Sony se dle nových nabídek práce připravuje na cloudovou budoucnost

novinka  32
Martin Šmíd, 12. 4. 2023 14:29
Sony řadu let provozovala cloudovou streamovací službu PlayStation Now, která je nyní součástí předplatného PlayStation Plus Premium. Zdá se, že Sony bude chtít do budoucna rozšířit cloudové hraní, na což poukazuje zhruba 22 nových nabídek práce, souvisejících s technologií cloudových her. Jedna pracovní pozice se pak týká osoby, která bude vyvíjet a dodávat strategickou vizi pro streamování cloudových her na PlayStationu. „Jste průkopníkem v oblasti cloudových streamovacích produktů? Pak pravděpodobně souhlasíte s tím, že cloudové hraní je na cestě stát se významnou součástí herního průmyslu,“ stojí v popisku jednoho z dalších inzerátů, jenž hledá ředitele produktového managmentu pro cloudové hraní.

 „Jako člen skupiny Future Technology Group (FTG) společnosti Sony Interactive Entertainment budete mít příležitost stát v čele revoluce v cloudových hrách. Skupina FTG stojí v čele vývoje videoher v konzolové kvalitě na jakémkoli zařízení,“ stojí pak v nabídce většiny inzerátů. Je třeba zmínit, že skupina FTG stojí i za vývojem VR headsetů Sony, ovladačů i třeba AI GT Sophy pro Gran Turismo. Většina nových nabídek práce se ale soustředí hlavně na cloud, kterému Sony očividně věří a chce se na tuto technologii do budoucna zaměřit o něco více, než tomu bylo doposud.

Zajímavostí je, že v nabídkách práce se zmiňuje i spolupráce Amazonem. Hlavně z toho důvodu, že v roce 2019 oznámila Sony spolupráci s Microsoftem na vývoji budoucích cloudových řešení pro herní a další streamovací služby. Jestli z této spolupráce nakonec sešlo, zatím nevíme. V poslední době si ale Sony Microsoft v mnoha věcech konkurují, takže by to ani nepřekvapilo.

Zatím se nezdá, že by Sony chtěla v brzké době spustit novou herní cloudovou službu, ale v budoucnosti se to vyloučit nedá. Ostatně nedávno jsme se dozvěděli o údajně připravovaném handheldu s pracovním názvem Q Lite, do něhož má být možné streamovat hry skrze Remote Play konzole PlayStation 5. Jenomže už nyní se mluví i o tom, že by Sony mohla tento handheld v budoucnu využít i pro streamování her z cloudu. Ostatně by tomu nemělo nic bránit, když jde o zařízení vyžadující připojení k internetu. 

Zdroj: The Verge

Komentáře