Tomasz Gop: Na Xbox One je těžší dosáhnout 1080p, snažíme se o toto rozlišení
novinka•středa 23. dubna 2014•Martin Šmíd•

Zdroj: City Interactive
REKLAMA
REKLAMA
Tvoje reakce na článek
Galerie












Reklama
























novinka
Deborah Ann Woll: O God of War Laufey jsem věděla téměř deset let, kostka tam byla od začátku
novinka
Začíná se spekulovat o ceně hry Grand Theft Auto VI. Je možné, že si připlatíme
novinka
Jason Schreier: Hry PlayStationu nevydělaly na PC dostatečné množství peněz
novinka
V pátek při letecké nehodě zemřel jeden ze spoluzakladatelů Ubisoftu
novinka
CD Projekt RED: Ještě jsme se nevykoupili, snad si získáme fanoušky zpět se Zaklínačem 4
novinka
Lokální kooperace Halo: Campaign Evolved nebude vyžadovat PlayStation Plus
novinka
Závodní hru The Crew Motorfest si zahrálo přes 10 milionů hráčů
fórum
Think before you sleep
novinka
Podle analytiků by Sony mohla odložit uvedení své nové konzole
fórum
Nintendo Switch 2
Komentáře (46)
FuckFanboys: Je potreba si priznat fakt, ze XBO je podstatne mene vykonnejsi. Vyvojari tedy nutne musi nekde neco orezat. Maji tri moznosti. Snizit rozliseni, snizit framerate, snizit narocnost grafiky. K tomu prvnimu sahaji u XBO, je to nejjednodussi. Snizeni framerate by bylo jeste horsi. A predelani cele grafiky je moc pracne a tedy i drahe. A vlástne me napada jeste jedno reseni, psat hry na miru XBO a zahodit vykon PS4. To by davalo silnou vyhodu exkluzivnim titulum pro ps4.
scorpio: krásny sloh... ale o hovne a absolutne bez nádychu pravdivosti... az na to ze nieje momentalne čo hrat.... takže máš za 5
scorpio: ale ja treba vsechny remake odehrane nemam a radsi si je poridim na ps4 nez ps3, budou tam mit delsi zivotnost. A vzhledem k tomu jak se dobre prodavaj je po nich poptavka a byla by naopak chyba je nenabidnout. Me by treba potesil remake dark souls a vubec vsech her, ktere na ps3 hraju dlouhodobe a opakovane (sports champions napriklad), abych pokud mozno mohl mit u tv jen jednu konzoli.
El_Scorpio: já osobně jsem za remake rád. Poslední dva roky jsem na PS3 nehral a s chůtí si ty hry koupím až na PS4. Je třeba myslet i na spoustu nových majitelů konzolí, kteří si rádi zahrají prověřené pecky minulé generace na té současné. Je to v podstatě sázka na jistotu a já ji vítám.
Benjamin, ked argumentujes tym, ze Titanfall sa nepocita, lebo ho mozem hrat na PC v lepsej kvalite... tak to iste mozeme povedat o celej kniznici PS4, kedze zatial sa sklada hlavne z multiplatforiem. Ja som sa hral Tomb Raider Definitive Edition uz asi pred rokom a nepotreboval som na to PS4. To iste AC a mozme pokracovat...
Eeeee indie spominam preto, ze ludia slintaju nad vykonom a hraju sa veci co utiahla PS3 plus nezavislu scenu, ktora naozaj nepotrebuje vykon PS4 :) Co sa tyka remakov, tak ja radsej investujem cas a energiu do niecoho noveho a poriadneho, tak aby to to stare prekonalo a zabijem 2 muchy jednou ranou.
miky20: já jsem přece tu debatu, že na ps4 jsou JEN indie a remastery, zatímco na xone je spousta originálních her, nezačal. Pro upřesnění: Knack byl v bundlu, ne zdarma a MS přece hry bundloval taky.
miky: já vím, ale to nešlo nenapsat, soráč[s6]Ono je to tak, že ty máš dvě 100 gramový čokolády a já jednu 200 gramovou a krásně se hádáme kdo je na to líp[s6] Je prostě potřeba vydržet do E3, pak nás do konce roku zahrnou parádníma hrama a my si v pohodě najdeme jiný důvod proč se hádat[s6]
když je v balení nějaká hra, tak to nikdy není zdarma, za ty roky v obchodě o tom něco málo vím:-)
Že já furt odpovídám...:D
Stinky: já ale ty cvičení nepočítám, Knack byl často balenej zdarma + XBox je ve 13-ti zemích a v USA se rozhodně prodalo víc Ryse, než Knacka . Ale máš pravdu, oba ,,tábory" budou mít skvělé hry, však PS později dokoupím, stejně jako minulou generaci:).
miky20: nezlob se, ale je tam třikrát cvičení, jednou Forza, které se prodalo asi o 200 tisíc kousků víc, jak podle vás naprosto neprodejného Knacka a Ryse, kterého se neprodalo ani tolik, co toho Knacka, takže taky žádný brutální nářez, stejně jako na PS 4, prostě si budeme muset oba tábory počkat na druhou půlku tohoto roku, ale ty vánoce budou parádní[s6]
danik_cz to ti jenom dopočítá do 1080p ale realita je jinde, nedělám si srandu :) fakt to jede v 900p na PS4. Podle krabiček se nemůžeš řídit, to by pak 90% xbox360 her jelo v nativních 1080p :D
Tady clovek rozklikne novinku a pod "kazdou"se resi neco jineho:)V lepsim pripade,ze na PS4 nejsou hry a na xku prehazujou aaa pecky vidlema.A samo ze bjelduv post si kazdy vysvetluje a pocita jinak.
A co se tyce clanku, je to pitomost. Neni nic samozrejmeho na tom, ze chteji sidit framerate na ukor grafiky. Hry tu jsousnad primarne na hrani a ne na koukani. Na prvnim miste by tak mela byt hratelnost a tedy i vysoky stabilni framerate, zajistujici plynulost a citlivou odezvu na ovladani. To ma daleko vetsi smysl nez nejaky efekt ci par pixelu navic.
scorpio: kdybys neodsuzoval indie hry, tak bych s tebou i souhlasil, dulezite jsou hry, nikoliv vykon. A za sebe rikam, lepsi remake dobre hry, nez spatna novinka. Neres vykon ani puvod her, res jejich kvalitu. Na ps4 je dobra nabidka velmi dobrych her a casto v lepsim technickem provedeni nez na xboxu, proto se jeji nakup vyplati.
Benjamine link posuď sám. 10 exkluzivních her jen na Xbox, nepočítám PC ani časovky. Tím bych to uzavřel, už je to otravný.
Scorpio: z tvého pohledu? No každý má naštěstí jiný pohled. Nevyjmenoval jsi mi ty exkluzivní hry, co má xone, tak je shrňme: DR3? Technologické demo Rise? Forza, které je hoší než předchozí díl na X360? Žádná z nich není nijak extra vysoce hodnocená. Titanfall počítat nebudeme, ten si můžeš zahrát na PC v lepší kvalitě. Tak co tam vlastně máš?
Řešite sračky, vyjde DegešX 12 a vypadnou vám bulvy. [s6]
Benjamin, staci ked ti zdelim, ze PS4 ma z mojho pohladu az 2(!) exkluzivne hry - Killzone a inFamous. A popravde, podla mna ani jedna znacka nepatri spomedzi tych 1st party co SONY ma za tie uplne TOP. Najlepsie hry, ktore clovek na PS4 moze hrat su Tomb Raider, Diablo a mozno Assassin's Creed. A to su hry, ktore vysli na uplne kazdej platoforme vratane PC, cize vyhadzovat 400 euro kvoli tomu nema zmysel. SONY ma tradicne slaby softwarovy start. A to aj mnoho nezaujatych majitelov priznava, ze im PS4 chyta prach.
Microsoft mozno namiesto plytvania casu na "remakoch" 2 rokov starych hier, ktore beztak vyzeraju dobre aj v 720p radsej investuje cas do novych hier.
Scorpio: "K čomu je PS4 výkonnejšia, keď na nej hráte iba jemné HD remaky PS3 hier + indie scénu? Xbox má vlastné hry" Můžeš nám ty vlastní hry vyjmenovat a sdělit nám o kolik jich je více než na PS4? Indie hry + remaky z PS3 jsou navíc, nikoliv "iba". Kdyby měl MS takové pecky, tak ty remaky udělá také.
Komentář byl uzamčen
Příspěvek porušuje pravidla komunity.
Heh, tak ja sa nebudem vyjadrovať k herným vývojárom - nie som vývojár, neviem ako to prostredie funguje ale laicky si myslím, že keď môj mainstreamový PC nemá s FullHD problém, nemôže mať ani ten next-gen. Každopádne pre tých ľudí, ktorí si kúpili PS4 a doteraz neustále slintajú nad jej výkonom... Ja sa vám len smejem [s6]
Neviem koľko máte rokov, ale kedysi dávno, v dobách kedy ešte neexistovali DLC ani mikrotranzakcie a FPS hry mali singleplayerovú kampaň dlhšiu ako 3,5 hodiny prišla na trh jedna konzola ktorá sa volala, že PlayStation 2. A táto PlayStation 2 bola najslabšia z celej svojej generácie (ak nepočítame Dreamcast, ktorý ale nedostal poriadnu šancu sa ukazáť). Nintendo GameCube aj Microsoft Xbox boli výkonnejšie konzoly a na mnohých hrách to bolo aj vidieť (ako príkad si skúste pozrieť videá z Dead or Alive 2). V tých dobách však nikto nerišiel nikoho výkon. Aspoň čo si ja pamätám. Riešili sa hry. PlayStation 2 ako najslabšia konzola ponúkla najlepšie hry a jasne vyhrala... A tu mi napadá táto paralela... K čomu je PS4 výkonnejšia, keď na nej hráte iba jemné HD remaky PS3 hier + indie scénu? Xbox má vlastné hry a pokiaľ by to takto pokračovalo, PS4 môže byť aj 100x výkonnejšia a nič to nepomôže. Poznám SONY dosť na to, aby som neveril jej prázdnym sľubom a verím len tomu, čo vidím a je vonku. A momentálne by som majiteľom PS4 odporúčal byť ticho a šúchať nohami, lebo o nejakých solídnych exkluzivitách (zatiaľ) ani nechyrovať...
miky20: udělat hru v 1080p na PS4 umí udělat kde jaký jouda. EA je jak dceřiná společnost MS, tak co od nich můžeš čekat[s6]
Krox: no ty bys tu nezaujatost mohl učit.
Najdi si lepší seznam.
Danik: link ;-)
1080p je jen na PC.
bjelda: si borec, tohle zjištění musí být pro některé krutější, jak Kramného prodlužka[s6]
aby ste sa už raz neposrali z týchto nekonečných debat o hovne blbci...
Tolik k hrám na obou konzolích link Hotové,skončené.
Já mám PS4 a zatím jsem to množství exkluzivit moc nepocítil, když mám asi 9 her, z toho 4 jsou multiplatformní, nepočítám indie srance jako Mercenary Kings, co mi Sony vnutila v PS+, furt čtu o velkém množství PS4 her, ale zatím vídím, že jaro a léto bude jen Bound by Flame, Child of Light a FF14
Pááánečku na PS4 toho ale vyšlo, a hlavně 70% z toho jsou indie hry :)
Krox_ tím bych se moc neoháněl :) .. "každej kdo není zaujatej" :D :D
tak ty sračky mel dal ... každy kdo neni zaujatej vidi že PS4 ma exkluzivitek daleko vic než Xbone
xbox článok a miky zasa oroduje:D:D ach jaj :D
Krox: ten seznam je s chybama typu není tam třeba Kinect Sports, Fighters Within, Gearsy, Fru atd atd.
Below bude i pro PC, PS4 atd....
Není to žádnej oficiální seznam od IGN, každej tupec tam může něco připsat.
Pokud reaguješ na můj poslední příspěvek, tak sem psal ,,exkluzivity teď".
A ne, hubu držet nebudu.