novinkaSony Interactive Entertainment Japanps1
Oznámeno všech 20 her pro PlayStation Classic
Martin Šmíd
Sony nedávno oznámila konzoli PlayStation Classic, což je zmenšený první PlayStation, který nabídne 20 her. Doposud jsme tu neměli celý seznam, ten byl odhalen až nyní, přičemž se dá říci, že mezi hrami naleznete velké klasiky jako Metal Gear Solid, Final Fantasy, Rayman, Resident Evil a mnohé další. Celý seznam:
Battle Arena Toshinden
Cool Boarders 2
Destruction Derby
Final Fantasy VII
Grand Theft Auto
Intelligent Qube
Jumping Flash
Metal Gear Solid
Mr Driller
Oddworld: Abe’s Oddysee
Rayman
Resident Evil Director’s Cut
Revelations: Persona
Ridge Racer Type 4
Super Puzzle Fighter II Turbo
Syphon Filter
Tekken 3
Tom Clancy’s Rainbow Six
Twisted Metal
Wild Arms
Co na seznam říkáte? PlayStation Classic vyjde začátkem prosince.
ZdrojTisková zpráva
REKLAMA
REKLAMA
Tvoje reakce na článek
Hra v článku
- Vývojář
- Sony Interactive Entertainment Japan
- Vydavatel
- Sony Interactive Entertainment Japan
- Vydání
- 3. prosince 2018
Reklama


Komentáře (54)
@Heymi9615: díky jooo to byla bomba hra,jsme to s bráchou valili pořád
Dobre hry, ale sposta her chybi. Ale jen subjektivne pro me. Ps1 mela tolik super stezejnich titulu, ze by museli dat do nabidky tak 100 her a presto by tam treba muj oblibeny Quake 2 chybel.
Já bych tam chtěl Overboard a Project Overkill link
Hogs of War.
Nightmare Creatures a ty prasata,už nevim jak se to jmenovalo...škoda že tam nejsou
škoda, většinu už mám v rámci PS one classics na psp
Není třeba kupovat. Doma mám stále funkční PS1 a k ní většinu her ze seznamu
Tak je to o vkusu a to se holt nezavdeci vsem,osobne me zveda ze zidle jen metal i kdyz ho mam tak milionkrat projetej a tekk,pak syfon bude taky ok. Pral bych si jiz zminovaneho soul reavera,driver byl taky slusnej hukot ve sve dobe,kula world a treba gexe. Mno a to by stacilo abych nezral :D
Kurushi byla pecka. Na demu. Nostalgie z toho cáká. Místo type 4 tam mohli dát rage racera. Ale jak bylo psáno, zavděčit všem se nedá.
Nezlobte se na mně, moji digitální přátelé i nepřátelé, ale pokud někdo na tento seznam napíše, že zná všeho všudy pár her, a že zde nejsou žádné zajímavé nebo známé tituly, pak problém opravdu nebude asi na straně tohoto seznamu, nýbrž na straně takového "hráče". Já osobně tam mám 12 her, které mám rád a určitě si je tady znovu po mnoha letech zahraju, dalších 5 her, které chci minimálně vyzkoušet a zbytek je i pro mně tajemno, takže rád zkusím a uvidím. Přinést si domů classic konzoli, kde bych znal dokonale všech 20 her, by asi nebylo úplně to pravé.
Tak jsou tam hry co zastupuji kazdej zanr. Uspokojit kazdeho nejde aji kdyby tam bylo 200 her. Co drtil jeden neznamena ze to bavi ostatni. Za me jsem spokojen ✌️
Ja osobne bych za ty penize cekal viber opravdu her ktere udavali smer te doby,a tech je tam dost malo
Prijde mi ze je to cilene pro asijsky trh ne pro nas evropany
výběr ze slabšího soudku že...naštěstí pro sony jsou lidi tak hloupý že to budou kupovat
... a pak že Sony je proti zpětné kompatibilitě.
kdyz tohle koupim,tak jenom kvuli jediny hre :) a to Siphon filter ! tu hru sem hltal a nikdy sem ji nedohral dal jak do 3 mise :) takze pro me to je lakadlo a to solidni :) no uvidime...
Jako ten seznam je pro me hodne mile prekvapeni. Asi nakonec koupim...
Za me bych bral Ape Escape (hra se hrala s analogy takze nic), dale Driver?!, Quake 2, GT2, Fighting Force, Dino Crisis, jaj tech dobrych her bylo pozehnane. Tohle je chabý výběr. :-/ Konzolka me mine.
@esoLister: k Battle Arena, jo, to byl uplný začátek 3D bojovek, v podstatě jsem na této hře vyrostl hrál jsem jako děcko častěji druhý díl, byl víc barevnější a rychlejší. Myslim, že se na tu hru zapomnělo a remaster by byl zajímavější, než třeba Soul Calibur :)
Doufal jsem v gran turismo 2, dino crisis, resi 2, spyro, crash, syphon filter 2, bloody roar 2, medal of honor, silent hill, alone in the dark 4 atd.. .. Proste ty nejvetsi pecky, a oni tam daji takovej mix ne moc zazivnych her. Za zahrani stoji ani ne polovina her, jinak nuda, spousta z teto dvacitky her nema skoro zadnou znovuhratelnost a nehlede na to ze vetsinu techto her si uzivam na vite,. Za sebe jsem zklaman, tohle neni konzole ktera se bude nejak dobre prodavat.
Koupím, ale škoda těch her, který tady zmiňujete - Soul Reaver, Dino Crisis, Silent Hill, Tenchu, Medal of Honor. Osobně myslím, že zub času bude nejméně poznat na Oddworldu.Brrack: Ten Rainbow Six mě taky překvapil. Hrál jsem to na PC a šlo o skvělou taktickou akci, ale na PS to byla jiná hra. Soudím teda taky podle vzpomínek na recenzi nebo možná demo, už nevím .
Myslim si ze slusnej vyber Metal gear je u me top.Syphonem hodne potesili ale misto abe oddysee bych radši exodus.Samozřejmě mi tam i par pecek chybi jako fighting force,dino crisis a dasli.Urcite poridim tohle si proste nemuzu nechat ujit 😀
Zoznam hier ujde. Na niektorých som strávil kopec hodín. Hry Syphon Filter mohli dať kludne aj všetky tri, ale ku kúpe by ma presvedčil možno Alone in the dark, Medal of honor, Fear effect alebo Driver. Každopádne rád spomínam na tie časy.
Barack na ps1 to byla fakt sracka a kazdej to sundal. Utkvelo mi to v pameti hlavne skrze AI ktera i na tu dobu byla uplne totalne tupa, prakticky nebyla. :D V opsm si z toho pravidelne delali prdel. Urcite to nebyl port z pc v te dobe to byla uplne jinaci hra.
Spokojenost! MGS, Wild Arms, Tekken3, Puzzle Fighter a Rayman. Tohle jsou pro mě hry, na které zub času neplatí a milerád zahraji. Dost nechápu Abe a Resiho, sice patří bez debat do zlatého fondu PS1, ale dostaly své moderní předělávky na současné konzole. Potěšil Battle Arena, tohle jsem nikdy nezkusil, dost lidí o ní pravděpodobně nikdy neslyšelo. Myslím snad úplný začátek éry bojovek na PS1?Doufal jsem i v něco okrajovějšího, např. Parasite Eve a Vagrant Story
Za mě teda dobrý K dokonalosti chybí akorát Tony Hawk’s Pro Skater 2, Silent Hill, Alien Trilogy a Medal of honor. Až si budu ujíždět na nějaký nostalgický vlně, tak určitě pořídim
Nic moc
Ani jeden Medal of Honor? tak to ušetřím
Marcel CZE: Recenzi jsem nečetl na PS verzi, ani jí nehrál (hrál jsem PC verzi), takže chápu, že to třeba byl zmršený, osekaný a možná i totálně překopaný port. Tenkrát se na PS1 a PS2 nedělaly porty z PC na konzoli 1:1, ale většinou obsahovaly i samostatné, nové prvky, nebo naopak jich pár ubylo, to by potom odpovídalo, ale napsat, že Rainbow byla podprůměrná střílečka, je prostě moc silný kafé na mě.
Kde je Medievil?
Seznam je dobrý, reprezentativní vzorek. Je to průřez napříč žánry a známé hry střídají méně známé, avšak kvalitní kousky. O tom to je, že nedávají to, co lidé dokonale znají, ale ponechávají i prostor na to, aby lidé objevovali PS One klasiky zpětně. Nehledě na to, že u některých her musely hrát roli i autorská práva, takže zde nemohly být některé tituly jako třeba Dino Crisis, ap.
Napsat komentář
Chceš se zapojit do diskuze?
S účtem můžeš komentovat a hodnotit, sledovat hry ve wishlistu, sbírat achievementy a psát do fóra.