Představen volant nové generace Logitech G923

novinka  21
Martin Šmíd, 5. 8. 2020 16:43
Společnost Logitech dnes představila svůj volant nové generace pro závodní hry, který se jmenuje Logitech G923, s nímž bude chtít hráčům nabídnout co nejlepší zážitek z hraní závodních her, čemuž má dopomoci i technologie zpětné odezvy TRUEFORCE.

 „TRUEFORCE přináší převratné změny. Zatímco ostatní závodní volanty zjednodušují a zhoršují herní fyziku, Logitech G přináší první volant se zpětnou vazbou s vysokým rozlišením, přesně řízenými silami a bezkonkurenční frekvencí odezvy. Většina závodních volantů stále využívá 20 let starou technologii zpětné vazby, kdy jsou síly a vibrace vytvářeny na základě volby profilu a omezené knihovny haptických efektů. Tato technologie, navržená s cílem překonat omezení dřívějších rozhraní USB a jednojádrových procesorů CPU, sloužila k napodobení dojmů generovaných vaším vozem v simulátoru. To však znamená, že pečlivě vypočítaná fyzika hry tak mohla být zjednodušena a degradována. Což není případ TRUEFORCE. Vyvinuli jsme vysokorychlostní haptickou softwarovou technologii v reálném čase odvozenou od chirurgických systémů zpětné vazby – s dostatečnou přenosovou rychlostí pro přenos detailní herní fyziky až do vašeho volantu G923. Díky tomu tak ucítíte vše,“ stojí v oznámení.

„TRUEFORCE přenáší přímo renderovanou kinestetickou a hmatovou zpětnou vazbu – vypočítanou interně s frekvencí až 4 000 Hz – přímo do volantu G923. Výsledkem je pohlcující a realistický zážitek ze závodění. S hmatovou zpětnou vazbou ucítíte vše s jemně vyladěnými nuancemi – vibrační efekty, povrchy silnice, změny terénu, kontakt pneumatik a počasí. Díky kinestetickým efektům ucítíte přilnavost pneumatik, nerovnosti, nárazy a vlivy odstředivé síly, díky čemuž budete moci reagovat rychleji a zvítězit v závodě,“ dodává Logitech.

ŘÍZENÍ MOTORU V UZAVŘENÉ SMYČCE Správný proud znamená správný točivý moment. Pokročilý firmware volantu G923 monitoruje veškerý proud protékající motory volantu, přičemž průběžně reguluje napětí v souladu s výstupy herní fyziky. Jelikož se volant G923 neomezuje pouze na výchozí nastavení, přináší dokonalou přesnost a bezkonkurenční míru realističnosti.

VÍCE TRAKCE. MÉNĚ KOUŘE. Vyrazte ze startovní čáry čistěji a rychleji s programovatelnou dvojitou spojkou simulující asistenta rozjezdu v podporovaných hrách.

STVOŘENO PRO ZÁVODĚNÍ Klasický design – modernizovaný. Nová barevná řada, prémiový leštěný kov, kožené prošití v automobilovém stylu a leštěné pedály propůjčují volantu G923 profesionální vzhled. Vzhled následuje funkci v podobě integrovaného označení středu a otočného voliče.

HERNÍ OVLÁDACÍ PRVKY NA VOLANTU Kompletní ovládací prvky pro Xbox One nebo PS4 jsou integrovány přímo do volantu. Ať už závodíte jakkoli, každý příkaz je hned po ruce.

24POLOHOVÝ OTOČNÝ VOLIČ Trakce, točivý moment, brzdná síla – to vše si můžete nastavit pomocí integrovaného voliče, který máte k dispozici.2* TRUEFORCE a pokročilé funkce vyžadují herní integraci. 

PROGRESIVNÍ BRZDOVÝ PEDÁL Více citlivý, více přesný. Progresivní pružina imituje projev brzdového systému citlivého na tlak pro ještě realističtější zážitek při závodění. Pro ještě přesnější ovládání můžete čela pedálů polohovat za účelem provádění manévrů pata-špička.

INTEGROVANÝ UKAZATEL OTÁČEK Integrované barevné indikátory LED označují rozsah otáček v podporovaných hrách. Snadno uvidíte, když se přiblížíte do červeného pole – přímo v zorném poli.3TRUEFORCE a pokročilé funkce vyžadují herní integraci.

Volant Logitech G923 se bude prodávat ve dvou verzích. První je určena pro PC a konzole Xbox One a Xbox Series X. Druhá poté pro PlayStation 4, PlayStation 5 a PC. Doporučená cena je stanovena na 11 049,-Kč. 

Zdroj: Tisková zpráva

Komentáře