Populární streamer Dr Disrespect byl zabanován na službě Twitch za sexting s nezletilou osobou

novinka  39
Martin Šmíd, 26. 6. 2024 12:28
Když před několika lety dostal na streamovací službě Twitch celoživotní ban oblíbený velký streamer Guy „Dr Disrespect“ Beahm, byl to obrovský šok. V tu dobu jsme se přesně nedozvěděli, za co ban dostal, a dozvědět jsme se to ani neměli. I vzhledem k tomu, že později k vyrovnání mezi streamerem a Twitchem. Vše se ale změnilo o víkendu, kdy bývalý zaměstnanec Amazonu zveřejnil, že ban dostal za sexting, tedy posílání nevhodných zpráv. Navíc k tomu mělo docházet s nezletilou dívkou, přičemž vše se následně vyhrotilo tak, že se měl pokoušet s dívkou setkat na TwitchConu. Že byla tato informace zveřejněna, zastihla streamera při hradí DLC pro Elden Ring, přičemž ji nejprve odmítl. „Jsem vázán mlčenlivostí z vyrovnání s Twitchem, ale mohu říci, že tohle je prostě zkurv**ý internet. Neudělal jsem nic špatného ani nezákonného, vše bylo vyřešeno. Nebylo zjištěno žádné pochybení a dostal jsem i odškodné,“ řekl Dr Disrespect během vysílání.

To ale nezabránilo tomu, aby o několik hodin později s ním rozvázala spolupráci společnost Turtle Beach, zaměřující se na výrobu herních headsetů. Navíc následně s ním rozvázalo spolupráci i studio Midnight Society, které v roce 2021 sám založil. To vytvářelo od té doby first-person kompetitivní extrakční střílečku Deadrop, no a právě Dr Disrespect měl být její hlavní tváří a měl udávat směr vývoje. Zkušenosti na to má i díky předchozí práci, v níž pracoval na sérii Call of Duty.

Po tomto obrovském tlaku nakonec Dr Disrespect vydal oficiální prohlášení na sociální síti X, v němž obvinění prakticky potvrdil a dodal další podrobnosti. „Existovaly v roce 2017 zprávy s nezletilým skrze Twitch Whisper? Odpověď je ano. Byly za těmito zprávami skutečné úmysly? Odpověď je rozhodně NE. Byly to neformální, vzájemné rozhovory, které občas směřovaly k nevhodnému chování," dodal s tím, že se nakonec nic nestalo a nebyly sdíleny ani žádné explicitní obrázky nebo zprávy. Nebylo proti mně vedeno žádné trestní řízení a ani nikdy proti mně nebylo vzneseno žádné trestní oznámení," dodal. Je nyní už na každém, jestli bude doposud populárnímu streamovi věřit nebo ne. Jeho pověst ale značně utrpěla a těžko si představit, že by s ním někdo v budoucnu navázal po těchto obviněních nějakou spolupráci. 

Zdroj: TZ

Komentáře