavej, tak v cervnu hurá pro ní a uvidíme, uvidíme [s14]
BarackObama: Ty bys koukám nepochopil ani teěch pět řádků :D Ukaž mi, kde srovnávám Watch Dogs s Infamous? Já jen vím, že jsem se zeptal, jestli náhodou Infamous neběží v 1080p při 30fps. To byla otázka chlape, proto tam je ten otazník na konci věty.
eeeee: Pro názornost, když někdo není schopen to rozeznat pouhým přepnutím. Ale to nemění nic na tom, že se tu stejně bavíme o ptákovině. Kdykoliv je novinka o rozlišení, tak se hádají dva tábory rozdíl je/rozdíl není. Dál to nebudu rozebírat. Asi si raději půjdu zapnout 3DS XL. Tam aspoň nikdo se zravým rozumem rozlišení nerozebírá.
jarda: prave ze uz moc ne, jen v te nejnizsi kvalite, proto take mluvim o donuceni kupovat si FHD televizory, ktere jsou nevyhodne. Ja mam jak 42" HD tak 60" FHD. U filmu je to neco jineho, tam neplatis za vyssi rozliseni horsim obrazem, ale treba moji manzelce je uplne jedno, jestli kouka na dvd nebo bd a v podstate ani nepozna rozdil. Pozorovaci vzdalenost 60" FHD je myslim 2,5 metru, takze od teto vzdalenosti se uz rozdily zacinaji ztracet. Takze podle me je 60" velikost, kdy teprve ma smysl se zabyvat, jestli ma FHD smysl, protoze kdyz vezmes TV, nejaky prostor, stolek, pohovka, tak tech 2,5 m sedis od televizoru minimalne. U 40" TV je pozorovaci vzdalenost nekde kolem 1,6 metru, tam je to proste pitomost z podstaty veci, presto ti vsichni cpou FHD. Aby to bylo jeste veselejsi, tak na tech 40" FHD televizorech lide ze 3 m koukaji na SD vysilani, ktere by na HD televizorech vypadalo lepe :-). Kazda navsteva mi zavidi obraz u meho lowend HD Panasonika, protoze na nem SD vypada lepe nez na FHD, nemusi se tolik prepocitavat a obraz vypada ostreji a cisteji. Mene je nekdy vice :-). PS3 hry na nem take vypadaji lepe.
No 1080p a 60 fps to nejde preto lebo konzoly proste na to nemajú dostatočný výkon.
eeeee: ona se dá dneska koupit ještě HD ready TV?? nějak to teď nesleduji ale pochybuji o tom. a pokud ano tak to bude nějá shit TV kterou bych si dal akorát tak na WC ;), jinak já beru FHD v dnešní domě jako samozřejmost ono pokud má někdo úhlopřičku 82cm tak se mu nedivim, že mu stačí 720p, ale u mé 149cm je to hnus v porovnání s 1080p. jinak já mám TV taky na filmy a tam je sakra poznat jestli je to 720p nebo 1080p........
Problem je multipatforma a že to bude i na old gen, ale že to nebude mit 1080, tak to jsem prekvapen. Uvidime, co prinese *R s GTA 5 [s6]
Zajimave kam se ztratili vsichni odbornici na rozliseni se svym ostrizim zrakem, kdyz ted mohou predvest svuj ostrovid a urcit, puvodni rozliseni techto obrazku preskalovanych na FHD: link
V ramci objektivity posuzujte na 24" monitoru ze vzdalenosti 1,4 m coz odpovida doporucene pozorovaci vzdalenosti 2,5 m pro 42" TV.
Myslim ze je z toho zrejme, ze pujde vic o tipovani nez co jineho. Ty rozdily jsou nevyrazne, nevyznamne, zanedbatelne. A presne takovy vyznam ma informace o rozliseni Watch Dogs. Je s podivem, jak nekteri lidi informaci o rozliseni nextgenovych her precenuji. Jde jim jen o pouha cisla na papire, neumi je vubec posoudit a predstavit si realny dopad techto cisel.
stillalive: to ze jsem nepochopil tvuj prispevek je ciste tva fikce a utkvela predstava. Predstav si, ze jsem neprehledl ani nezapomnel, ze jsi psal, ze tobe osobne je to jedno. Stejne tak mohu ja psat, ze jsi nepochopil mou odpoved, protoze ta se netyka toho co chces ty. Ne, ma odpoved neztratila na vyznamu.
A proc by ty FHD televizory museli byt dva? Proc to nevyzkouset na jednom s tim, ze si to prepnes? Protoze ten rozdil je zanedbatelny a bez primeho srovnani nevyzni? Proc cpat vykon do neceho, co poznam jen tehdy, kdyz si to poustim do dvou televizoru vedle sebe? To je presne to, co oznacuji za zanedbatelne rozdily. K ocnimu chodit netreba.
A to pomijim skutecnost, ze je 720p v nevyhode kvuli nutnosti preskalovat obraz. Zkus si zajit do obchodu ty sam a porovnej si stejny obraz na dvou stejne velkych TV, akorat jednu s HD a jednu s FHD obrazovkou. Tim vyloucis handicap preskalovaneho obrazu, a to teprve budes koukat, jak je FHD za tu cenu (1/3 vykonu) vlastne k nicemu. A jaka je hloupost, ze lide podlehaji marketingu a kupuji si FHD televizory, na kterych si pak nechavaji preskalovat SD a HD signal do FHD a jsou na tom ve vysledku hur, nez kdyby meli HD televizor. Upozornuju na to uz roky. Mozna to ted nekteri zacnou konecne chapat.
stillalive: Srovnávat inFAMOUS s Watch_ Dogs. To snad nemyslíš vážně. inFAMOUS otevřený svět jede v 1080p, protože je to o hodně menší svět, s o hodně méně NPC a postprocesy. Běž se podívat do prázdných ulic v inFAMOUS a pak se podívej na Chicago z Watch_Dogs, plné života. Když tomu nerozumíš, tak se prosím nevyjadřuj k vývijení her. Akorát sem píšeš sloh o 20 řádků s obsahem, který by se vešel do 5 řádků minimálně a myslíš si, jak tomu rozumíš. :D
next-co? tahle generace se 7-letým cyklem už nebude...aby byla nízká cena, tak se na můj vkus, šetřilo až moc...
PS: tvl, next-gen, který nevyužije mojí 6 let starou Bravii??? Ale třeba se to za 2-3 roky zlepší...
eeeee: trošku zvláštní názor na pozorovací vzdálenosti, takže když se divám na FHD ze 2,5m tak je to v pohodě ale když pojede hra jenom v HD tak se musím o půl metru posunout abych ten rozdil nepoznal.... já teda vím že jsi psal o TV a ne jen o rozlišení ale je to to samé...
eeeee: Ty totiž reaguješ na slovíčka v mém příspěvku, ale né na význam příspěvku. Přečti si znovu ten můj příspěvek, na který si tu prvně reagoval. Tím příspěvkem jsem nekonstatoval a ani neříkal co chci já a jasně jsem se vyjádřil, že mně osobně je to jedno, taky vzhledem k tomu, že FHD TV jsem dal pryč, ale vyjádřil jsem pochopení pro lidi, kteří to považují za standard, koupili si kvůli tomu obří FHD TV a stejně se u některých hrách svého standardu nedočkají. Nemyslíš, že najednou tvá původní reakce ztratila úplně význam? Jak jsem řekl, nepochopil jsi vůbec můj příspěvek.
A mimochodem víš jak mají v obchodech hezky vedle sebe puštěné ty televize? Pokud máš někoho známého v některé z obchodů, tak ho zkus poprosit aby vzal dvě konzole PS4 a každou zapojil do dvou úplně stejných FHD televizí. Hlavně musí být úplně stejné. Pusť do každé z nich přes PS4 úplně stejnou hru. Jednu hru spusť v 720p a druhou v 1080p. Určitě víš, že musíš do nastavení rozlišení v konzoli. Jestli neuvidíš rozdíl, tak si prosímtě dojdi na oční, jestli náhodou se ti nezhoršil zrak. Nějaké porovnávání obrázků tady na netu je bezvýznamné. Je potřeba jít a vidět to v praxi hezky vedle sebe. Viděl jsem jednou takto názornou ukázečku a víc nepotřebuji vidět. Netvrdím ale, že je to nějak zásadní pro hratelnost her, protože i slepý ví, že není.
Majsta: ano, myslim si, ze neznas skutecny rozdil mezi 720p a 1080p a nerozumis tomu o co vlastne jde. Viz tva legracni snaha odvozovat neco od rozdilu mezi KZ3 a KZ4. Vizualni rozdil mezi KZ3 a KZ4 neni primarne dan ruznym rozlisenim. Naprosto nesmyslne srovnavas jabka a hrusky. Pokud budes KZ4 sledovat na HD a FHD TV pri doporucenych pozorovacich vzdalenostech, budou ty rozdily zanedbatelne.
to ja i prestanu kupovat boty ,pokud neposlapou 60fps,lidi ,teda ehm ...probudte se uz[s14]
stillalive: utkvelou predstavu o idealni hre, kterou musi vsichni prijmout mas ty. Viz tva snaha mi zabranit mit a prezentovat vlastni nazor na tvou oblibenou hru, kterou navic nadsene cpes i do nesouvisejicich diskusi. Nikdo te nenuti se mnou diskutovat, klidne to prejdi, nebo mi chces i zakazovat, abych reagoval na to, co pises a propagujes? A kdyz doprdele nekdo porad muze psat, ze chce FHD, tak proc ja doprdele nemuzu psat, ze ho nechci? Ja FHD odduvodnene povazuji za spatny cil, ktery neprospiva konzolovym hram a je jim ke skode, navic se stava nesmyslnym predmetem hate vuci xboxu, takze se hodlam do diskusi o rozliseni zapojovat. A co se tyce otevreneho sveta, to neni nejaka binarni vlastnost ANO/NE a jeho vliv na vykon muze byt az radove jiny na zaklade komplexity tohoto sveta.
Se mi líbí, jak se tady loučí lidi s hraním a že nextgen stojí za prd, kvůli jediné hře, hmm, to je dost k smíchu, kdybych tohle měl udělat u mnoha jiných her na PS3 (GTA IV, RDR, Battlefield 3, ..), tak dneska hraju poker v hospodě.
Smiřte se s tím, že střeva konzolí jsou šedý průměr a konzoli kupujeme primárně kvůli tomu co tam je za hry. Osobně bych se nedivil, kdyby další díly ještě třeba trochu potunili. Vzpomínám si jak hnusné bylo GTA IV na PS3 a X360 a co dokázali vymáčknout z GTA V, stejně tak to bylo s Infamous 1 a 2 nebo z Uncharted 1 a 2. Tam rozdíly jsou patrné.
Mi příjdou požadavky na HW i u PC docela krvavé, takže jsem nakonec rád, že mám tu PS4, byť to budu hrát v 900p.
bosshunter78: Sice už nemám FHD TV, ale taky mi příjde ten život bez ní méněcenný. Kus provazu a silná větev vyřeší mé trápení :)
MAJSTA: Na jednu stranu ho chápu, ale na druhou stranu je to jako říkat milovníkovi přírody ať jí tolik nemiluje, vždyť je to krutá sviňa. I když bude mít pravdu, tak to pořád není žádný skutečný důvod to druhému rozmlouvat, nebo spíš vůbec o tom začínat.
Hrani pro me ztratilo smysl... loucim se tu s Vami a jdu na vlak zivot bez fullHD si nedovedu ani predstavit [s15]
Tak panove, muzete se predvest. Tohle link je trojity obrazek. Jeden je original, jeden prosel zmensenim a zvetsenim pres 792p a jeden prosel zmensenim a zvetsenim pres 900p. Sednete si jeden metr od 24" monitoru a hledejte mezi nimi rozdily. Schvalne jestli vubec poznate, ktery je ktery.
Je-li rozliseni hry 720p a vic, tak vybec nema smysl, aby se o nem mluvilo, natoz aby se kolem nej delalo takove drama, je to v praxi bezvyznamny parametr, ktery lidi stejne umi porovnat jenom na papire jako to cislo. Daleko vetsi rozdil v obraze, na prvni pohled viditelny, dela napriklad rozdilne nastaveni gamma krivky u PS a XB. A kolem nich se zadny flame nevede, protoze marketingova oddeleni se jim nevenuji. Nebudte ovce a nenechte se tim strhavat.
eeeee: Vůbec jsi nepochopil můj příspěvek. V druhé řadě mě tvůj názor na "koridor" nezajímá. Máš neustále utkvělou představu o ideální hře, kterou musí všichni příjmout, protože PÁN uživatel eeeee to říká. Spíš neustále říkáš jak by hra neměla vypadat a co by neměla mít. Dikuze s tebou mě už dávno přestali bavit. Viz. veškeré debaty kolem The Last of Us. Připomínáš mi některé ty intelektuály, který má za hloupé ovečky lidi jdoucí raději na film Transformers 3, než třeba na čisté drama Jagten (Hon). Ideálně by všem vnutil filosofický "Údolí včel". Tudy ale cesta nevede. Bojuješ proti lidské hlouposti na nesprávném místě. Stoupni si k popelnicím a naviguj lidi, aby třídili odpadky do správných popelnic a ještě hlídej popeláře, jestli to nehází do jednoho auta. Tam by tvůj boj byl mnohem prospěšnější než tady. Když někdo chce Full HD, tak doprdele ať si ho přeci chce. Proč to pořád musíš někomu rozmlouvat. Je každého věc co je pro něj důležité.
Mimochodem neběží Infamous: Second Son v 1080p při stabilních 30fps? Ten má též otevřený svět plus ty všelijaké efekty pro parádu.
eeeee mám ji 2,5m tvl se ti divim že to nehraješ na CRT, já neříkám že by grafika měla byt na ukor hratelnosti, vyhlazování, umělé inteligenci a tak podobně, já jen říkám že FHD by měl byt standart a není to o tom že by to ta konzole nedokázala, je to o tom že se jim stim nechce srát :)
fuckfanboys: nerozumim ti, ja uvadim, ze FHD na hry je plytvani vykonem. Myslim ze jsi muj prispevek pochopil presne opacne.
forrest: Ten obrazek je na nic. Kdyz uz chces udelat porovnani, tak ty mensi obrazky preskaluj na 1920x1080 a nech lidi, at si je prohlednou na 24" monitoru z 1,2 metru. Pak to teprve bude mit nejakou skutecne vypovidajici hodnotu.
Pánové a dámy, abychom se nehádali a dokázali si to představit v praxi: link
Rozdíl mezi PS4 a Xbox One verzí podle mě poznat nepůjde, ale rozdíl oproti FULL HD a 900p, resp. 792p poznat půjde...
Pánové a dámy, abychom se nehádali a dokázali si to představit v praxi: link
Rozdíl mezi PS4 a Xbox One verzí podle mě poznat nepůjde, ale rozdíl oproti FULL HD a 900p, resp. 792p poznat půjde...
Spravne cert vem nablyskanou grafiku hlavne hratelnost je nejdulezitejsi a stabilni framerate nez nejaky nacancany vizual[s12][s6][s4]
link :)
Jarda: 60" FHD televizor s uhloprickou 150 cm ma doporucenou pozorovaci vzdalenost 2,5 m. Kdyz to prepoctu na 900p, tak je to 3 m. Takze zalezi z jake vzdalenosti se koukas. Jestli mezi 2,5 az 3 m a vic, tak si toho opravdu ani nevsimnes, kdyz po tom nebudes patrat. Rozdil je minimalni.
Vysvetli mi, proc plytvat omezenym vykonem konzole na neco, ceho si ani nevsimnes, kdyz ten vykon jde pouzit efektivneji na neco, co bude pro tu hru prinosnejsi a videt mnohem vice. At treba vetsi dohled, lepsi textury nebo vetsi pocet objektu na obrazovce? Prece si zbytecne nebudeme mrvit hry jen kvuli tomu, ze marketing natlacil lidem FHD televizory, ktere nepotrebuji. Nekdy je potreba tu hloupost zastavit. A co se tyce UHD, tak to uz je vyslovene skoda slov. Nejlepsi televizor na hry je HD Ready, ten nabizi nejlepsi vysledky.
Tomíku, ono to asi stejně na WiiU nakonec nevyjde, podle těch zdejších komentátorů o pádu WiiU.. [s12]