Studio Platinum Games by mohlo ukázat hru s pracovním názvem Project GG příští rok

novinka  6
Martin Šmíd, 20. 7. 2022 14:39
Tento týden studio Platinum Games oznámilo, že se novým vice prezidentem stává Takao Yamane, jenž dlouho působil jako generální manažer Nintenda. Při této příležitosti přinesl japonský magazín Famitsu článek věnovaný studiu Platinum Games, který obsahoval i rozhovory s několika vývojáři o budoucnosti. Mezi nimi byl i Hideki Kamiya, který v současnosti režíruje hru s pracovním názvem Project GG, o níž jsme poprvé slyšeli začátkem roku 2020. Má jít o akční hru, která má zakončit jakousi trilogii her se superhrdiny studia Platinum Games, kam patří i Viewtiful Joe a The Wonderful 101. Hned na začátku rozhovoru byl proto na ní dotázán.

 „V současnosti vám o hře nemohu nic říci. Mohu mluvit pouze v abstraktní rovině. Myslím si, že by nikdy nešlo o hru takového rozsahu, pokud by to bylo jen na mě. To, jak moc jsme hru rozšířili od oznamujícího teaseru, mohou ambice Atsushiho Inaby (generální ředitel Platinum Games,“ říká Kamiya. Na otázku, zda jde o typickou akční hru studia Platinum následně Kamiya dodal, že jim bude podobná v tom, že se točí kolem jedné základní herní mechaniky, ale nepůjde pouze o akci. „Kdybychom hru vyráběli v původní podobě, pravděpodobně by šlo opět pouze o akci, jako tomu bylo doposud. Inabovy ambice však vzaly za své a hru značně rozšířily. Takže tato hra nakonec nebude jen akční.“

Následně bylo v článku dodáno, že hra bude pravděpodobně představena příští rok v létě. Do té doby o ní neuslyšíme. Studio Platinum Games má dle článku ve Famitsu rozpracováno několik menších i větších her, které bude samo vydávat nebo je připravuje ve spolupráci s velkými vydavateli. Jednou z nich je i akce Bayonetta 3, která vyjde koncem října exkluzivně pro konzoli Nintendo Switch. 

Zdroj: VGC

Komentáře