Oznámena betaverze nového systému pro konzole PlayStation

novinka  47
Martin Šmíd, 9. 2. 2022 0:15
Společnost Sony Interactive Entertainment oznámila, že od dnešního dne začala testovat novou verzi systému pro konzole PlayStation 5 a PlayStation 4, kterou si mohou v betaverzi vyzkoušet vybraní hráči. Ta přináší hlavně přepracované party chaty dle zpětné vazby hráčů, ale také několik dalších novinek, na které se můžete podívat níže. Jestli finální verze nabídne další novinky, zatím nevíme. Je to možné.

Party chat

Otevřená nebo uzavřena party - Při zakládání je možné nyní nastavit otevřenou nebo uzavřenou party. Pokud založíte otevřenou party, budou se moci do ní kdykoliv napojit přátelé bez pozvánky. Do uzavřené party budou potřebovat jako nyní pozvánku.

Aktualizace funkce Share Play - Bude možné Share Play spustit přímo z karty k hlasovému chatu. Už není nutné chodit do obrazovky Share Screen.

Hlasitost - Hlasitost chatu bude možné nyní nastavit u každého hráče individuálně na konzoli PlayStation 4, jako je tomu na PlayStationu 5.

Nahlašování - Nyní budete moci nevhodné chování účastníků chatu nahlašovat snadněji díky vizuálním ukazatelům, kdo zrovna mluví. Systém PlayStation Safety následně hlášení vyhodnotí. 

Hlasový chat se nyní nazývá Party. I proto je Game Base nově rozděleno na Přátele, Party a Zprávy. 

Další novinky updatu

  • Možnost filtrovat sbírku her podle žánru
  • Možnost uzamknout na domovské stránce vybrané hry, které tak nikdy nezmizí
  • Na domovské stránce bude možné mít až 14 aplikací 
  • Aktualizován design karet trofejí i jejich seznamu
  • Možnost nastavit Mono zvuk pro sluchátka pro hráče, kteří mají vadu sluchu
  • V menu bude mít tlačítko s povolením fajfku, aby bylo vidět, jestli je požadovaná funkce zapnutá nebo ne

Zdroj: Tisková zpráva

Komentáře