Představena únorová aktualizace pro Gran Turismo 7 - přináší nové vozy, VR podporu i umělou inteligenci GT Sophy

novinka  23
Martin Šmíd, 20. 2. 2023 15:10
Vývojáři ze studia Polyphony Digital dnes oznámili únorovou velkou aktualizaci do své populární závodní hry Gran Turismo 7. Ta přináší jednak pět nových vozů, ale také plnohodnotnou podporu pro virtuální realitu a headset PlayStation 5, případně možnost si vyzkoušet závodění proti vyspělé umělé inteligenci GT Sophy. Veškeré podrobnosti najdete níže v novince.

Informace z oficiální stránky:

1. Bude přidáno pět nových vozů, od ikonických legend až po Italdesign Vision Gran Turismo.

  • Citroën DS 21 Pallas '70
  • Honda RA272 ʼ65
  • Silniční model Italdesign EXENEO Vision Gran Turismo
  • Offroadový model Italdesign EXENEO Vision Gran Turismo
  • Porsche 911 Carrera RS (901) '73

2. Bude přidána závodní trať „Grand Valley - Highway 1“.

Celková délka: 5 099 m, Celkové převýšení: 97 m, Počet zatáček: 18, Nejdelší rovinka: 995 m

Klasické Gran Turismo Grand Valley se vrací do série se zcela novým vzhledem. Plná podoba „Highway 1“ je náročná trať s vysokorychlostními úseky, které se jezdí na plný plyn, i se sevřenými točitými technickými zatáčkami. Kratší, 2000 m dlouhý podoba „Jih“ se vyznačuje prudkými výškovými změnami a slepými zatáčkami, které jezdce udržují ve střehu. Rozsáhlé prostředí, kde se oceán setkává s horami, a rozsáhlé mostní a tunelové úseky vytvářejí dynamickou lokalitu, která opět přináší vzrušující atmosféru jízdy po úžasných točitých přímořských silnicích.

3. Do sekce vybraných v režimu Scapes budou přidány „Etapy driftu“ a „Pohybujte fotoaparátem nahoru a dolů“.

Tato aktualizace rovněž přidá možnost „Fotografování driftu“. Při prvním hraní po aktualizaci bude k dispozici výukový program, který vás provede všemi kroky při fotografování driftu. Postupujte podle rad na obrazovce a bavte se při pořizování dokonalých snímků driftu.

4. Bude přidána plná podpora PlayStation VR2 (pouze u verze pro konzoli PS5).

Od této aktualizace bude Gran Turismo 7 plně podporovat PlayStation VR2 (PS VR2). Kromě toho, že si hráči budou moci vyzkoušet všechny závody (včetně online závodů) a herní režimy (s výjimkou režimu „Rozdělená obrazovka (2H)“) s nebývalým realismem, budou mít také na PS VR2 přístup k exkluzivní funkci „VR Showroom“, díky níž si budou moci prohlédnout modely vozů ve vysokém rozlišení v různých prostředích a za různých světelných podmínek.

Hra plně využívá možnosti nové generace PS VR2. Využívá optimalizované mapování HDR tónů, foveální vykreslování pomocí funkce sledování očí (technologie, která vykresluje oblasti obrazovky, na které se hráč přímo dívá, ve vysokém rozlišení) a dynamickou podporu 3D zvuku, díky čemuž poskytuje dosud nejúchvatnější hraní.

5. Vyzkoušejte si umělou inteligenci „GT Sophy“ v časově omezeném závodě „Race Together“ (pouze ve verzi pro konzoli PS5).

V časově omezeném závodě „Race Together“ (dostupném zhruba do konce března) si hráči mohou vyzkoušet závodění proti Gran Turismo Sophy: „GT Sophy“ je závodní umělá inteligence vyvinutá ve spolupráci společností Sony AI, Sony Interactive Entertainment a Polyphony Digital. Tento herní režim je v době konání závodu přístupný prostřednictvím banneru v pravém horním rohu mapy světa. (Tento závod je dostupný pouze ve verzi hry pro konzole PS5™ a odemkne se po dosažení sběratelské úrovně 6.)

Závod „Race Together“ byl navržen tak, aby byl přístupný hráčům všech úrovní dovedností a aby se hráči mohli utkat s jezdci řízenými GT Sophy v závodech různých úrovní obtížnosti na čtyřech tratích. Mohou se také rozhodnout, že se s GT Sophy utkají v závodě 1 proti 1 za stejných podmínek. Zažijte závodění jeden na jednoho z takové blízkosti, jak jste to dosud nezažili. V průběhu závodu se GT Sophy také vyjadřuje k hráči pomocí emotikonů.

Další informace o GT Sophy naleznete na následujících oficiálních stránkách.

Zdroj: TZ

Gran Turismo 7

ps4ps5
Sony Interactive Entertainment, Polyphony Digital
Datum vydání hry:
4. 3. 2022
Žánr:
Závodní, Simulátor, Sport
KARTA HRY
9/10

Komentáře