Konzolista.cz

Sony: PS4 má potenciál být stejně úspěšný jako PS2

novinkačtvrtek 15. května 2014Martin Šmíd
Hlavní obrázek článku: Sony: PS4 má potenciál být stejně úspěšný jako PS2
Sony včera vydala svoji zprávu ke svým finančním výsledkům za poslední rok, k níž se nyní vyjádřil Kenichiro Yoshida pro investory. Nejprve se samozřejmě omluvil za ztráty, ale také zdůraznil, že Sony je uprostřed agresivní restrukturalizace, kterou se připravuje na budoucí růst. V tomto roce bude restrukturalizace pokračovat, ale Kenichiro Yoshida věří, že povede ke světlé budoucnosti. Během svého proslovu zmínil, že konzole PlayStation 4 si vede nad očekávání dobře a ztráta způsobená výdaji na její propagaci se v letošním roce promění v zisk. Více jak polovina majitelů nové konzole má předplacenou službu PlayStation Plus, což přinese Sony také nemalou částku, navíc zmínil, že PlayStation 4 má velký potenciál, aby zaznamenal podobný úspěch, jaký předvedl PlayStation 2. To je určitě zajímavé tvrzení, zvláště když éra druhého PlayStationu je považována za zlatý věk pro Sony. Uvidíme, jak to bude v následujících měsících, zvláště po několika dalších otočkách ze strany konkurence. Zřejmě nás čeká na E3 pořádná válka o zákazníky, z čehož budeme těžit my hráči.
REKLAMA

Tvoje reakce na článek

Načítání...
Pro hodnocení článku se musíte přihlásit

Galerie

Komentáře (42)

Pro přidání komentáře se prosím přihlaste.
jorici

Ps2 malo konkurenta nevladlo uplne ale teraz je ina doba kde sa snazija vitrieskat vsade peniaze ako na priklad bazarove hry co sa snazili z MS tiez dake prachi ale na stastie ztoho opustili a sony mal by tiez dal keby ne mal konkurenta to je jeden prikladom.

Speedyredy
Speedyredy #SpeedyRedy

Dle mě oživil konzolovou scénu právě Microsoft, který nepřímo umožnoval hráčům snadno kopírovat hry na DVD, rozjel ve velkém DLC obsah, zavedl achievmenty, zpoplatněné online hraní atd. Mě osobně vadí, že je většina dříve originálních her postavena na mainstreamu, tj. QTE, cover systému a jeho nepříliš zdařených modifikacích, XP levelování, dále možných mikrotransakcích atp. Konzole a jejich budoucnost asi těžko předpovíme, určitě bychom si ale měli uvědomit, že vytvořit dnešní AAA hru je daleko více nákladné a časově náročné, nežli v letech 2000-2005, tak jak tomu bylo v případě PS2. Přihlédneme li k dnešní ekonomické situaci, domyslíme si, že to není skutečně tak růžové. Osobně držím palce konzolím všem, těší mě vzestup hororových probíhaček typu Slenderman, Outlast či Alien Isolation. Prozatím je nová generace konzolí skutečně tak trochu chudá. Věřím že za rok, bude vše trochu více růžovější. Chtělo by to nějakou super pecku vytvořenou pouze pro next-gen. Současné hry jsou spíše jako X360 hry ve full detailech na PC, které ale nestojí 20 tisíc. Dnešní next-gen konzole vidím spíše jako kompromis mezi kvalitou a cenou. Uvidíme :-)

Speedyredy
Speedyredy #SpeedyRedy

Harnet: v době kdy vládla PS2 nebyla taková finanční krize, nebylo rýžováno na členství, DLCčkách atp.

Predicktor soky
Predicktor soky #Old shatterhand

Zafata: Jestli v tom vidíš něco zábavného, tak je to smutné.

Banan
👍2

PS4 se rozjíždí a já už vyhlížím nástupce :D

Harnet
Harnet #SONY
👍1

Jorici SONY s PS2 taky vladla sama a nezdalo se mi, že to nebylo zdrave [s8]

Drakersss
Drakersss #❇RHCP❇

Fanda: Nevím zda ti to nedocvaklo ale já si to ohledně her zatím nemyslím [s14] ale máš pravdu pokud mluvíš o budoucnosti [s16].

Predicktor soky
Predicktor soky #Old shatterhand
👍3

Sony nejvíc poškodilo čekání na PS3 spousta dutohlavů nevydržela a koupila xbox s DVD a výrobní vadou, ale ani 6x výměna rrod konzole je neodradila a jeli na xcrapu dál.. Samotný ms také poškodil herní trh jeho restrikcema třetích stran, lživými informacemi a spoustě tolarů nacpaných tajně do správných kapes. Samozřejmě svou roli sehrál i slabší hardware xcrapu 360 a to možná i v této generaci pocítíme, jakmile dorazí tolary z office a win a vypustí se do herních studií.

Drakersss
Drakersss #❇RHCP❇
👍1

Na fandu nereagujte je to zbytečné [s14].Netroufnu si tvrdit zda se vyrovná Ps2 nebo ne čas vše ukáže.Já sám se chystám koupit Ps4 až na něm bude více her.

bf333
bf333 #Ravens
👍2

Jde videt ze situace Sony fandu opravdu nezajima[s6]

Stinky Johnny
Stinky Johnny #Kup si GP
👍3

Prodejem rýžovarů Fanoušku[s6]

jorici

Ja dufam ze bude ps4 aspon podomne uspesna ako ps2 a sony potrebuje uspech ako sol tak ze nic ine nezostva nez verit a taka drobnost mam rad sony ale aj tak to napisem dufam ze xbox one bude konkurovat na dale lebo je to zdrave najme pre nas aby sme mali dobre konzoli aj hry keby vladla len jedna konzola tak by to ne bolo zrdrave to je moj nazor.

eeeee
eeeee #můj názor
👍1

messie: indie hry nejsou hry pro mobily portovane na konzoli. Indie tituly jsou tituly, ktere si vyvojari financuji sami nezavisle na velkem vydavateli, ktery by do nich mluvil. Indie titul je treba Shadowrun, to neni hra pro mobil.

eeeee
eeeee #můj názor
👍2

Mitsu: diky indie titulum bude pestrost a skladba her na ps4 vynikajici.

pishin
pishin #Pikhoved!
👍1

Kostej: já si myslím že tato doba již přichází

20.5. Wolfenstein: NO

27.5. Watchdogs

6.6. Murdered: Soul Suspect

v červnu Sniper Elite 3, v červenci Last Of US..a dááále.... myslím že období sucha končí

Kostej-cz
Kostej-cz #HORIZON

Arrozo : Ja to chtel taky jak ty koupit ps4 az s poradnou hrou - donest to domu a valit cocky xD Ale i tak jsem rad ze mam doma ps4 uz ted xD Myslim ze na vanoce se to uz rozjede a pak nebudem vedet co hrat driv xD

Arrozo
Arrozo #PS5
👍1

Kostej: No já si stejně radši počkám, až bude víc her, jelikož teď po zkušenosti s WiiU, kdy fakt už nemám co hrát (a to nehraju každej den), jsem poučenej. Prostě si počkám, až na tu správnou pecku pro mě...

miky20
miky20 #One& only
👍1

Dopředu říkám, že tohle je můj názor, tak mě nekamenujte: O tomhle mluvit hned na začátku a když mají takové problémy sami se sebou jako firma, chce kuráž. PS2 byla úžasná konzole, nepotřebovala výkon ani nic kolem, jen skvělé hry. Ani ten multiplayer nebyl rozšířený. Časy se mění, tohle ukáže čas, ale rozhodně mají dobře nakročeno, teď ty hry.

Jsem moc rád, že se nová generace konzolí tak skvěle prodává.

Pan T
Pan T #Drifter
👍4

Těžko říct, je jiná doba, a jiný svět než tehdy s PS2. V podstatě je zázrak že tu vůbec nějaké konzole jsou, když se čekal spíš zánik klasických konzolí.

Start má PS4 víc než povedený, a největší system-sellery jako Uncharted, Order 1886, TLOU2 atd..., teprve přijdou.

Taky je ve hře spousta neznámých jako projekt Morpheus, který může být boost stejně jako fail. Uvidíme.[s14]

Stinky Johnny
Stinky Johnny #Kup si GP
👍1

3ds: PlayStation Now, o tom si neslyšel?

Kostej-cz
Kostej-cz #HORIZON
👍2

Arrozo : Nic proti... "ale radsi jeste pockam do vanoc" mluvis jako bys koupi ps4 uz tet neco skazil :) a takhle mluvi spousta dalsich kteri ji jeste nemaji ... Ver nebo never ps4 ti da zabavu i tet ...Kazdy si tam neco najde - ja treba hodne hral War Thunder - pecka xDD

Arrozo
Arrozo #PS5
👍1
👎1

Hlavně, ať to PS4 vydrží, zatím tahle generace celkově nic moc, chtěl jsem PS4 koupit teď před prázdninama, ale radši ještě počkám do Vánoc...

Harnet
Harnet #SONY
👍4

Taky tak doufam, ze PS4 bude hodne hodne uspesna, ma hezky naslapnuto a je jenom pul roku v obehu a prokazuje vyborne vysledky [s6] SONY ma slusne rozjety vlak a ja mam jizdenku v prvni tride [s7]

Seth123

gorerated a messie - kuci ale však je to největší přednost PS4 tuna indie her :D

stillalive
👍7

Už delší dobu jsem taky názoru, že PS4 má velký potenciál být stejně úspěšná jko PS2, né-li ještě úspěšnější. Ze všech konzolí od sony stojí od launche nejméně a s hrami do budoucna i v blízké době to vypadá velmi dobře. Navíc podpora nezávislých studií je velkým plusem. XO od Microsoft začíná být rovnocenným soupeřem po několik ústupcích Microsoftu a tak tahle válka o zákazníky by skutečně mohla vyústit v nejlepší generaci obou firem. Nakonec z toho budeme těžit my všichni, tak nezbývá, než jen doufat v následný dobrý vývoj.

Kostej-cz
Kostej-cz #HORIZON
👍1

Pro me je zasadni ze bude novy Syphon Filter - Beast Souls -U4 -nove rpg od tvurcu Killzone - jeste ozivyt Lagacy of Kain a budu spokojeny .... her bude mrte - na ps2 to taky trvalo nez ty hry vznikly .... Uvidime za rok za dva ....Tet je jeste brzy prohlasovat tvrdacke hlasky ze hry nebudou nikdy a naopak ...PS: Zapominate na jeden dulezity fakt - hry na ps1 a ps2 byly mnohem levnejsi nez dnes - dnes je hodne ryskantni jit do nove znacky - hrozi male prodeje a straty na strane vyvojaru ....Pak se neni cemu divyt ze her je min a min ...

nitratip
nitratip #ps power

Ft56 : Z čeho tak usuzujes..?

ft5678877uy5
👎5

Ps4 mam doma a uz ted vim ze na ps2 a i na ps3 nikdy nedosáhne !!!

messie
messie #Neutrální
👎1

seth123:souhlasím s gorem... indie nepovažuju za plnohodnoty hry......indie jsou hry pro mobily vydany na velky konzole aby vydělali peníze....indie scéna není pro mě vůbec zajímavá a ani nijak důležitá

Readdy_B
Readdy_B #GAME OVER
👍1

PS2 na svou dobu měla větší výkon než PS4 dnes a je to logické, PS2 mě stála 22 000 Kč a měla v roce 2001 lepší grafiku než PC, PS4 stojí jen 10 500 Kč, kdyby stála 20 tis., všichni by se z výkonu posadili na prdel, ale Západ/USA jsou v krizi a lidi ty prachy prostě namaj. Cyklus PS4 bude zákonitě kratší, co je škoda.

Johnny prej: Mega úspěch...Fíí Jů[s6]

Související články

Nejčtenější články