Konzolista.cz

Phil Spencer: Na 8K hraní si ještě počkáme

novinkaúterý 6. října 2020Martin Šmíd
Hlavní obrázek článku: Phil Spencer: Na 8K hraní si ještě počkáme
Když byly poprvé představeny konzole nové generace PlayStation 5 a Xbox Series X, bylo nám řečeno, že budou podporovat až rozlišení 8K. Šance ovšem, že v takovém rozlišení uvidíme v dohledné době nějakou hru, je mizivá, a řekl to nyní v rozhovoru pro magazín WIRED i Phil Spencer. „Myslím si, že jsme ještě roky od toho, aby 8K bylo standardem ve videohrách, pokud někdy vůbec bude,“ řekl s tím, že rozšíření tohoto rozlišení brání jednak zobrazovací zařízení, ale také současný hardware, který není tak výkonný. Je tedy nepravděpodobné, že bychom tuto generaci viděli hry v 8K. Vývojáři se určitě budou snažit přinášet hry alespoň ve 4K rozlišení s co nejlepším frameratem.
Zdroj: purexbox.com
REKLAMA

Tvoje reakce na článek

Načítání...
Pro hodnocení článku se musíte přihlásit

Komentáře (28)

Přidejte svůj názor do diskuze!
Pro přidání komentáře se prosím přihlaste.
Don_Rob
Don_Rob #...

@gumos22: Já to vidím naprosto stejně. 👍 FHD není žádná bída.

Kakadouch
Kakadouch #PS5-NSW
👍2

bestia Xbox Series X vykon 25+ TFLOP pri Raytracingu link

gumos22
gumos22 #Učitelskej
👍2
👎1

Sakra, já mám stále full hd tv, i 4k je zatím pro mě vzdálená budoucnost a nemám pocit, že bych to prostě musel mít.

dopitapetr
👎1

Phill je prostě borec. Co bychom bez něj dělali?

PaulAtreides
PaulAtreides #Marvel&DC

@Lukáš Mahr: toho se nedočkáš

hrc.jena
👎3
👍2

Tvl na konzoli od MS hlavně zapomenete na hraní next gen her 😂😂😂

Tex Calder
Tex Calder #Monštrum
👍6

Řekl bych, ze je v nejlepším pořádku, ze někdo dokáže takto často komunikovat s medii a tim i s herní komunitou. U Sony to tak často nevidím a je to škoda. A pokud se někdo třeba z magazinu Wired zeptá, jak to bude napr. s hranim v 8k a P.Spencer na primou otázku bez problemu odpovi, tak mi to prijde úplně v pohodě.

Gordar
Gordar #Gordar

z čeho všeho se dá sesmolit článek..

Oliver Miskolci
👎6

Kupte si Pc hrate 4k 60fps Kupte si konzolu hrate 4k 30fps.

Morty Smith
👍6

@Mara96: proc je to kokot ? taky ho zrovna nemusim ale psat ze to je kokot kvuli tomu ze rekl ze 8k hrani jeste dlouho nebude ? nekteri jedinci sou vazne omezeny opice.

gauntl3t
gauntl3t #Radio_Speranza
👍2

Supermlž

Mara96
Mara96 #CDL champ
👎4
👍1

To je keket

NIKTO KAZDY
NIKTO KAZDY #klamosony
👎2
👍1

@žakelin4: vies cim viac zacinam phila spencera brat ako feroveho chlapa.normalne mi zacina byt sympaticky.proste vidim ze robi pre hracov naozaj hodne a co je premna hodnotne nema potrebu kamuflovat ale povie narovinu pravdu a to si cenim.a ze to niekedy musi byt tazke je zjavne.ked si priznal ze halo neni to co by chceli a ohlasi nespokojnych fanusikov vypoculi a riesia to.spetna kompatibilita? ano soni vyda remake,remaster a zaraba na hracoch dalsie a dalsie prachy,spencer a jeho tym nechava volbu ked uz si si zaplatil raz za tu hru tak hraj aj o 20 rokov na aktualnom stroji pokial mas na to chut.sony mlži ako supermlž.dodnes ani netusia fanusikovia tolko zakladnych veci ktore sa tej konzole tykaju hoci uz za nu zaplatili.to je proste fail a hovor si tomu ako chces.sony v poslednej dobe proste nepovie a neoznami nic minimalne pokial to neoznami MS.aby dokazala rychlo reagovat.vid cenu konzole.a potom ma este tu drzost napisat ze ceny konzol uz mali stanovene pred rokom.tfuj.a to 8k? kto stym asi tak prisiel?to uz nik nezisti ale mrkni na obrazok a zistis kto stale fabuluje na rozdiel od phila ktory sa nebal ist s kožou na trh a povedal pravdu o 8k.link

zer69
zer69 #Semper Fi

Na 8k potrebujes minimalne 75" TV aby bolo vobec vidiet nejaky rozdiel.

The Witcher
The Witcher #PC/XSX/PS

8K si ani zatial nezelam radsej zdokonalit 4K ako za kazdu cenu sa vrhnut do niecoho v podtatae nerealneho a 8K tv na trhu tiez niesu tak dlho a cenovo dostupne aby ju mal kazdy 🙂

Fenix

I RTX 3090 bude mit co dělat aby utáhla 8k, 60fps a Rt efekty. Budeme rádi za 4k a 60fps na konzolích

Bjorn
Bjorn #🥩
👍8

No když si vzpomenu jak se před 6/7 lety začly objevovat první celkem dostupný 4K televize, každej to odsuzoval a dnes má doma 4K telku skoro každej, tak se nebojím říci, že 8K bude za 6-7 let stejně rozšířené jako dnes 4K a nové konzole zase budou plýtvat výkonem na 8K. A vůbec bych se nedivil, kdybychom se zas dočkali nějaké mezigenerace, jen aby to mělo nálepku 8K.

gauntl3t
gauntl3t #Radio_Speranza
👍1

@FP-K1nG: link

Údajne tie hry z rokov minulých dali Xku nejak zabrať, snáď mu hry rokov budúcich nebudú skrtit vykon

link

Effavasmanasalamu
👎10
👍2

Jeeee tlustej Phill objevil Ameriku. Ale jde to proti vyjádření stadie kde google tvrdí ze buď stream v 8k. Tedy aspoň to říkalo to dvoumotorový, plesaty hovado s cervenejma botama na konferenci kde tu jejich srancosluzbu představili.

FP-K1nG
FP-K1nG #SeriesX!!!
👎5
👍1

link

PS5 limited performance budget 😢

Fre626
👍1

Mne zatiaľ úplne stačí 4k. I keď zrejme žiaľ aj to bude problém.

Jakub Andreas
Jakub Andreas #Totální borec 💙
👍2

@Insertcoin: Stačí posranej Covid a všechno jde do hajzlu a to nás čeká další várka

SmitheAgent
SmitheAgent #Sasuke Kun
👍4

No já budu spokojený, když ty nové konzole zvládnou vůbec to 4K a s 60fps+ by to bylo snové Myslím si, že 4K rozlišení je v současné a blízké době ten takzvaný sweat spot, kdy začíná být poměrně standardem mít takovou televizi doma. Pro ty zámožnější je tu pak ideál 8K s kvalitním upscalingem

Insertcoin
👍1

Technologie bezi milovymi kroky a jen tezko si predstavit co budeme mit treba za 5 let. Umela inteligence a s ni spojeny rozvoj vypocetnich vykonu leti taky kupredu jak strela. Vemte si treba, ze od uvedeni prvniho Iphonu ubehlo pouhych 13 let a kde jsme dnes... No bude to masakr jeste, jestli hovno nespadne do vetraku a nebude treba valka, nebo nam to neposere jina katastrofa.

Herr Flick
Herr Flick #Kryptoboss
👎9
👍4

Co to zas mele? Vsak chce vsechno rvat do cloudu, ne? 16K ve streamku problem urcite uz brzy nebude

FP-K1nG
FP-K1nG #SeriesX!!!
👎14
👍2

U Series X obavy nemám :).

kolda27
kolda27 #PS4 PRO
👍3

Jo ale u mě má plus že to řekl. Ono i to nativní 4K je podle mě zbytečné. Uvidím až budu mít PS5 a 4K TV jestli na tom bude vidět rozdíl, TV umí docela dobře to rozlišení dopočítat a konzole taky.

žakelin4
žakelin4 #PRO
👍25
👎7

Tyjo Phile, ty ses chytrej, tohle bych bez tebe nevedel

Související články

REKLAMA

Nejčtenější články