Sony zablokovala hráči účet, který měl pojmenovaný podle svého jména

novinka  98
BarackObama, 28. 6. 2016 20:10
Velice smutně působí příběh mladého hráče z dálného Východu, kterému Sony zablokovala účet jen pro jeho přezdívku, která není vulgárního ražení a obsahuje jen skutečné jméno vlastníka, protože nám tak všem připomíná, že politická korektnost dokáže zarýt svoje pařáty i do takových banalit, jako je pouhý název herního účtu, který nic nehlásá, nikoho neohrožuje ani nenapadá. Ba co víc, je to i nepěkná vizitka velké korporace, jakou Sony bezpochyby je, která by měla přehodnotit některé svoje postoje k zákazníkovi jako takovému a především nezapojovat svoje týmy manažerů do akcí, které očividně nemají tak dobře "naštudované", jak by někteří se asi domnívali.

A co že přesně jde v této kauze? Šestadvacetiletý hráč arabského původu se totiž jmenuje Jihad Al-Mofadda a jeho účet obdobně tak, respektive iJihad, který se mu Sony po dlouhých sedmi letech, kdy si hráč účet vytvořil, rozhodla teprve tento rok v červnu zabavit. Bez udání důvodů mu PlayStation Network poslal jenom odmítavou reakci, která tvrdila, že je jméno v rozporu s podmínkami pro užívání služby a že ho bude třeba změnit. Mladík tak neměl přístup k žádným ze svých digitálně zakoupených her, aniž by věděl přesně proč. Muž rovněž upozorňuje, že jeho jméno je symbolem vznešených účelů a že jeho negativní smysl obdrželo teprve nedávno ve spojitosti s teroristickou organizací Islámský stát, od které se samozřejmě distancuje, každopádně v první reakci zaměstnanec Sony změnu přezdívky nabídl.

Po několika dalších e-mailech, odeslaných na podporu, však Jihadovi přijde odlišná reakce od odlišného zaměstnance zákaznické podpory, který pro změnu začne tvrdit, že zablokování je trvalé a bude si proto muset založit nový účet, čímž tak ale přijde o kompletní digitální knihovnu a všechny data s ní spojené. K celé kauze se později vyjádřilo britské zastoupení PlayStation divize, které rozhodnutí potvrdilo, čemuž tak dodalo pouze finální třešničku na dortu, tvořeného ze vztyčeného, velkého prostředníčku, který jasně ukazal svému dlouholetému zákazníkovi, co si o něm a jeho legálně vytvořeném účtu a legálně zakoupených hrách vlastně myslí. Později celá událost začala nabírat rychlý spád, kdy o případu informují média a především světové weby, které donutí Sony po velké medializaci se zamyslet nad svým konáním a nabítnout tak původní řešení. Tedy, že přezdívku si změní a účet mu zůstane, což samozřejmě ale nezůstane "bez trestu" v podobě ztráty všech trofejí, problémy s žebříčky nejlepších hráčů/skóre a taky při komunikaci s hráči ze seznamu přátel.

Zdroj: Kotaku.com

Komentáře