Konzolista.cz

Podle Kotaku na tom není Crytek dobře

novinkaúterý 24. června 2014Martin Šmíd
Hlavní obrázek článku: Podle Kotaku na tom není Crytek dobře
O víkendu se objevila na internetu informace o finančních problémech společnosti Crytek. Ta včera v prohlášení jen řekla, že informace se zakládala na spekulaci. Jak se ale ukazuje, Crytek opravdu v problémech je, jak potvrdily serveru Kotaku zdroje z řad vývojářů, ať současných nebo bývalých. Jejich totožnost, která je ověřená, si Kotaku nechal pro sebe, aby nemohli být postihnuti. V současnosti je Crytek dost nestabilní, navíc každý den odcházejí vývojáři, kteří nedostali už několik měsíců zaplaceno. Vrcholem pak má být i špatná komunikace s vedením a přímo se zmiňuje, že ve společnosti panuje chaos, přičemž nikdo moc neví, co bude. Navíc Crytek zrušil v posledních měsících i několik připravovaných her, včetně druhého dílu Ryse. Ten doplatil hlavně na to, že se vývojáři nedokázali domluvit s Microsoftem na tom, kdo bude vlastnit práva na značku. Když pak některý velký vydavatel zruší takto velkou zakázku, vždy to bolí, a Crytek není výjimkou. Jeden z vývojářů navíc dodává, že se ve společnosti moc nešetřilo, protože se nakupovaly drahé židle, tašky na notebooky a další věci, které nebyly třeba, zaměstnanci pak vždy létali v prvních třídách s maximálním komfortem. I přes tyto problémy se musejí vývojáři každý den dívat, jak oba zakladatelé Cevat Yerli a Avni Yerli jezdí do práce ve svém sportovním Ferrari. Jak to bude s Crytekem dál, se uvidí v následujících týdnech.
REKLAMA

Tvoje reakce na článek

Načítání...
Pro hodnocení článku se musíte přihlásit

Galerie

Komentáře (25)

Přidejte svůj názor do diskuze!
Pro přidání komentáře se prosím přihlaste.
Readdy_B
Readdy_B #GAME OVER

...a kdo je další na řadě pro vytunelování?

eeeee
eeeee #můj názor
👍1

Martinrush: naopak, Crysis 3 je naopak nejlepsi dil serie, mel nejlepsi hratelnost. Prvni dil bylo spise technologicke demo, reklama na jejich engine, po herni strance to bylo slabota, zvlaste po te, co se objevili mimozemstani. Na PC jsem prvni dil ani nedohral, zahral jsem si ho az na PS3 s upravenym ovladanim, kde to uz bylo o neco zabavnejsi. Druhy dil byl vyrazny pokrok vpred, kdy uz se nekladl takovy duraz na engine, ale o to vic se myslelo na gameplay. Nicmene ten nebyl uplne vychytany a nektera designerska rozhodnuti tu hru potapela a neumoznovala vyuzit naplno jeji potencial. A prave tohle se dobre podarilo odladit pro treti dil, kterym se tento dil dostal na vrchol cele serie.

Ale umim si predstavit, ze nevyhovoval lidem, kteri maji radi predskriptovane linearni koridory, ktere hrace vedou za rucicku a predkladaji jim instantni a predem peclive naplanovane zazitky. Crysis 3 sice je linearni, coz muze nekoho mast, ale pritom nikoho za rucicku nevede. Je urcen pro hrace, kteri hry skutecne hraji, nikoliv kteri se nechavaji hrami vice ci mene pasivne bavit. Crysis 3 je ten typ hry, kde plati, jake si to udelas, takove to mas. Jestli to byla pro tebe nuda, tak proto, ze jsi ho nudne hral.

Nicmene komercne uspesny moc nebyl, coz sice nic nevypovida o kvalite te hry, ale zato o preferencich vetsiovych konzumnich hracu ano. A ti holt preferuji spis jednoduchy, linearni, naskriptovany tunel (typu Order nebo CoD), nez nejakou propracovanou komplexnejsi hru, ktera hrace nevede za ruku a nechava ho bavit se po svem tim, ze mu predlozi nejaky ukol a variabilitu moznosti (Crysis 3, Wolfenstain) nebo dokonce jen moznosti bez ukolu (Minecraft). Hodne lidi se totiz sama bavit neumi a potrebuji, aby nekdo bavil je.

eeeee
eeeee #můj názor

Krox: to se pletes, cloud muze vyznamne pomoci, je ale vhodny na dlouhodobe vypocty, takze vyrazne pomoci muze spis CPU nez GPU.

Alias
👍1
👎1

Crytek a jejich vyroky mi fakt chybet nebudou, muzou si ty svoje ramky nacpat treba do (_._). [s16]

Krox
Krox #noping out
👎2

to stinky: ten cloud je nehorazna pičovina :DDDD to by clověk musel mit aspon 20Mb/s jinak tuto službu prostě využit nejde :D

Stinky Johnny
Stinky Johnny #Kup si GP

Krox: a až zapnou cloud[s6]

Krox
Krox #noping out

to stinky: osobně si myslim že až obsadi MS zbylych 22 regionu tak prodeje RYSE předbehnou i KZ:SF :)

Stinky Johnny
Stinky Johnny #Kup si GP
👍3

... můžeš hloupé Sony ovci prozradit, která exkluzivka od Sony má horší prodeje jak Ryse?

Krox
Krox #noping out
👎2

barackobama na hrad! krasne napsane.

ΛNĐ3RLΛ
ΛNĐ3RLΛ #BLOOD RAIN
👎2
👍1

Tady je zas zamindrákovaných chudáčků, respketive socek, co Cryteku jen závídí jejich červené auta, drahý židle a všechno to podtrhávají házením viny na XO. Microsoft Vám leží v krku, Crytek jak by smet. Z Vaší aktivity lze maximálně vyčíst nenávist vůči společnostem, dychtících po zisku. Připomínáte mi neúšpěšné jedince a rudoše z jednoho informačního webu na Seznamu.cz, kteří to v životě nikam nedotáhli. Jen na diskuze, ve kterých si nepřímo, vylívají vztek na firmy jako je Microsoft a Crytek, protože ony "zlé společnosti" jim do zadku nelezou pro kus žvance (oproti Sony), přitom právě tihle jedinci, by se nezdráhali žít Bohemským a arogantním životem jako vývojáři z Cryteku, ani na vteřinu. :)

Abe
👎1

Krachujou / Nekrachujeme / Nejsou na tom dobře / Jsme na tom bobře

Nevím ze kterýho je to přesně filmu, ale docela se to tam hodí: "VY-LIŽ-TE-MI-PR-DEL" :)

Krox
Krox #noping out
👍2

ale proc to byla nuda? furt meles jedno a to same špatna hra, nuda ale duvod neslysim zadnej, ja jsem ti napsal proc to povazuji za dobrou hru a ty mi nato odvetis oproti 1 a 2 strasna nuda tak okay no .... debata s cloveke jako ty je opravdu o nicem :D

Krox
Krox #noping out
👍3
👎2

to martin: grafika paradni, pribeh vklidu, hratelnost normalni, AI na ktere se u strileček divam hodně bylo uplně super ... crysis 3 je rozhodně pecka když to porovnam s přehypovanyma sračkama typu COD a BF ...

Krox
Krox #noping out
👍2

to martin: holt se crytek rozhodl investovat misto do marketingu a reklamy pro ovce do hry same tak asi proto to tak dopadlo ...

Krox
Krox #noping out

to banannek: mluv za sebe :)

madness
madness #madness
👍3

Škoda, hry od nich jsem měl víceméně rád... Nezaslouží si ale nic jiného - chovají se jako prasata (drahý káry, dokonce i drahý židle nebo tašky na ntb, to podrž koště) a arogantním přístupem s aférou kolem QTE v Ryse (prezentace jako bomba systému, kterej hráče netrestá - no WTF) se nemůžou divit.

Banan
👍3
👎2

Modla PC hráčů, ale jejich hry na konzolích žádné terno.

Predicktor soky
Predicktor soky #Old shatterhand
👍6

Mno, špatně si kluci vybrali platformu pro svou exkluzivitu.. Pokud budou chtít jezdit v červeným autíčku a mít nové židle v kanclu, tak musí zabrat a nekecat jen o grafice a slabé konzoli..

dado20
👍4
👎1

Crytek si spravil meno prvým Crysisom ktorý bol ohromujúci a priniesom revolúciu v grafike... zvyšok už tak slavný nebol...

Krox
Krox #noping out
👍4

tak mně by hodně rozesmutnělo kdyby crytek skončil, jejich hry beru jako ty kvalitnějši ...

dado20

jesterkacz: o Homefront by si neprišiel tak či tak... ak si nepamataš tak značka Homefront patrila THQ a aha ho:D

BenjaminL
BenjaminL #Fuck off
👍13
👎2

Exklusivka pro xone = bankrot.

jesterkacz

no doufám že vydží nechci přijít o homefront [s8]

ekRaCZ
👍4

Když už nic jiného, tak aspoň to tam mají pěkné a moderní. To je přeci nejdůležitější.

Arrozo
Arrozo #PS5

Vypadá to, že by to měl převzít někdo tady z odborníků z Konzolisty, ten by firmu dostal do zelených čísel a do síně videoherní slávy! [s7][s7]

Související články

Nejčtenější články