Studio Raccoon Logic kritizováno za malou rozmanitost zakládajících členů

novinka  94
Martin Šmíd, 12. 8. 2021 12:36
Včera jsme vás informovali o založení nového studia Raccoon Logic v kanadském Montrealu. To založilo několik bývalých vývojářů studia Typhoon, které patřilo Googlu a bylo začátkem letošního roku zavřeno. Vývojářům se navíc podařilo od Googlu získat práva na značku Journey To The Savage Planet, takže do budoucna jim nic nebrání v tom, aby vytvořili druhý díl. Než se ale budou moci pustit do práce, musejí vyřešit jednu velkou nepříjemnost. Studio se totiž dostalo pod palbu kritiky za malou rozmanitost zakládajících členů.

Jak si můžete všimnout na fotce, studio založilo dvacet bílých mužů, takže chybí zastoupení žen nebo barevných lidí. Toho si hned všiml třeba novinář Jason Schreier a poukázal na to na twitteru. Alex Hutchinson, jenž dříve pracoval ve studiu Ubisoft Montreal (režisér Far Cry 4 a Assassin's Creed 3), na to odpověděl, že Jason Schreier jen trollí, takže se snažil celou věc zlehčovat, ale moc si tím nepomohl. Schreier to myslel vážně a hned dodal, že nedávno do podcastu pozval i ženu, což ho následně zlepšilo. Pointa je v tom, že více různých pohledů může zlepšit samotný produkt, alespoň hypoteticky. 

Do diskuze se zapojil i Mitch Dyer, jeden z videoherních veteránů. „Najal jste spoustu lidí, s nimiž rád spolupracujete. Přeji vám vše nejlepší do otevření vašeho studia. Kdybych ale viděl, jak šéf mého studia obviňuje novináře a dělá si srandu o něčem, co je pro mě a můj tým skutečně důležité, necítil bych se v takovém studiu bezpečně,“ napsal. Následně se Hutchinsona zeptal, proč na fotce zaměstnanců není jediná žena. „Naše producentka Noemie se nemohla vrátit z Mexika kvůli Covidu," odpověděl Hutchinson.

Animátorka Lindsay Thompson ze studia Insomniac Games na twiteru poznamenala, že takové prostředí vede k tomu, že se ženy a menšiny cítí nevítaní, izolovaní a zranitelní. I vzhledem k současné situaci ve videoherním průmyslu, kdy je třeba Activision Blizzard vyšetřován za šílenou kulturu, se nezdá, že by komentář Schreiera byl jen trollením. Hutchinson je ovšem znám pro své kontroverzní komentáře. V minulém roce třeba řekl, že by streameři měli platit za streamování her vývojářům, což je postoj, který nezměnil. 

Zdroj: playstationlifestyle.net

Komentáře