Konzolista.cz

Sony prodala 3,5 milionu konzolí za poslední čtvrtletí, je v zisku

novinkačtvrtek 31. července 2014Martin Šmíd
Hlavní obrázek článku: Sony prodala 3,5 milionu konzolí za poslední čtvrtletí, je v zisku
Společnost Sony dnes vydala zprávu ke svým finančním výsledkům za poslední čtvrtletí (duben-červen), a konečně mohou mít její zástupci úsměv na tváři. Během těchto tří měsíců se prodalo přes 3,5 milionu domácích konzolí PlayStation (Microsoft za stejné období prodal 1.1 milionu konzolí), přičemž nejvyšší podíl na tomto čísle má pochopitelně PlayStation 4. Kapesní konzole si už vedly o něco hůře, prodalo se jen 750 tisíc kusů. Každopádně divize, kam patří PlayStation, vykázala provozní zisky 43 milionů dolarů. „Tržby vzrostly o 95,7%. Tento nárůst byl způsoben především prodeji konzole PlayStation 4, která byla uvedena v listopadu minulého roku,“ stojí ve zprávě. Konzole PlayStation 4 měla navíc velký podíl i na celkovém zisku společnosti Sony. Provozní zisk byl za poslední čtvrtletí 691 milionů dolarů, přičemž čistý zisk byl pak 265 milionů dolarů.
REKLAMA

Tvoje reakce na článek

Načítání...
Pro hodnocení článku se musíte přihlásit

Galerie

Sony prodala 3,5 milionu konzolí za poslední čtvrtletí, je v zisku
Sony prodala 3,5 milionu konzolí za poslední čtvrtletí, je v zisku
Sony prodala 3,5 milionu konzolí za poslední čtvrtletí, je v zisku
Sony prodala 3,5 milionu konzolí za poslední čtvrtletí, je v zisku
Sony prodala 3,5 milionu konzolí za poslední čtvrtletí, je v zisku
Sony prodala 3,5 milionu konzolí za poslední čtvrtletí, je v zisku

Komentáře (41)

Pro přidání komentáře se prosím přihlaste.
Plejstik3
Plejstik3 #NEŘEŠ :-)

Fando, Fando, každá koruna/dolar/euro/jen se počítá.. [s14]

Harnet
Harnet #SONY
👍4

Meidevil [s6][s6][s6][s6][s6] ted dostal MjollniR KO

Samozrejme gratulace SONY a za sebe budu podporovat, co mi peneženka bude stačit, at se dari lip a lip [s6]

Kukitor
Kukitor #Grind Core
👍1

mistře meidevile...BRAVO!!! Taky se teprve teď dávám z toho videa dohromady. Mjollnira jsem poznal hned, to je jasný. No a ten jeho brácha, to přece nemůže být nikdo jiný než .....

eeeee
eeeee #můj názor

Zaslouzeny uspech, gratuluji.

kaktusak_cz
👍4

meidevile ,musim rict ze me po 12ctce malo co rozesmeje ,ale diky tobe se tu valim pod stolem chlape,diky[s6]

Tunings
Tunings #PS5+Switch+SD
👍3

Také jsem přispěl PS4, ale ne jen konzolí, protože od SONY toho mám více, mobily Xperie, sluchátka SONY PULSE, TV FULL HD a mám toho prostě víc a nikdy jsem nebyl zklamán...Tuhle značku mám rád a jsem opravdu nadšený z těch prodejů PS4[s14] Jen tak dál SONY[s14]

GAME MANIAC
GAME MANIAC #Skully_CZ
👍2

To rád slyším, ps4 je super! :)

Spratekk_CZ
👍2

meidevil: tak to si zabil kámo... ElóEl. Nemám nic proti jedný komunitě a upřímně mi tyhle dohady lezou krkem, ale tohle bylo trefné a trochu i potřebný...

Aligator
Aligator ##PlayGames

Kraasa, kraasa :) gratulacia Sony, musim povedat, ze si to podla mna plne zasluzi byt konecne v zisku. Nie su to sice este uplne obrovske cisla, ale vzhladom na predchadzajuce vysledky je to parada :) Len tak dalej :) Last of Us tiez urcite pomoze ;)

Vojta_cz
👍3

Komentář byl uzamčen

Příspěvek porušuje pravidla komunity.

enemy84
enemy84 #Ps1.2.3.4

Stale provokovat se mi nechce spis evokovat mekce asociace v lebce proto hrat s ps4 a myslenkou mou se mne chce[s14]

We love PS5
👍6
👎1

Len nech sa darí konzola je perfektná [s7]

Kukitor
Kukitor #Grind Core
👍20

Mjollnira plně chápu. Má za sebou opravdu brutální týden.Nejdříve TLOU a jeho hodnocení, pak nintendo ve ztrátě a teď tohle, to by bylo hodně i na starší kluky.

Macek_7
Macek_7 #🍕🎮💪😴♻️
👍2

A zase mi to hraje v hlave pri procitani diskuze link proste konzolista hymna :D

lopataQ7
lopataQ7 #lopataQ7
👍10

meidevil: tak to je naprosto trefné [s6][s6][s6][s6][s6][s6]

Pan T
Pan T #Drifter
👍11

meidevil: [s6] :-D :-D

meidevil
meidevil #MrJelly77
👍37

MjollniR: Chlape nic proti tobě nemám, ale všímám si Tvého negativního postoje k Sony u každé novinky..Vím že Ti japonská kůltura přirostla k srdci, a že jsi velký fanda Nintenda..Tak jsem tak náhodou narazil na jedno video na youtube a chlape já si vzpomenul na tebe. Jak by to vypadalo kdyby Ti přijela návštěva z Japonska-link

RipperRoo
👍7

Z této internetové stránky zaměřeného na konzole, jsem zvyklý na hádky mezi Xbox a PS hráči, ale teď si musím zvykat na hádky mezi PS hráči a MjollniR-em. [s6]

miky20
miky20 #One& only

Kubo, prodeje Xboxu se po odstranění nutnosti Kinectu 2(kterej by sis měl napřed vyzkoušet, než budeš něco vypouštět) z každé krabice oproti předešlému měsíci zvedly. Tak prosím nešiř bludy. Děkuju.

Predicktor soky
Predicktor soky #Old shatterhand
👍6

Pekne se to cte: ) Jen tak dal Sony: )

AsuraCZech
AsuraCZech #OverLord

Tak Sony to přeju už bylo načase aby se začali vzpamatovávat.

FreeGoro
FreeGoro #M1TV ytube
👍11

Ps4 se prodava vic jak 3krat lepe nez xbox [s12][s12][s14] [s7] Nic vic nepotrebuji vedet :D

meidevil
meidevil #MrJelly77

[s7][s7][s7]NINTENDO[s7][s7][s7]+[s7][s7][s7]Playstation[s7][s7][s7]=Megakrutopařba!!

NEMÁM PENÍZE NA KONZOLI

Však já si dělám srandu [s6]

Taky jsem mohl napsat [s7][s7][s7]NINTENDO[s7][s7][s7]

sisaCZE
sisaCZE #Ups...
👍4

to je 27 konzolí každou minutu :)

qbickcze
👎2
👍1

No kdyz to bude timto tempem pokracovat ,tak za chvili nebude mit PS zadnou konkurenci a to rozhodne neni moc dobre. Cekal sem ,ze se prodeje xbone zvednou kdyz konecne odstranili ten po*ranej kinect ,a vono houbeles!

pastic
👍1
👎1

PS4 je BEST,ale zase abych kvuli ni vychvaloval SONY do nebes,tak to ne.Myslíte že když se daři SONY ,že bude levnější chleba?A největši zachvat mam gorerateda"protože tebe zdřejmě živý rodiče"myšleno na VEGU.Je to sice spartan a ma nazory jak v mateřske školce,ale zas tak špatný frajer to nebude.

lopataQ7
lopataQ7 #lopataQ7
👍4
👎1

nádhera, tohle číst. Pro Sony velká gratulace k prodejům, si to zasloží. Doufám že čísla prodejů půjdou nadále nahoru, třeba s TLOU ....

Já čekám na bílou PS4, jsem se do ní zamiloval a beru ihned jak bude k dispozici.

BenjaminL
BenjaminL #Fuck off
👍7

drogbazzz: sony prodělávalo na výrobě TV a hlavně kvůli propadu prodejů počítačů, což zasáhlo v odvětví všechny výrobce. Jakmile odepíšou vaio, tak uvidíme, jak se jim bude dařit dále. Vyrábět elektroniku bohužel není jako prodávat software, jsou tam velké náklady a mizerné zisky, nakonec i MS by mohl vyprávět - ty jejich tablety se jim doteď válí na skladě. Nokii už MS taky zatlouká hřebíky do rakve.

NEMÁM PENÍZE NA KONZOLI
👎9

[s15]

Související články

Oznámeny nové hry do předplatného PlayStation Plus Extra a Premium – Final Fantasy XVI nebo Kingdom Come: Deliverance
Oznámeny nové hry do předplatného PlayStation Plus Extra a Premium – Final Fantasy XVI nebo Kingdom Come: Deliverance
10.06.2026 17:46novinka 13
Oznámena červnová nabídka PlayStation Plus Essential - Warhammer 40,000: Darktide nebo Grounded
Oznámena červnová nabídka PlayStation Plus Essential - Warhammer 40,000: Darktide nebo Grounded
26.05.2026 14:18novinka 10
Sony potichu zvedla cenu i předplatného PlayStation Plus Extra a Premium
Sony potichu zvedla cenu i předplatného PlayStation Plus Extra a Premium
21.05.2026 14:18novinka 53
Sony navyšuje cenu předplatného PlayStation Plus
Sony navyšuje cenu předplatného PlayStation Plus
18.05.2026 18:27novinka 31
Oznámeny nové hry do předplatného PlayStation Plus Extra a Premium - Star Wars Outlaws nebo Red Dead Redemption 2
Oznámeny nové hry do předplatného PlayStation Plus Extra a Premium - Star Wars Outlaws nebo Red Dead Redemption 2
13.05.2026 18:04novinka 8
Oznámena květnová nabídka PlayStation Plus Essential - EA Sports FC 26 nebo Wuchang: Fallen Feathers
Oznámena květnová nabídka PlayStation Plus Essential - EA Sports FC 26 nebo Wuchang: Fallen Feathers
29.04.2026 18:08novinka 9
Oznámeny nové hry do předplatného PlayStation Plus Extra a Premium - The Crew Motorfest nebo Horizon Zero Dawn Remastered
Oznámeny nové hry do předplatného PlayStation Plus Extra a Premium - The Crew Motorfest nebo Horizon Zero Dawn Remastered
15.04.2026 18:09novinka 6
Oznámena dubnová nabídka PlayStation Plus Essential - Lords of the Fallen nebo Tomb Raider I-III Remastered
Oznámena dubnová nabídka PlayStation Plus Essential - Lords of the Fallen nebo Tomb Raider I-III Remastered
01.04.2026 17:40novinka 8
Oznámeny nové hry do předplatného PlayStation Plus Extra a Premium – Warhammer 40,000: Space Marine 2 i Persona 5 Royal
Oznámeny nové hry do předplatného PlayStation Plus Extra a Premium – Warhammer 40,000: Space Marine 2 i Persona 5 Royal
11.03.2026 16:40novinka 11
Oznámena březnová nabídka PlayStation Plus Essential - Monster Hunter Rise nebo The Elder Scrolls Online
Oznámena březnová nabídka PlayStation Plus Essential - Monster Hunter Rise nebo The Elder Scrolls Online
25.02.2026 17:36novinka 7
Oznámeny nové hry do předplatného PlayStation Plus Extra a Premium – Marvel’s Spider-Man 2 i Monster Hunter Stories
Oznámeny nové hry do předplatného PlayStation Plus Extra a Premium – Marvel’s Spider-Man 2 i Monster Hunter Stories
13.02.2026 12:40novinka 6

Nejčtenější články