Konzolista.cz

Studio Deviation Games podle očekávání končí, pracovalo na live service hře pro PlayStation

novinkasobota 9. března 2024Martin Šmíd
Hlavní obrázek článku: Studio Deviation Games podle očekávání končí, pracovalo na live service hře pro PlayStation
V roce 2020 dva veteráni Call of Duty série Dave Anthony a Jason Blundell oznámili založené vlastního studia Deviation Games. O rok později byla oznámena velká spolupráce se Sony Interactive Entertainment, a to na nové velké značce pro PlayStation 5 a PC. Podle všeho mělo jít o multiplayerovou sci-fi střílečku. V tu dobu se zdálo, že jde vše podle plánu. O rok později byla dokonce otevřena pobočka v Kanadě a studio nabíralo nové a nové vývojáře. Jenomže koncem roku 2022 se zřejmě začalo vše hroutit, protože studio opustil jeho spoluzakladatel Jason Blundell, no a v polovině roku 2023 bylo oznámeno velké propouštění, které bylo výsledkem zrušení hry, která vznikala ve spolupráci se Sony. O práci mělo přijít až 90 zaměstnanců (ve studiu mělo pracovat přitom jen kolem 130 vývojářů).

Dnes bylo oznámeno, že studio kompletně končí, což bylo něco, s čím se asi v posledních měsících bohužel počítalo. „S těžkým srdcem oznamujeme ukončení činnosti studia Deviation Games. Chtěla bych celému našemu týmu vyjádřit velkou vděčnost. Děkuji vám za vaši tvrdou práci, nasazení a přínos pro studio Deviation; jsem nesmírně vděčná za možnost pracovat s každým z vás,“ oznámila Kriste Stull na svém Linkedin profilu. 

Zdroj: TZ
REKLAMA

Tvoje reakce na článek

Načítání...
Pro hodnocení článku se musíte přihlásit

Komentáře (15)

Přidejte svůj názor do diskuze!
Pro přidání komentáře se prosím přihlaste.
StepoBella
StepoBella #Guardian

@ΛNĐ3RLΛ: SONY má hlavně Destiny. Což je mnohem větší dojná kráva. Teď Helldivers.. no stačilo. Teď zase to co umí nejlépe.

Vždyť můžou místo přešlapu s Live service hrami radši oživit pecky jako Resistance,Killzone,Motorstorm...a další značky co mají.

Hlavně nedělat remaky ale nové díly. K tomu nové značky a zase by bylo líp.

Jo ještě vyhodit Hermana Hulsta. Dosadit tam zpět Yoshidu a překecat Shawna Laydena, že Jimbo už je pryč.. že se zase může vrátit 😄

dr_chaos 👑
dr_chaos 👑 ##jeSuisMC

Heřmínek čistí firmu od Jimbovo nápadů 😃

QaiGonJinn12
QaiGonJinn12 #LV-426

Vyhlašuju boj! My vs live servis hovno na talíři. Je to jen pouhá ubohost jak z dětí udělat gamblery. Valká bude brzy. Protože aby nefachčenka směřovali jen rozeštvávání lidí to teda ne! Tvé postavení na základce bude určovat tvůj skin ve Fortnite? Hnus hnus a podpora uchyláren! Sony jede number one.

Jakub Andreas
Jakub Andreas #Totální borec 💙
😁1

Helldivers si bruslaře maže na řitní otvor ❤

Uzbek

@Brusle🛼: o to se pokoušelo Halo Infinite a vydrželo jim to 2 roky. A to je ten multak fakt super hrál jsem ho pár měsíců.

Killzone není ani zdaleka taková značka a nevím jaký obsah a v jakém množství by tam musel téct aby si to udrželo hráče. Nikdo zatím nedokázal v live service dohnat tempo COD a Fortnite.

Věřím že třeba Palworld je mohl následovat ten strat byl naprosto bezkonkurenční ale nemají obsah. Prostě každý koho to bavilo dal za 3 týdny všechny bose, dosáhl maximální úrovně a co pak.... Čekat půl roku nebo déle na obsah, tohle zabilo Halo infinite 🤣

VenoM

Live service hry... já to říkal, tohle není dobrej nápad. A taky že nebyl.

꧁༒♛Makléř♛༒꧂
👍1

@ΛNĐ3RLΛ: helldivers zdechne kdyz je to jen pve. Nejakou PvP mp hru co se bude hrat dlouhe roky by Sony potrebovala. Treba killzone s dostatecnou peci venovanou prave MP casti, nebo klidne standalone mp killzone

RedBird
👍6

Bude to trvat ještě hodně dlouho, než jim dojde, to co obyčejní hráči dlouho vědí?

Vždyť by stačilo udělat obrovskou reklamní kampaň s ksichtem Hellgasta na návrat Killzone série, udělat v ní masivní balík multiplayeru + free2play battleroyal. A z nebe by jim pršely dolary spoustu let

BenjaminL
BenjaminL #Fuck off
😁4

MP scifi střílečka 🤦🏻‍♂️ Něco ještě víc bez nápadu by tam nebylo?

Uzbek
🤮1
👍1

To je ten rozdíl mezi propouštěním MS a Sony. MS zatím žádné studio od akvizic nezavřel a ani neutnul penězovody těm co pro něj dělají hry.

Každý věděl že je kravina dělat 13 live service her. A teď když se konečně jedna chytla řežou ostatním větev.

patriot

@ΛNĐ3RLΛ: Nejenom tu, také Destiny ?

ΛNĐ3RLΛ
ΛNĐ3RLΛ #無限で、恐ろしい自由。
👍13

Odteď si jen přeji, aby imerzivní singlovky jako je Stellar Blade a Ronin prodaly ranec, aby Sony zase připomněly, kde je a vždy bylo její místo. Snad i ten Rebirth bude nakonec velký úspěch pro všechny strany.

Jednu dojnou krávu navíc už teď mají (Helldivers 2), tak proč pokoušet štěstí s dalšími rizikovými projekty? Možná ještě ten Horizon MMO by mohlo zabodovat, ale moc tomu nedávám.

Mr. Tky

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Repair Dunk
Repair Dunk #Repair Dunk
👍3

Taky slušný 🙈 Založit, nic nedodělat a zase zrušit😕 bohužel no...

FreeGoro
FreeGoro #M1TV ytube
😁1

Demolition games