Konzolista.cz

Ready at Dawn: The Order: 1886 není jen lineární filmová střílečka

novinkapátek 13. června 2014Martin Šmíd
Hlavní obrázek článku: Ready at Dawn: The Order: 1886 není jen lineární filmová střílečka
Vývojáři ze studia Ready at Dawn během E3 prezentovali krátkou demoverzi na svoji novou akční hru The Order 1886, která vyjde začátkem příštího roku exkluzivně pro konzoli PlayStation 4. Někteří si po zahrání stěžovali, že demoverze ukázala jen lineární pasáž, a nic jiného. Andrea Pessino dnes v rozhovoru zmínil, že The Order 1886 je především střílečka ve třetí osobě, a filmový aspekt by neměl být považován za hlavní část. Ve hře jsou podle jeho slov okamžiky, které jsou velmi lineární, aby mohl být vyprávěn příběh, ale jde jen o jednu z více částí. Nyní se hodlají vývojáři zaměřit přímo na hratelnost, takže do vydání se budeme dozvídat informace jen o ní, a určitě uvidíme i spoustu dalších záběrů, abychom se dozvěděli, jak na tom hra tedy ve finále bude.
REKLAMA

Tvoje reakce na článek

Načítání...
Pro hodnocení článku se musíte přihlásit

Galerie

Komentáře (48)

Pro přidání komentáře se prosím přihlaste.
Stinky Johnny
Stinky Johnny #Kup si GP
👍5

To všechno tím, že ty konzole jsou za pár kaček. Kdyby stály 20-25 tisíc, tak by zvládaly hry ve 4K, mělo by to pár jedinců a ti by byli vděční i za Farming simulátor ve 4K a tunili by traktory, jak o život. Takhle si to pořídí každej bezdomovec a pak tu ohrnuje rypáky. Já říkám furt, že je potřeba se vrátit k fyzickým trestům, rákosku na vás, bando jedna nevděčná[s6]

Heymi9615
Heymi9615 ##nolife
👍3

RE2 jsem jezdil,samozřejmně ne poprvé A scénáře od 1:30 a B scénáře kolem 1:45...[s6][s6][s6]

bosshunter78
bosshunter78 #Sony.Ms.N.
👍2

a jen tak mimochodem do tří hodin šel dohrát i Resident Evil 1 a jaká to byla pecka[s6][s6][s6]

Kostej-cz
Kostej-cz #HORIZON
👍2

Smileface : Presne tak hraje si tu na chytraka a jen provokuje - The Order 1886 3h - to je na facku ...[s6]

bf333
bf333 #Ravens
👍3

Tak snad to bude 10/10 tunel jako ma u GoW,omg.

Smileface
👍5

Deshien já pochopil smysl tvého prispevku velmi dobre: Braindead antisony hate coz předvádíš ostatne vzdycky a bez jakýkoliv informaci si dovozujes nesmysly typu "tříhodinová délka".

bosshunter78
bosshunter78 #Sony.Ms.N.

desh nevim jesi myslíš mě ale jesi jo tak já na Tebe nereagoval[s6]

Deshien
👎1

Pan EEEE jako jedinej pochopil smysl meho prispevku.Skoda ze ani boss nepoznal o co go a plete si pojmy :( Linearita u hry se planuje jako soucast gamedesingu,pribehu a kdovi ceho jeste..Tunel se planuje v hlavach lidi co planuji gameplay,urovne a podobne veci.Jsou to dve odlisne veci ktere ovlivnuji uplne jinou cast hry.. Proto Half life 2 je hodne linearni hra ale neni to Tunel.. Proto je Final fantasy 13 extremni tunel.Na tvorbu tunelu potrebujete mene penez,mene snahy a proste mene vseho protoze tunel vam neumozni delat cokoliv jineho jinak a to dost extremni a svazujici cestou.... proboha lidi neplette si tenhle pojem s nejakou moznosti odbocit nekde v pribehu do ulicky s popelnici.... order proste smeruje k tomu aby se stal filmem na 3 hodiny.. chapu jsou lidi co to treba tankuje uz jenom kvuli platforme na kterou vychazi ale ja teda cekal od nextgenu vic... alepson je tady Lord of the Fallen a Bloodborne ktere akcni hry jeste porad berou jako hry

Gmok4
Gmok4 #PS+indiáni
👍1

tvl proč tady pořád brečíte.Komu se to nelíbí ať si najde jinou hru a nepřesvědčuje ostatní že je to blbost.První trailer se mi nelíbil ale začínám tomu přicházet ne chuť.Líbí se mi ta temná atmosféra co hra nabízí.Určitě dám hře šanci.

silverhound
👍2

Já osobně nedám na linearni hry dopustit, autor hry může co nejvíce korigovat a craftit ten konečnej zážitek z tý hry takže whatever. Těšim se

Kostej-cz
Kostej-cz #HORIZON

Ale staci se zeptat a je to xDD

Stinky Johnny
Stinky Johnny #Kup si GP
👍1

Je celkem velká škoda, že člověk nemůže zjistit, kdo značkoval i u druhých lidí, že to pozná jen u sebe.

Heymi9615
Heymi9615 ##nolife
👍4

Ale jen těm svým "oblíbeným"...[s6] Asi nečte,jen kouká na obrázky u nicků a mínuskuje...

Kostej-cz
Kostej-cz #HORIZON
👍4

lol nabehl MjollniR a rozdal nesouhlasy [s6][s6][s6]

Smileface
👍5

eeeee promiň ale mam pocit ze ses proste neustále mimo, variabilita řešení u střílečky je ve stylu "budu střílet z dálky", "naběhnu tam", "schovám se tady", "schovám se tamhle". Nic víc u střílečky nepotřebuješ a dostaneš toho hodně i tady tak furt nebreč. Golden Axe ti da dva, tri nepratele na miniaturní ploše a "pokračuj" ti neskočí dokud je nesejmeš (neviditelna) a vzhledem k tomu ze mas jen jednu zbraň tak mas pouze jednu moznost a dost casto i jeden způsob a řeknu ti to od srdce, vůbec to nevadí protože je to zábavná hra...

bosshunter78
bosshunter78 #Sony.Ms.N.
👍1

To jestli je hra tunel nebo ne nemusí znamenat ,že to bude automaticky špatně, je zajínavé že z pár několika minutových spotů místní odbornictvo ihned pozná, že ta hra bude stát za hovno. Dle mě něčemu sedí víc tunel něčemu třeba open world ,variabilita a hratelnost je věc jiná ale to zatím nikdo z nás z toho co bylo ukázáno vydedukovat nemůže. A troufám si říct jako ! každá! hra tak i Order bude mít jak své příznivce tak své odpůrce , což je dle mě naprosto normální. Dnes je koukám strašně normální "soudit dne před večerem" a tyto debaty jsou troufnu si říct o ničem. Názor je sice názor ale dle mě by si ho měl každý zkompletovat až když bude hra venku a budeme moci s ní mít buď kladné nebo negativní zkušenosti.

eeeee
eeeee #můj názor
👎4

smileface: linearni neznamena to same co tunel. Prvni privlastek se tyka postupu, druhy prostredi. To jestli ti da hra ke splneni cile variabilitu reseni nebo je stereotypni je uplne jina vec. A pokud ti hra obecne nabizi variabilitu reseni a pak te nejaky hloupy skript nuti jednat jinak nez bezne, to je zase dalsi vec. I ty skripty se daji pouzit rozumne a hloupe. Skripty pouzivane k omezovani hracu zpravidla spadaji do kategorie tech spatnych. Obvykle je to dusledek scenaristicke neobratnosti az hlouposti.

U golden axe je to v pohode. Cilem je dojit na "druhou stranu", k tomu ti hra dava nejake prostredky a klade ti v tom nejake prekazky obdarene nejakou ai. Prekazky te nechava resit po svem, zadny priblbly skript ti napriklad nenuti, ze zrovna tohodle jednoho nepritele muzes porazit jenom na jednom miste a jenom jednim konkretnim zpusobem. Dava hracum volnost v taktice a zpusobech reseni, Proto je golden axe take zabavna hra na rozdil od mnohych linearnich a spatne naskriptovanych tunelu.

Plejstik3
Plejstik3 #NEŘEŠ :-)
👍9

K TÉMATU...

Na videohru THE ORDER 1886 jsem skutečně zvědavej. Ten filmový styl a zasazení do alternativní minulosti / budoucnosti je originální, vizuální stránka spolu se zvukovou a animační působí skutečně úchvatně, plynulost propojení příběhových scén s herníma pasážema je dechberoucí....a jako celek ve mě THE ORDER 1886 zatím vyvolává pocit nezapomenutelný herně-filmový jízdy, o který se bude ještě dlouho mluvit. V dobrým slova smyslu samozřejmě [s14]

Je jasný, že tady budou i věční "kritikové", kteří většinu kritizovaných videoher hrají na videowebu YOUTUBE a tyhle osoby podobný hry bez debat poplivou od kořínků až ke konečkům. Však už teď - třičtvrtě roku před vydáním - ukazují co za "náplň" nosí v tom útvaru na krku a s blížícím se vydáním očekávaných videoher (filmů, výrobků, služeb) budou jejich reakce horší a horší. Ale jejich světoborný názory a "opodstatněná" kritika jsou pro mě asi tak podstatný a směrodatný, jako žvásty přiblblých politiků, slibujících před volbami to, o čem po vyhraných volbách nehodlají ani přemýšlet [s14]

Pokud jde o novou videohru THE ORDER 1886, tak ve spojení s ní zatím lituju jenom jediný věci. Tou věcí je to, že jsem nakonec nekoupil tu panoramatickou televizi PHILIPS, která se chlubí formátem 21:9 a kterou jsem tak zvědavě okukoval v jednom známým elektro řetězci [s14]

MIMO TÉMA...

MARTASLJ napsal.. "Chlapci už nevedia ani čo robia za hru.."

Řekl bych, že tvůrci videohry THE ORDER 1886 moc dobře ví, co vytváří za hru. To jen MAMLASLJ, DESHIEN, MARTINRUSH a další podivná individua neví, co napsat v komentářích za větší hlouposti. Ale klidně se dál v PS4 novinkách předhánějte v tom, kdo vyzvrací větší koninu, je to váš promrhaný čas [s14]

Lidem, kteří se na konkrétní videohry těší, těmahle slovníma zvratkama rozhodně radost nezkazíte a na hry, který se tak moc snažíte očernit, pošpinit a zadupat do země, se budou těšit o to víc. Důvody k tomuhle Vašemu hloupýmu chování znáte jenom Vy, ale můj amatérský odhad je, že to má něco společnýho s depresí z vašich nudných a nezáživných životů. Ovšem pokud nemáte co jinýho na práci a tohle "hatování" je jediná smysluplná náplň Vašich životů, tak se nenechte rušit a pokračujte. Nechci být ten, kdo Vás připraví o jedinou zábavu, kterou ve svým volným čase evidentně máte [s16]

Pan T
Pan T #Drifter
👍8

Jsem dost zvědavý jestli budou hlášky o casuálním tunelu padat i u nové Bayonetty. [s6]

Myslím, že jako zázrakem to nebude vadit nikomu.

Kostej-cz
Kostej-cz #HORIZON
👍3

Hosi tet mala perlicka - mrknete do konbooku pana Deshien - ma tam fotku zeleznicniho tunelu s nazvem The Order 1886 [s6][s6][s6] to myslim hovori za vse lol

Smileface
👍6

Deshien pokud hlavni výzva kterou od hry očekáváš je "moznost zabloudit" a nikoliv uspeni při přestřelkách pak nemá smysl abys cokoliv psal k third person střílečce protože ses ocitl mírně "mimo"[s6]

Heymi9615
Heymi9615 ##nolife
👍4

Amen [s14]

bosshunter78
bosshunter78 #Sony.Ms.N.
👍9

Smileface +10[s6] přesně jak píšeš jsou tací ,kteří jsou schopní říct, že třeba Battlefield je blbost jen proto, že tam není možnost vyřešit konflikt diplomatickou cestou a místo toho je to hra na masové vrahy. Spousta lidí si neuvědomuje že 100 lidí má 100 chutí, jednomu vyhovuje to ,druhému ono. Mnoho lidí příjde domů zmakaných z práce a když už si vytěží nějakou tu hodinku na to aby mohli vypnout a ponořit se do světa HER!! a neřešit jestli je něco logické nebo nelogické, hledat tu a tady chybu nebo to co je v rozporu s realitou ,chtejí si prostě zahrát a pobavit se a to je to hlavní, tečka[s6]

Kostej-cz
Kostej-cz #HORIZON
👍1

Raziel:[s6][s16]

Kostej-cz
Kostej-cz #HORIZON
👍6

Vydim ze panu Deshien tahle hra tezce lezi v zaludku - ale jinak ji hrat nebude - klasika tyhle komenty tu mame dene - Vzdy nekdo nabehne do novinky a zacne vykladat jak je hra spatna a argumentuje tim ze oni nema zajem - zajmave ze tito lide to nenapisou jednou ,ale cekaji na dalsi novinku aby mohli zase papouskovat svuj nezajem . Ja se tomu vzdy smeju [s6][s6]

Heymi9615
Heymi9615 ##nolife
👍8

Odkdy jde o to se ve hrách ztrácet?[s6]

MMJ OnRail tohle rozhodně nebude,jako Time Crisis.

Tak když tenhle žánr nesnášíš,nemusíš to snad kazit těm,co ho mají rádi a na hru se těší. Taky nemám moc rád JRPG a nelezu do článků psát,jaká je to kravina.

Deshien
👎7

Nehodlam si ji poridit protoze tenhle zanr a jeho chyby nesnasim , proto ho kritizuju.. to neni zajimave to je naprosto logicke.O dalsi Time crisis bez pistole zajem nemam..

PS linearni hra vam urci body A a B.. Tunel vam mezi nima nalajnuje cestu aby se neztratil i nejvetsi casual [s1][s1]

bf333
bf333 #Ravens
👍9

God of War je taky tunel a vadi to nekomu? Jenom nekolika mistnim pablbum.

Stinky Johnny
Stinky Johnny #Kup si GP
👍9

Heymi9615: tomu se česky říká ZÁVIST, nic jiného za tím nehledej[s6]

Heymi9615
Heymi9615 ##nolife
👍6

Já netvrdím,že ta hra bude pecka. Jen si myslím,zatím podle videí i s přihlédnutím na mé vzpomínky na PSP hry od tohodle studia,že PRO MĚ to pecka bude (a odvažuju si tvrdit,že nebudu sám). Komu se ta hra nelíbí,dobře,ale já to rozhodně nejsem.

Je zajímavé,že hru pomlouvají většinou Ultra Fans Nintenda a MS,kteří si ji ani nikdy neplánovali pořídit...

Související články

Nejčtenější články