Oznámena plošinovka Chasm pro PlayStation 4
novinka•čtvrtek 1. května 2014•Martin Šmíd•

Zdroj: Discord Games, Inc
REKLAMA
REKLAMA
Tvoje reakce na článek
Reklama

novinka
Deborah Ann Woll: O God of War Laufey jsem věděla téměř deset let, kostka tam byla od začátku
novinka
Začíná se spekulovat o ceně hry Grand Theft Auto VI. Je možné, že si připlatíme
novinka
Jason Schreier: Hry PlayStationu nevydělaly na PC dostatečné množství peněz
novinka
CD Projekt RED: Ještě jsme se nevykoupili, snad si získáme fanoušky zpět se Zaklínačem 4
novinka
V pátek při letecké nehodě zemřel jeden ze spoluzakladatelů Ubisoftu
novinka
Lokální kooperace Halo: Campaign Evolved nebude vyžadovat PlayStation Plus
novinka
Závodní hru The Crew Motorfest si zahrálo přes 10 milionů hráčů
novinka
Podle analytiků by Sony mohla odložit uvedení své nové konzole
fórum
Think before you sleep
fórum
Nintendo Switch 2
Komentáře (8)
Abe: to neni zadny prusvih, to je konkurencni vyhoda indie titulu. Jejich smyslem je prinaset hodne za malo penez, vyhodny pomer "cena/vykon". To dava prilezitost k ruznemu experimentovani a pokusum, tvurci svobode. Spousta se toho nepovede, ale take mohou vzniknout herni klenoty z kterych muze cerpat i AAA produkce. Proto tu indie tituly maji sve misto. Mezi AAA tituly je plno prehypovaneho tuctoveho odpadu, takze klidne at se to procisti, o kvalitni AAA produkci bude vzdy zajem, ta se neztrati, naopak, cim mene odpadnich AAA her bude, tim vetsi zajem budou vzbuzovat ty kvalitnejsi.
Plejstik: podivej se na grafickou stranku hotline miami ci minecraftu, a prece jen tak v zapomeni neupadnou, protoze to jsou hry, ktere nestavi na vizualni prezentaci, ale na esencialni hratelnosti. Takze jestli tyto nove hry prorazi nebo zapadnou se teprve uvidi.
Krox: takovej malej průšvih u Indie her o kterém se moc nemluví je fakt, že aby byly ziskový, stačí se prodat cca 20 tis. Velká AAA hra se musí prodat alespoň 1 milion. Navíc, a to si málokdo uvědomuje, spousta lidí si takové hry koupí jenom z nudy, na chvíli zahraje a pak smaže jenom kvůli jejich ceně. Kolikrát pak taková tuctová hra má několika miliónové prodeje. Pro velká studia pak může být tento obchodní model příkladem. Nulové rizika, maximální zisk. Závěr? Pokud se někomu Indie hra vysloveně líbí, tak ať si jí koupí. V opačném přídadě ať takový obchodní model nepodporuje, nebo to tady za chvilku bude samej Indián a široko daleko žádná AAA hra :(
A on snad Abe nekdo tvrdí, ze to bude kupovat?
A K TÉMATU..
Chápu, ze vizuální stránka velky cásti indie her je taková jaká je, jelikoz vytvorit neco víc je mnohem slozitejsí a nákladnejsí. Uz jenom to, co vidíme v upoutávce, muselo dát dost práce na to, aby to mohl kdokoliv urázet, jak je (nejen) na herních webech zvykem. Obzvlást' v prípade, kdyz by 90% návstevníku herních webu neco podobnyho ani ve snu nedokázalo...
Ale pravdou je, ze pokud chce vetsí cást malych indie her prorazit, asi by to chtelo neco víc nez archaickou vizuální stránku. Treba APOTHEON vypadá neotrele a "nove", ale graficky styl jaky má práve CHASM nebo ESCAPE GOAT, takovy mají stovky indie her a tak upadnou okamzite v zapomení. Je to skoda? Je to dobre? Kdoví [s14]
to abe: taky se mi ty indie hry nelibi a nehraju je když už si najdu čas na hrani tak prosim poradny titul zase kdo chce at si ty indie hry hraje, nijak nezpoždujou vydavani velkych titulu a aspon si male studia muzou neco malo nahrabat a pak mužou vydat taky velkou AAA hru tady na konzolistovi mně trosku ten hype okolo těch indie her štve ale kupovat je nikdo nemusi :)
:-D
To vám všem okolo opravdu stačí tak málo?
Abe:A to si byval normalni[s8]
Tady si někdo popletl datum, dnes není 1.4. ale 1.5. Tolik Pseudo Retro her v jeden den? :)
Sony dělá z PS4 Indie konzoli a doslova ji degraduje pod Ouyu či Amazon Fire TV :(