Konzolista.cz

The Evil Within – PS4 vs. Xbox One

novinkaúterý 21. října 2014Martin Šmíd
Hlavní obrázek článku: The Evil Within – PS4 vs. Xbox One
DigitalFoundry si v předchozích dnech posvítilo na nedávno vyšlý horor The Evil Within, no a zde jsou výsledky. Do testu se samozřejmě dostaly verze pro nové konzole, které mají poměr stran 2.40:1 pro filmovější zážitek. Každopádně PlayStation 4 verze běží v rozlišení 1920x768 (rozlišení bodů odpovídá 1080), Xbox One poté v nižším 1600x640 (rozlišení bodů odpovídá 900p). Podle DigitalFoundry není na PlayStationu 4 lepší jen rozlišení, ale i obraz je ostřejší a není tolik rozmazaný, jako u Xbox One, navíc engine má na konzoli od Microsoftu menší problémy se synchronizací hry a pozadí, což má za následek menší zadrhávání obrazu. PlayStation 4 verze má zase problémy s dekódováním textur, takže dochází také k občasnému zadrhnutí, ale to není tak časté, jako u Xbox One verze. Níže naleznete srovnávací videa.
REKLAMA

Tvoje reakce na článek

Načítání...
Pro hodnocení článku se musíte přihlásit

Galerie

Komentáře (13)

Přidejte svůj názor do diskuze!
Pro přidání komentáře se prosím přihlaste.
vewercak
vewercak #MARTYRS

soky mas pravdu jsem krapet divnej hraju 24 let jenom na ps3 sem paril pres 300 her tak nic neres mas co dohanet

Predicktor soky
Predicktor soky #Old shatterhand

Digestoř nečte články, ale jen nadpisy a pak už jen bezdůvodně napadá všechny okolo a brání srdnatě xbone. Jinak hra je taková trošku nudná ale dám ji ještě šanci. Tohle ovšem považovat za hororový žánr nejde. Pokud někomu zůstane tohle v hlavě celý život, tak je nějakej divnej, nebo asi moc mladej .)

vewercak
vewercak #MARTYRS
👍1

tak tuhle hru budu mít v hlave do konce zivota

mik5cz
mik5cz #11.1 sound

Koukal sem na srovnání i s pc, ps4 ikdyž dopadla líp tak se škube jako kráva, škoda poač na next-genu rok po vydání by to mohlo šlapat líp

SpawN
SpawN #Sony

Kdyz to tady tak ctu, tak premyslim jestli to mam vubec koupit

Speedyredy
Speedyredy #SpeedyRedy

By mě zajímalo, proč tam jsou ty dva černé pruhy. Filmový zážitek? To se mi nějak nezdá :-/

Frenky7
Frenky7 #Kafe

MARTASLJ: Takže to hraješ na pc? Na jaké sestavě?

MARTASLJ
👍2
👎2

Táto hra je dobrá, len odflákli optimalizáciu na každej platforme a priznám sa, že ak by som to mal hrať na konzole tak by som dostal infarkt z tých čiernych pruhov. Čím vyššie rozlíšenie dal človek tak tým väčšie čierne pruhy, no našťastie PC moderi sa o túto hru na PC "ZADARMO" postarali a odstránili ako tie otrasné čierne pruhy, ktoré zaberali veľkú časť obrazovky tak aj ten lock 30fps.

J3Ns
👍2

Id Tech 5 je skandální engine. Do dnešního dne není OFICIÁLNÍ oprava pro první vlaštovku této slávy (RAGE) a ti šťastnější(hlavně majitelé NVIDIA) mají možnost si to laicky řečeno přeprogramovat čímž se situace zlepšuje tzn. furt je to bída ale tolik to nesere :) RAGE jsem svého času kupoval (PS3) natěšeně jako novinku za plnou pálku a za mojí hráčskou kariéru je to jediná hra co jsem úspěšně/dost drsně v obchodě reklamoval. Ten pop-in textur to bylo něco neskutečnýho...

Wolfenstein měl svoje slabší chvilky ale fungoval dobře...teď tahle hrůza.

Evil Within vypadá výborně protože má fantastickej Art Design ale technicky je to absolutní katastrofa! Na pozadí ta hra OPRAVDU nepočítá žádnej NEMESIS systém alá Mordor + filmovej ořez + kvalita MNOHA textur + animace navazujou jak v dobách ps2... není jedinej důvod proč by tuhle hru neutáhla i PS3/Xbox360 v 60 FPS než totální lenost! Posranej RAGE se na konzolích hejbal v 60 FPS! Osobně když hraju na TV tak 30fps lock občas dokonce upřednostňuju (TLOU) takže nejsem nějakej hnidopich z královské PC rasy ale ať to sakra nějak vypadá! Evil Within je rozmázlá kejda co ani 30nedrží...rok 2014 pánové...

Frenky7
Frenky7 #Kafe

Atmosféra TEW je dočista pohlcující a hratelnost i game design jsou na velmi vysoké úrovni. Škoda jen těch zbytečných technických chybek s optimalizací. Osobně bych změnil o FOV, aby nebyl pohled při míření First Person. Za tyhle věci mám chuť napsat petici :)

risix
👎2
👍1

Klasika,jenom "trochu" výkonější .

PoliteAura84

martin.cernuska: Velký souhlas s tebou chlape! Já moc horůrky nemusím, ale tenhle počin za to stojí.Hra mě baví a myslím, že dlouho nepustí!

razi
razi #Ps4
👎6
👍2

obě jsou hrozné oproti pc

Související články

Nejčtenější články